Grapes: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Grapes herb

Winogrona (Vitis vinifera)

Winogrona, znane również jako Draksha w Ajurwedzie, są dobrze znanym owocem o szerokiej gamie właściwości zdrowotnych i leczniczych.(HR/1)

Może być spożywany jako świeży owoc, suszony owoc lub sok. Winogrona i pestki winogron są bogate w minerały, w tym witaminę C i E, które mają znaczące właściwości przeciwutleniające i mogą pomóc w rewitalizacji skóry. Winogrona stosowane regularnie jako masełka do twarzy chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz wolnymi rodnikami, minimalizując zmarszczki i przebarwienia. Sok winogronowy stosowany na co dzień ma moc zwalczania niektórych chorób poprzez wzmocnienie układu odpornościowego. Ze względu na swój silnie kwaśny charakter, nadmierne spożycie winogron lub soku winogronowego może powodować nadkwaśność. Może również powodować ból brzucha, który może prowadzić do biegunki.

Winogrona są również znane jako :- Vitis vinifera, Zabeeb, Maneka, Suszone Winogrona, Rodzynki, Darakh, Drakh, Munakka, Dakh, Kishmish, Angur, Draksh, Angoore Khushk, Mavaiz, Draksha, Munaqqa, Angoor

Winogrona pozyskiwane są z :- Zakład

Zastosowania i zalety winogron:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, zastosowania i zalety winogron (Vitis vinifera) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Zaparcie : Zaostrzona Vata Dosha prowadzi do zaparć. Może to być spowodowane częstym jedzeniem fast foodów, piciem zbyt dużej ilości kawy lub herbaty, spaniem późno w nocy, stresem lub rozpaczą. Wszystkie te zmienne zwiększają Vata i powodują zaparcia w jelicie grubym. Równowaga Vata winogron i cechy Sara (ruchliwość) pomagają kontrolować zaparcia. Poprawia gładkość jelit i ułatwia wydalanie stolca. Wskazówki: 1. Odmierz 1/2-1 szklanki winogron lub w razie potrzeby. 2. Zjedz to najpierw rano lub kilka godzin po posiłku.
 • Hemoroidy : ajurwedzie hemoroidy określa się mianem Arsh i są spowodowane złą dietą i siedzącym trybem życia. Wszystkie trzy dosze, szczególnie Vata, są w wyniku tego krzywdzone. Niski pożar trawienny wywołany stanem zapalnym Vata prowadzi do chronicznych zaparć. Hemoroidy są spowodowane powiększeniem żył w okolicy odbytu. Winogrona pomagają w łagodzeniu zaparć, które są główną przyczyną hemoroidów. Ze względu na równowagę Vata i cechy Sara (mobilność) tak właśnie jest. Wskazówki: 1. Odmierz 1/2-1 szklanki winogron lub w razie potrzeby. 2. Zjedz to najpierw rano lub kilka godzin po posiłku.
 • cholesterol : Taniny z pestek winogron mogą pomóc w leczeniu podwyższonego poziomu cholesterolu. Pestki winogron hamują wchłanianie cholesterolu w jelitach i wspomagają eliminację żółci.
 • Choroba serca : Winogrona mogą pomóc w leczeniu choroby niedokrwiennej serca. Winogrona chronią komórki śródbłonka naczyń wieńcowych przed uszkodzeniem. Dzieje się tak dzięki temu, że ma silne właściwości antyoksydacyjne. Zwiększa również produkcję tlenku azotu i pomaga w relaksacji naczyń krwionośnych. Pomaga to w radzeniu sobie z nadmiernym ciśnieniem krwi i zapobieganiu chorobom serca.
 • Zespół napięcia przedmiesiączkowego : PMS to cykl problemów fizycznych, psychicznych i behawioralnych, które występują przed miesiączką. Według Ajurwedy niezrównoważona vata i pitta krążą w wielu ścieżkach w całym ciele, wywołując objawy PMS. Winogrona pomagają w zmniejszeniu objawów PMS. Wynika to z właściwości równoważących Vata i Pitta winogron. 1. Weź 1/2-1 szklanki winogron (lub w razie potrzeby). 2. Zjedz to najpierw rano lub kilka godzin po posiłku.
 • Obfite krwawienie miesiączkowe : Raktapradar, czyli nadmierne wydzielanie krwi menstruacyjnej, to termin medyczny określający krwotok miesiączkowy lub ciężkie miesięczne krwawienie. Winna jest pogorszona dosha Pitta. Winogrona pomagają zrównoważyć podrażnioną Pittę i opanować krwotok miesiączkowy lub obfite krwawienie miesiączkowe. Tak właśnie jest ze względu na właściwości Sita (na zimno). 1. Wypij 1-2 szklanki soku winogronowego lub zgodnie z zaleceniami lekarza. 2. Pij najlepiej rano lub po południu.
