Strawberry: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Strawberry herb

Truskawka (Fragaria ananassa)

Truskawka to ciemnoczerwony owoc, który jest słodki, cierpki i soczysty.(HR/1)

Owoc ten obfituje w witaminę C, fosforany i żelazo. Truskawka zwiększa odporność i wspomaga leczenie różnych infekcji i dolegliwości. Ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające poprawia zdrowie serca i pomaga w obniżeniu wysokiego poziomu cholesterolu. Według Ajurwedy truskawki mogą pomóc w zaparciach ze względu na ich równoważenie Vata i właściwości Rechana (środek przeczyszczający). Truskawka jest zdrowa dla skóry i jest używana w wielu produktach kosmetycznych, takich jak płyny do mycia i balsamy. Pomaga w redukcji przetłuszczania się skóry, zwalczaniu trądziku i promowaniu wybielania skóry.

Truskawka jest również znana jako :- Fragaria ananassa

Truskawka pozyskiwana jest z :- Zakład

Zastosowania i zalety Truskawki:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, zastosowania i zalety truskawek (Fragaria ananassa) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Zaparcie : Zaostrzona dosha Vata prowadzi do zaparć. Może to być spowodowane częstym jedzeniem fast foodów, piciem zbyt dużej ilości kawy lub herbaty, spaniem późno w nocy, stresem lub rozpaczą. Wszystkie te zmienne zwiększają Vata i powodują zaparcia w jelicie grubym. Równoważenie Vata truskawki i właściwości Rechana (środek przeczyszczający) pomagają w łagodzeniu zaparć. Wskazówki: Weź 1-2 łyżki proszku truskawkowego lub, jeśli dostępne są świeże truskawki, świeże truskawki. c. Zmieszaj z dowolnym napojem, koktajlem lub jogurtem. c. Aby uzyskać najlepsze korzyści, zażywaj go dwa razy dziennie.
 • Wysoki cholesterol : Brak równowagi Pachak Agni powoduje wysoki poziom cholesterolu (ogień trawienny). Nadmiar produktów przemiany materii, czyli Ama, powstaje, gdy trawienie tkanek jest upośledzone (toksyny pozostają w organizmie z powodu nieprawidłowego trawienia). Prowadzi to do nagromadzenia się szkodliwego cholesterolu i niedrożności tętnic krwi. Właściwości obniżające poziom Ama truskawki pomagają w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu. Pomaga również w usuwaniu zanieczyszczeń z naczyń krwionośnych, co pomaga w usuwaniu zatorów. a. Weź 1-2 łyżeczki proszku truskawkowego lub, jeśli dostępne są świeże truskawki, świeże truskawki. c. Zmieszaj z dowolnym napojem, koktajlem lub jogurtem. c. Aby uzyskać najlepsze korzyści, zażywaj go dwa razy dziennie.
 • Dnawe zapalenie stawów : przypadku wysokiego poziomu kwasu moczowego, takiego jak dnawe zapalenie stawów, korzystne jest regularne spożywanie truskawek. Wynika to z jego właściwości moczopędnych (Mutral). Zwiększa produkcję moczu i ułatwia pozbycie się nadmiaru kwasu moczowego. a. Weź 1-2 łyżeczki proszku truskawkowego lub, jeśli dostępne są świeże truskawki, świeże truskawki. c. Zmieszaj z dowolnym napojem, koktajlem lub jogurtem. c. Aby uzyskać najlepsze korzyści, zażywaj go dwa razy dziennie.
 • Nadciśnienie : Regularnie spożywane truskawki mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi. Przyczynia się do tego wysokie stężenie potasu i działanie mutralne (diuretyczne). Wspomaga wytwarzanie moczu i usuwanie nadmiaru płynów z organizmu. Pomaga to w zarządzaniu wysokim ciśnieniem krwi. a. Weź 1-2 łyżeczki proszku truskawkowego lub, jeśli dostępne są świeże truskawki, świeże truskawki. c. Zmieszaj z dowolnym napojem, koktajlem lub jogurtem. c. Aby uzyskać najlepsze korzyści, zażywaj go dwa razy dziennie.
 • Trądzik : „Zwiększenie produkcji sebum i zatkanie porów jest spowodowane pogorszeniem Kapha. W wyniku tego pojawiają się zarówno białe, jak i zaskórniki. Truskawka pomaga kontrolować trądzik poprzez usuwanie nadmiaru sebum ze skóry. Dzieje się tak dzięki jakości Amla (kwaśnej) owoce Wskazówki: a. Odmierz 1-2 łyżeczki proszku truskawkowego c. Zrób pastę używając mleka i mleka c. Wstaw do lodówki na 1-2 godziny przed podaniem d. Rozprowadź równomiernie na twarzy e. Po 15 -20 minut, spłucz twarz czystą wodą f.Alternatywnie użyj 1-2 dojrzałych truskawek. g. Rozgnieć dokładnie i połącz z miodem. h. Wstaw do lodówki na 1-2 godziny przed podaniem. i. Rozprowadź równomiernie na całej twarzy. j. Umyj twarz zwykłą wodą po 15-20 minutach.”
 • Łupież : Łupież, według Ajurwedy, to choroba skóry głowy charakteryzująca się występowaniem łusek suchej skóry. Jest to spowodowane nadmiarem dosz Vata i Pitta. Truskawka równoważy dosze Vata i Pitta i zapobiega łupieżowi. a. Weź 6-7 dojrzałych truskawek i dokładnie je zetrzyj. b. Przygotuj gładką pastę z 1 łyżką mleka kokosowego. b. Nałóż produkt na włosy. d. Załóż czepek na głowę. mi. Odstawić na 20 do 30 minut. f. Użyj delikatnego szamponu. b. Zrób to dwa razy w miesiącu, aby twoje włosy lśniły.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z Truskawki:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania truskawek (Fragaria ananassa) należy zachować poniższe środki ostrożności(HR/3)

