Stevia: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Stevia herb

Stewia (Stewia rebaudiana)

Stewia to mały wieloletni krzew, który od tysięcy lat jest używany jako słodzik.(HR/1)

Jest również używany z różnych powodów medycznych. Ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające, stewia jest dobrym słodzikiem dla diabetyków, ponieważ zwiększa produkcję insuliny. Jest również dobry do utraty wagi, ponieważ jest niskokaloryczny. Stewia jest również dobra dla wątroby, ponieważ zawiera właściwości przeciwutleniające i hepatoprotekcyjne. Stewia jest pomocna dla skóry, ponieważ ma właściwości przeciwzmarszczkowe, które pomagają napinać i nabłyszczać skórę. Jej właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne pomagają w leczeniu egzemy i gojeniu się ran. Niektóre osoby nadwrażliwe mogą odczuwać reakcje alergiczne lub swędzące wysypki spowodowane stewią, dlatego przed użyciem najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Stewia jest również znana jako :- Stevia rebaudiana, Sweet Leaf, Sweet Honey Leaf.

Stewia jest pozyskiwana z :- Zakład

Zastosowania i zalety Stewii:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, zastosowania i zalety stewii (Stevia rebaudiana) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Cukrzyca : Właściwości przeciwcukrzycowe Stewii mogą pomóc w leczeniu cukrzycy. Kwas chlorogenowy Stewii spowalnia konwersję glikogenu do glukozy. Zmniejsza również wchłanianie glukozy, co powoduje zwiększenie produkcji insuliny. To obniża poziom cukru we krwi, gdy robi się to razem.
 • Nadciśnienie : Stewia może pomóc w kontrolowaniu wysokiego ciśnienia krwi. Rozluźnia zwężone tętnice krwi i poprawia krążenie krwi i tlenu w sercu, obniżając ciśnienie krwi. Zbyt wysokie ciśnienie krwi
 • Choroba serca : Obecność glikozydów w stewii pomaga w leczeniu chorób serca. Stężenia lipoprotein o bardzo niskiej gęstości (VLDL) i lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) są zmniejszane przez glikozydy (LDL lub zły cholesterol). Niski poziom cholesterolu LDL obniża ryzyko chorób serca.
 • Utrata masy ciała : Stewia może wspomagać odchudzanie ze względu na niską zawartość kalorii. W rezultacie zastąpienie zwykłych słodyczy stewią pomoże ci spożywać mniej kalorii, co spowoduje utratę wagi i zarządzanie nią.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas używania Stevia:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, należy podjąć poniższe środki ostrożności podczas przyjmowania stewii (Stevia rebaudiana)(HR/3)

 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania leku Stevia:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania stewii (Stevia rebaudiana) należy zachować szczególne środki ostrożności(HR/4)

  • Alergia : Osoby uczulone na ambrozję i inni członkowie tej rodziny mogą doświadczyć niepożądanych reakcji na Stewię. W rezultacie najlepiej jest unikać stewii lub udać się do lekarza przed jej użyciem.
  • Karmienie piersią : Ponieważ nie ma wystarczających dowodów naukowych, najlepiej unikać stewii podczas karmienia piersią lub najpierw udać się do lekarza.
  • Umiarkowana interakcja z lekami : Stewia może wchodzić w interakcje z lekami na ośrodkowy układ nerwowy. Podczas przyjmowania leku Stevia z lekami na OUN najlepiej tego unikać lub udać się do lekarza.
  • Pacjenci z chorobami serca : Wykazano, że stewia obniża ciśnienie krwi. W rezultacie dobrym pomysłem jest kontrolowanie ciśnienia krwi, jeśli przyjmujesz stewię z lekami przeciwnadciśnieniowymi.
  • Pacjenci z chorobą nerek : Stewia może mieć wpływ na czynność nerek i przepływ moczu. W rezultacie ogólnie sugeruje się, że osoby z chorobami nerek stosują stewię zgodnie z zaleceniami lekarza.
  • Pacjenci z chorobami wątroby : Stewia może uszkadzać wątrobę. W rezultacie osoby z chorobami wątroby powinny unikać stewii lub udać się do lekarza przed jej użyciem.
  • Ciąża : Ponieważ nie ma wystarczających danych naukowych, najlepiej unikać stewii w czasie ciąży lub wcześniej udać się do lekarza.

  Jak przyjmować Stewię?:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Stevia (Stevia rebaudiana) może być brana pod uwagę w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  Ile stewii należy zażyć:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, stewię (Stevia rebaudiana) należy uwzględnić w kwotach wymienionych poniżej(HR/6)

  Skutki uboczne Stewii:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania stewii (Stevia rebaudiana) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • wzdęcia
  • Mdłości
  • Zawroty głowy
  • Ból w mięśniach
  • Drętwienie

  Często zadawane pytania związane ze stewią:-

  Question. Czy Stewia jest lepsza niż aspartam?

  Answer. Tak, stewia jest lepsza od aspartamu, ponieważ ma znikomy wpływ na poziom glukozy we krwi. Dodatkowo pogarsza nietolerancję glukozy. Stewia jest znana ze swojej słodyczy.

  Question. Jak przechowywać stewię?

  Answer. Stewia powinna być przechowywana w zamkniętych pojemnikach lub plastikowych torebkach, gdy nie jest używana.

  Question. W jakich formach dostępna jest Stewia?

  Answer. Stewię można kupić w postaci proszku z liści, świeżych liści lub płynu.

  Question. Czy Stewia może powodować próchnicę?

  Answer. Nie, badania dowiodły, że Stewia nie powoduje próchnicy.

  Question. Czy Stewia zapobiega uszkodzeniom nerek?

  Answer. Tak, ponieważ dzięki obecności określonego składnika Stewia może pomóc uniknąć uszkodzenia nerek (stewiol). Chroni komórki nerkowe i zapobiega tworzeniu się torbieli nerkowych.

  Question. Czy Stewia może zmniejszyć chęć spożycia tytoniu?

  Answer. Tak, wykazano, że Stevia zmniejsza chęć palenia. Zawiera różne składniki, które zwiększają żywotność i komfort u osób uzależnionych od tytoniu lub alkoholu, a także tłumią te skłonności.

  Question. Czy Stewia może powodować przyrost masy ciała?

  Answer. Tak, ze względu na obecność słodzonej substancji, która zwiększa pobór energii, tkankę tłuszczową i masę ciała, Stewia może powodować przyrost masy ciała.

  Question. Czy Stewia pomaga radzić sobie ze stanem zapalnym?

  Answer. Tak, właściwości przeciwzapalne Stewii mogą pomóc w leczeniu stanu zapalnego. Działa na centralny układ nerwowy i hamuje syntezę mediatorów stanu zapalnego. Pomaga to złagodzić ból i stany zapalne.

  Question. Czy Stewia jest dobra dla skóry?

  Answer. Tak, rozświetlające i ujędrniające działanie Stewii może być korzystne dla skóry. Nadaje skórze zdrowy połysk i gładkość, od lat stosowany w kremach przeciwzmarszczkowych.

  SUMMARY

  Jest również używany z różnych powodów medycznych. Ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające, stewia jest dobrym słodzikiem dla diabetyków, ponieważ zwiększa produkcję insuliny.


Previous articleAko urobiť Udharva Tadasana, jeho výhody a preventívne opatrenia
Next articleKarela: korzyści zdrowotne, skutki uboczne, zastosowania, dawkowanie, interakcje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here