 • Choroba wątroby : Winogrona mogą pomóc w leczeniu chorób wątroby. Ekstrakt z pestek winogron ma właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Ekstrakt z pestek winogron pomaga chronić wątrobę przed uszkodzeniem przez wolne rodniki.
 • Utrata pamięci związana z wiekiem : Winogrona mogą pomóc w leczeniu pogorszenia stanu psychicznego związanego z wiekiem. Starzenie się wiąże się ze wzrostem ilości wolnych rodników w organizmie, co prowadzi do degeneracji neuronów. Flawonoidy z winogron wspomagają pracę mózgu. Winogrona są bogate w przeciwutleniacze i związki przeciwzapalne, które chronią organizm przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Wykazano również, że sok winogronowy poprawia funkcję pamięci u starszych osób dorosłych, które doświadczają utraty pamięci.
 • Syndrom metabliczny : Winogrona mogą pomóc w leczeniu zespołu metabolicznego. Polifenole z winogron mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Wykazano również, że pomaga w otyłości i cukrzycy typu 2, które są powiązane z zespołem metabolicznym. Sproszkowane winogrona poprawiają tolerancję glukozy, jednocześnie obniżając markery stanu zapalnego w komórkach tłuszczowych.
 • Melasma : Winogrona mogą pomóc pozbyć się czarnych plam na twarzy. Według Ajurwedy jest to spowodowane zaostrzeniem Vata. Ze względu na swój snigdha (tłusty) charakter winogrona pomagają zminimalizować czarne plamy i zwiększyć nawilżenie skóry. Ze względu na swoją Sita (zimną) naturę ma również działanie chłodzące. 1. Delikatnie wetrzyj miąższ winogron w twarz okrężnymi ruchami. 2. Po 15 do 20 minutach zmyć. 3. Zrób to ponownie, aby pozbyć się ciemnych obszarów skóry.
 • Regeneracja skóry : Winogrona mogą pomóc w gojeniu się ran. Ekstrakt z pestek winogron podawany na ranę pobudza wzrost nowych komórek skóry. Ekstrakt z pestek winogron działa również przeciwzapalnie i wspomaga gojenie się ran.
  Miąższ winogron przyspiesza gojenie się ran, zmniejsza obrzęki i przywraca naturalną teksturę skóry. Wynika to z faktu, że ma właściwość Ropan (uzdrawiania). Ze względu na swój Sita (zimny) charakter, po podaniu na dotknięty obszar zmniejsza również stan zapalny. Wskazówki: 1. Dodaj 2-5 kropli oleju z pestek winogron na dłoń. 2. Dodaj trochę oleju kokosowego. 3. Nakładaj raz lub dwa razy dziennie na dotknięty obszar, aby przyspieszyć gojenie się rany.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z winogron:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, poniższe środki ostrożności należy podjąć podczas przyjmowania winogron (Vitis vinifera)(HR/3)

 • Winogrona mogą zakłócać działanie leków przeciwzakrzepowych. Więc ogólnie zaleca się skonsultowanie się z lekarzem podczas przyjmowania winogron z lekami przeciwzakrzepowymi.
 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania winogron:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania winogron (Vitis vinifera)(HR/4)

  • Karmienie piersią : Winogrona są bezpieczne do spożycia w niewielkich ilościach. Jednak przed zażyciem suplementów Grape podczas karmienia piersią, powinnaś skontaktować się z lekarzem.
  • Umiarkowana interakcja z lekami : Winogrona mogą mieć wpływ na metabolizm wątroby. Podczas przyjmowania leków metabolizowanych przez wątrobę zwykle zaleca się wizytę u lekarza. Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe mogą wchodzić w interakcje z winogronami. Kiedy używasz winogron z lekami przeciwbólowymi lub przeciwgorączkowymi, najlepiej wcześniej porozmawiać z lekarzem.
  • Ciąża : Winogrona są bezpieczne do spożycia w niewielkich ilościach. Jednak przed spożyciem suplementów Grape w czasie ciąży należy skonsultować się z lekarzem.