 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania Truskawka:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania truskawki (Fragaria ananassa)(HR/4)

  • Karmienie piersią : Nie ma wystarczających danych naukowych, aby poprzeć stosowanie Truskawki podczas karmienia piersią. W związku z tym zaleca się spożywanie Truskawki w ilościach spożywczych.
  • Inne interakcje : 1. Truskawka ma właściwości przeciwnowotworowe. W rezultacie zazwyczaj zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem przed zjedzeniem truskawek z lekami przeciwnowotworowymi. 2. Rozrzedzacze krwi mogą wchodzić w interakcje z truskawkami. W rezultacie, jeśli używasz Truskawki z innymi antykoagulantami, powinieneś wcześniej porozmawiać z lekarzem.
  • Ciąża : Nie ma wystarczających danych naukowych, aby poprzeć stosowanie Truskawki w czasie ciąży. W związku z tym zaleca się spożywanie Truskawki w ilościach spożywczych.

  Jak wziąć Truskawkę:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, truskawkę (Fragaria ananassa) można zastosować w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Proszek truskawkowy : Weź jedną do dwóch łyżeczek proszku truskawkowego. Dodaj do każdego rodzaju napoju, smoothie, jogurtu. Przyjmuj go dwa razy dziennie, aby uzyskać skuteczne wyniki.
  • Surowa Truskawka : Zjedz surową truskawkę zgodnie z własnymi wymaganiami i smakiem.
  • Dżem truskawkowy : Weź pół do jednej łyżeczki dżemu truskawkowego. Nałóż na chleb lub doceń w zależności od upodobań i wymagań.
  • Peeling Truskawkowy : Zetrzyj jedną do dwóch truskawek. Delikatnie masuj terapię na twarzy przez dwie do czterech minut. Umyć obficie wodą z kranu. Użyj tego rozwiązania dwa do trzech razy w tygodniu, aby pozbyć się monotonii, a także zaskórników.

  Ile należy wziąć Truskawka:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, truskawkę (Fragaria ananassa) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  • Proszek truskawkowy : Jedna do dwóch łyżeczek raz dziennie lub jedna do dwóch łyżeczek zgodnie z wymaganiami.
  • Sok truskawkowy : Pół do jednej filiżanki dwa razy dziennie lub zgodnie z wymaganiami lub od jednej do dwóch łyżeczek do herbaty lub zgodnie z wymaganiami.

  Skutki uboczne Truskawki:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania truskawek (Fragaria ananassa) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Nadwrażliwość
  • Pokrzywka
  • Wyprysk
  • Neurodermit
  • Pokrzywka kontaktowa

  Często zadawane pytania związane z truskawką:-

  Question. Ile truskawek powinieneś zjeść?

  Answer. 8 truskawek dziennie wystarczy, aby zaspokoić Twoje zapotrzebowanie na witaminę C.

  Question. Jak pozyskuje się nasiona ze świeżych truskawek?

  Answer. 1. Rozgnieć kilka dojrzałych truskawek widelcem. 2. Posortuj nasiona. 3. Dokładnie oczyść i osusz nasiona. 4. Nasiona truskawek można również pozyskać bezpośrednio z targu.

  Question. Czy truskawka potrzebuje pełnego słońca, aby rosnąć?

  Answer. Truskawki potrzebują do wzrostu około 8 godzin światła słonecznego. W przypadku truskawek warunki pogodowe są krytyczne dla ich optymalnego wzrostu i rozwoju.

  Question. Jak często należy podlewać rośliny truskawki?

  Answer. Sadzonki truskawek należy regularnie podlewać. Zamiast podlewać je wieczorem, rób to w ciągu dnia.

  Question. Czy możemy nałożyć Truskawkę na twarz?

  Answer. Truskawki to naturalny środek odmładzający i zwalczający trądzik, który można stosować na twarz. Ma postać peelingu, środka oczyszczającego i nawilżającego, który można stosować na twarz. Weź 2-3 truskawki jako punkt wyjścia. c. Zmiksuj wszystko razem w blenderze. c. Wymieszaj go z balsamem do masażu. d. Lekko masuj twarz i szyję 2-3 razy dziennie.

  Question. Jak mogę zrobić w domu maseczkę Truskawkową?

  Answer. Maskę truskawkową można wykonać w domu, wykonując poniższe czynności: Odmierz 1-2 łyżki proszku truskawkowego. c. Połącz z odrobiną mleka. c. Wstaw do lodówki na 1-2 godziny przed podaniem. d. Rozprowadzić równomiernie na twarzy. mi. Odstawić na 4-5 minut. Aby uzyskać jasną, pozbawioną trądziku skórę, umyj dokładnie świeżą wodą.

  Question. Czy truskawka powoduje zgagę?

  Answer. Truskawka to bardzo kwaśny owoc. Ma kwaśny smak, który spożywany w dużych ilościach może powodować zgagę.

  Question. Czy truskawka pomaga we wzroście włosów?

  Answer. Truskawka może pomóc w promowaniu rozwoju włosów, ale nie ma wystarczających danych naukowych, aby to poprzeć. Jedna filiżanka truskawek zawiera 84,7 grama witaminy C (kwasu askorbinowego), która może pomóc w rozwoju włosów.

  Question. Czy kobiety w ciąży mogą jeść truskawkę?

  Answer. Nie ma wystarczających informacji naukowych, aby stwierdzić, czy kobieta w ciąży może spożywać truskawki. Z drugiej strony truskawka jest dobra dla ogólnego stanu zdrowia, ponieważ jest bogata w witaminy i inne krytyczne składniki odżywcze, które mogą pomóc w wielu problemach zdrowotnych.

  Question. Czy truskawki są dobre na zęby?

  Answer. Nie zostało naukowo udowodnione, że truskawki zapewniają jakiekolwiek korzyści dentystyczne. Wybielanie zębów truskawkami jest błędem; jednak w kilku przypadkach doprowadziło to do degradacji szkliwa.

  SUMMARY

  Owoc ten obfituje w witaminę C, fosforany i żelazo. Truskawka zwiększa odporność i wspomaga leczenie różnych infekcji i dolegliwości.


Previous articleChyawanprash: korzyści zdrowotne, skutki uboczne, zastosowania, dawkowanie, interakcje
Next articleKuinka tehdä Baddha Padmasana, sen edut ja varotoimet

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here