  Jak wziąć winogrona:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, winogrona (Vitis vinifera) można zastosować w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Proszek z ekstraktu z pestek winogron : Weź jedną lub dwie szczypty proszku do usuwania pestek winogron. Wymieszać z miodem i spożywać po daniach raz lub dwa razy dziennie.
  • Proszek winogronowy : Weź jedną czwartą do pół łyżeczki proszku winogronowego. Wymieszać z miodem lub wodą. Połknąć po obiedzie i kolacji.
  • Dojrzałe winogrona : Weź pół do jednej szklanki winogron lub zgodnie z wymaganiami. Delektuj się nimi idealnie podczas śniadania lub 2-3 godzin po posiłku.
  • Winogrona Kapsułki : Weź jedną do dwóch kapsułek winogron. Połykać z wodą dwa razy dziennie, najlepiej po posiłku.
  • Sok winogronowy : Weź jedną do dwóch szklanek soku winogronowego zgodnie z wymaganiami. Pij najlepiej rano lub po południu.
  • Olej z pestek winogron : Weź dwie do pięciu kropli oleju z pestek winogron. Dodaj do niego olej kokosowy. Delikatnie masuj terapię twarzy i ciała. Stosuj ten zabieg dwa do trzech razy w tygodniu, aby usunąć zmarszczki, wielkie linie, a także ślady.

  Ile winogron należy wziąć:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, winogrona (Vitis vinifera) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  • Proszek winogronowy : Jedna czwarta do pół łyżeczki dwa razy dziennie.
  • Winogrona Kapsułka : Jedna do dwóch kapsułek dwa razy dziennie.
  • Tabletka z winogronami : Jedna do dwóch tabletek dwa razy dziennie.
  • Olej winogronowy : Od dwóch do pięciu kropli lub zgodnie z wymaganiami.

  Skutki uboczne winogron:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania winogron (Vitis vinifera) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Niestrawność
  • Niestrawność
  • Mdłości
  • Wymioty
  • Kaszel
  • Suchość w ustach
  • Ból gardła

  Często zadawane pytania związane z winogronami:-

  Question. Czy winogrona mają wartość odżywczą?

  Answer. Tak, 100 gramów winogron zawiera około 70 kalorii. Winogrona obfitują w witaminy, potas, błonnik, polifenole i inne minerały.

  Question. Czy jedzenie zbyt wielu winogron jest złe?

  Answer. Kiedy jesz za dużo winogron na raz, zwiększasz ilość kalorii w swojej diecie. Może to spowodować przyrost masy ciała.

  Question. Ile winogron należy jeść dziennie?

  Answer. Człowiek może spożywać średnio 20-30 winogron dziennie. Poziom kalorii jest wystarczający do zaspokojenia dziennego zapotrzebowania na energię.

  Question. Czy winogrona mogą powodować infekcję drożdżową?

  Answer. drugiej strony winogrona nie wywołują infekcji drożdżowej. Wykazano, że polifenole z winogron mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Według badań winogrona pomagają ograniczyć rozwój drobnoustrojów, szczególnie u Escherichia coli.

  Według Ajurwedy niezdrowe nawyki żywieniowe i siedzący tryb życia powodują brak równowagi w doszy Vata. Infekcje drożdżakowe są spowodowane brakiem równowagi w doszy Vata. Winogrona mają działanie równoważące Vata i mogą zapobiegać infekcjom drożdżakowym.

  Question. Czy winogrona powodują podagrę?

  Answer. Według badań winogrona mają znaczny wpływ na choroby zwyrodnieniowe stawów. Jest tak ze względu na obecność związków fenolowych, które mają właściwości przeciwzapalne.

  Podagra jest określana jako Vatarakt w Ajurwedzie, ponieważ główną doszą jest Vata. Winogrona są korzystne w leczeniu dny moczanowej, ponieważ mają działanie równoważące Vata i pomagają łagodzić objawy choroby.

  Question. Jakie są korzyści zdrowotne jedzenia winogron w nocy?

  Answer. Winogrona zawierają substancję chemiczną (melatoninę), która zwiększa wydajność snu, zasypia i leczy problemy ze snem, dlatego spożywanie ich w nocy może pomóc w radzeniu sobie z bezsennością.

  Winogrona można spożywać w nocy, aby pomóc złagodzić stres i dobrze przespać noc. Wynika to z ich właściwości równoważenia Vata. Z drugiej strony należy unikać winogron, jeśli masz słabe trawienie, ponieważ ich guru (ciężka) natura.

  Question. Czy winogrona są dobre na problemy z oddychaniem?

  Answer. Tak, winogrona mogą pomóc w problemach z oddychaniem. Winogrona działają wykrztuśnie i zapewniają wigor płucom. Winogrona pomagają w wyrzucaniu śluzu i dlatego są przydatne w leczeniu kaszlu i zapalenia oskrzeli.

  Question. Czy winogrona są dobre na problemy z układem moczowym?

  Answer. Tak, winogrona mogą pomóc w problemach z moczem, takich jak zapalenie pęcherza moczowego i ból w moczu. Winogrona są diuretykami, co oznacza, że pomagają zwiększyć częstotliwość i objętość oddawania moczu. Winogrona łagodzą również wyściółkę pęcherza.

  Tak, winogrona mogą pomóc w problemach z oddawaniem moczu, w tym pieczeniu i bolesności podczas oddawania moczu. Dzieje się tak dzięki właściwości Sita (chłodnej), która łagodzi uczucie pieczenia związane z oddawaniem moczu. Dzięki właściwościom mutralnym (moczopędnym) stymuluje również przepływ moczu.

  Question. Czy winogrona są dobre dla zwiększenia płodności?

  Answer. Tak, winogrona mogą pomóc zarówno mężczyznom, jak i kobietom stać się bardziej płodnymi. Winogrona mogą pomóc zwiększyć liczbę plemników, ruchliwość plemników i jakość nasienia u mężczyzn. Zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk mogą czerpać korzyści ze spożywania winogron. Winogrona wspomagają układ rozrodczy u kobiet.

  Ze względu na swoją cechę Vrushya (poprawia wigor), winogrona mogą pomóc mężczyznom i kobietom w utrzymaniu dobrego samopoczucia seksualnego. Winogrona są dobre do radzenia sobie z zaburzeniami erekcji i przedwczesnym wytryskiem u mężczyzn oraz do zwiększania pożądania u kobiet.

  Question. Jakie są zalety winogron dla dziecka?

  Answer. Nie ma wystarczających danych naukowych, aby potwierdzić korzyści płynące z winogron dla noworodków. Z drugiej strony winogrona są bogate w witaminy i minerały, co może przynieść korzyści zdrowotne dzieciom. Należy wspomnieć, że winogrona mogą stanowić zagrożenie dla niemowląt, dlatego należy je podawać w postaci puree lub innej bezpiecznej postaci, aby tego uniknąć. Jako punkt wyjścia weź 5-10 winogron. Aby zrobić puree, ostrożnie obierz i zmiażdż je. Połącz go z innymi pokarmami lub zjedz samodzielnie. Należy również unikać peelingu, jeśli chcemy zachować walory skórki winogron.

  Właściwość Pachak winogron (trawienie) pomaga w poprawie trawienia u noworodków. Dzięki funkcji Balya (dostawca siły) zapewniają również siłę i wytrzymałość. Winogrona mogą również pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu żelaza w organizmie.

  Question. Jakie korzyści zdrowotne mają czarne suszone winogrona?

  Answer. suszone czarne winogrona mają wiele zalet ze względu na ich właściwości przeczyszczające. Działają jako środek chłodzący i łagodzą stany zapalne błon śluzowych jamy ustnej. Są wykorzystywane między innymi do pragnienia, kaszlu, chrypki i utraty wagi. Ze względu na swój smak bywają podawane po posiłkach jako desery.

  Question. Czy winogrona są dobre do radzenia sobie ze starzeniem się skóry?

  Answer. Winogrona działają przeciwstarzeniowo. Dzięki swojemu ropanowemu (leczniczemu) charakterowi olej z pestek winogron pomaga kontrolować oznaki starzenia. Po aplikacji minimalizuje drobne linie i zmarszczki.

  SUMMARY

  Może być spożywany jako świeży owoc, suszony owoc lub sok. Winogrona i pestki winogron są bogate w minerały, w tym witaminę C i E, które mają znaczące właściwości przeciwutleniające i mogą pomóc w rewitalizacji skóry.


Previous articleHoe Tiriyaka Dandasana te doen, de voordelen en voorzorgsmaatregelen?
Next articleJatamansi: korzyści zdrowotne, skutki uboczne, zastosowania, dawkowanie, interakcje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here