Hing: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Hing herb

Hing (Ferula assa-foetida)

Hing to typowa indyjska przyprawa używana w różnych potrawach.(HR/1)

Jest zrobiony z łodygi rośliny Asafetyda i ma gorzki, ostry smak. Wzmacniając aktywność enzymów trawiennych w żołądku i jelicie cienkim, hing wspomaga trawienie. Aby uniknąć różnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, zaleca się włączenie Hing do normalnej diety. Ze względu na swoje wiatropędne właściwości, hing może być przydatny w leczeniu wzdęć. Łagodzi również zaparcia, zachęcając do wypróżnień, ze względu na swoje właściwości przeczyszczające. Hing pomaga również w redukcji tłuszczu z brzucha i może pomóc w kontroli wagi. Wzrost włosów można pobudzić, nakładając pastę w proszku Hing na cebulki, a także na całą długość włosów. Właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające proszku Hing i olejku Hing pomagają odmłodzić skórę. Hing należy spożywać w niewielkich dawkach, ponieważ nadmierne ilości mogą powodować bóle głowy i migreny. Ze względu na swoje właściwości przeczyszczające może również powodować biegunkę.

Hing jest również znany jako :- Ferula assa-foetida, Hengu, Hingu, Ingu, Inguva, Kayam, Perungayam, Perunkaya, Raamathan

Zawias pozyskiwany jest z :- Zakład

Zastosowania i zalety Hing:-

Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, zastosowania i zalety Hing (Ferula assa-foetida) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Wzdęcia (tworzenie gazu) : Hing może być przydatny w leczeniu wzdęć. Posiada właściwości przeciwwzdęciowe i wiatropędne.
  Dosze Vata i Pitta nie są w równowadze, co powoduje wzdęcia. Niski ogień trawienny z powodu niskiej doszy Pitta i zwiększonej doszy Vata zaburza trawienie. Produkcja gazów lub wzdęcia są spowodowane problemami z trawieniem. Codzienne włączanie Hing do swojej diety pomaga w przywróceniu powolnego trawienia. Wzmacnia Agni (ogień trawienny) i zmniejsza zużycie gazu. Odpowiadają za to jego cechy Deepan (przystawka) i Pachan (trawienność). Wskazówki: 1. Podgrzej 12 łyżeczek Ghee i ugotuj 1-2 szczypty proszku Hing. 2. Dokładnie wymieszaj 1 szklankę maślanki. 3. Aby złagodzić wzdęcia, pij raz lub dwa razy dziennie po jedzeniu.
 • Obfite krwawienie miesiączkowe : Hing może być stosowany w leczeniu problemów menstruacyjnych, takich jak obfite krwawienie.
 • Zapalna choroba jelit : Choroba jelita drażliwego (IBD) może odnieść korzyści z zastosowania Hing (IBD). Zaangażowane jest zapalenie układu pokarmowego, zwłaszcza błony śluzowej okrężnicy. Hing posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwbólowe. Zmniejsza ból poprzez hamowanie mediatorów stanu zapalnego. Zmniejsza również ryzyko wrzodów żołądka. W rezultacie Hing jest środkiem gastroprotekcyjnym.
  Pomoce zawiasowe w leczeniu objawów zespołu jelita drażliwego. Choroba jelita drażliwego (IBD) jest również nazywana w Ajurwedzie jako Grahani. Brak równowagi Pachak Agni powoduje Grahani (ogień trawienny). Ze względu na swoje właściwości Deepan (przystawka) i Pachan (trawienność), zawiasy pomagają w poprawie Pachak Agni (ogień trawienny). Pomaga to w radzeniu sobie z objawami IBD. Wskazówki: 1. Podgrzej 12 łyżeczek Ghee i ugotuj 1-2 szczypty proszku Hing. 2. Dokładnie wymieszaj 1 szklankę maślanki. 3. Aby kontrolować chorobę jelita drażliwego, pij raz lub dwa razy dziennie po jedzeniu.
 • Zapalenie dróg oddechowych (zapalenie oskrzeli) : Hing może pomóc w leczeniu zapalenia oskrzeli. Działa antybakteryjnie i wykrztuśnie. Umbliprenina Hinga pomaga rozluźnić mięśnie gładkie tchawicy, blokując receptory mięśni gładkich (receptory muskarynowe).
  Hing jest korzystny, jeśli masz zapalenie oskrzeli lub inne problemy związane z kaszlem. Kasroga to nazwa nadana temu schorzeniu w Ajurwedzie i jest spowodowana złym trawieniem. Nagromadzenie Amy (toksycznych resztek w organizmie wskutek wadliwego trawienia) w postaci śluzu w płucach jest spowodowane złą dietą i niewystarczającym usuwaniem odpadów. W wyniku tego dochodzi do zapalenia oskrzeli. Przyjmowanie Hing wspomaga trawienie i zmniejsza Ama. Odpowiadają za to jego cechy Deepan (przystawka) i Pachan (trawienność). Ze względu na swój charakter Ushna (gorący) eliminuje również nadmierne tworzenie się śluzu. Wskazówki: 1. Podgrzej 1/2 łyżeczki Ghee i ugotuj 1-2 szczypty proszku Hing. 2. Połącz z 1-2 łyżkami miodu i wypij. 3. Przyjmuj go raz lub dwa razy dziennie po jedzeniu, aby złagodzić objawy zapalenia oskrzeli.
 • Astma : Hing może być przydatny w leczeniu astmy. Receptory histaminowe w tchawicy są zablokowane. Umbliprenina Hinga hamuje receptory mięśni gładkich (receptory muskarynowe). Pomaga to rozluźnić mięśnie gładkie tchawicy. Hing ma również działanie wykrztuśne, które wspomaga usuwanie śluzu z dróg oddechowych.
  Pomoce zawiasowe w łagodzeniu objawów astmy. Głównymi doszami związanymi z astmą według Ajurwedy są Vata i Kapha. W płucach uszkodzony „Vata” łączy się z zaburzoną „Kapha dosha”, blokując drogę oddechową. W wyniku tego oddychanie staje się trudne. Swas Roga lub Astma to termin medyczny określający tę dolegliwość. Hing pomaga zrównoważyć doszę Vata-Kapha i usunąć nadmiar śluzu z płuc. W wyniku tego objawy astmy ustępują. Wskazówki: 1. Podgrzej 1/2 łyżeczki Ghee i ugotuj 1-2 szczypty proszku Hing. 2. Połącz z 1-2 łyżkami miodu i wypij. 3. Przyjmuj go raz lub dwa razy dziennie po jedzeniu, aby złagodzić objawy astmy.
 • Krztusiec : Hing może pomóc w leczeniu krztuśca (krztuśca). Posiada właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które zapobiegają rozwojowi bakterii. Hing to środek wykrztuśny, który pomaga w leczeniu krztuśca.
  Hing pomaga w łagodzeniu objawów krztuśca. Wynika to z równoważenia Kapha i właściwości Ushna (ciepło) Hing. Łagodzi krztusiec, pomagając usunąć dodatkowy śluz z płuc. Wskazówki: 1. Podgrzej 1/2 łyżeczki Ghee i ugotuj 1-2 szczypty proszku Hing. 2. Połącz z 1-2 łyżkami miodu i wypij. 3. Aby złagodzić krztusiec, przyjmuj go raz lub dwa razy dziennie po jedzeniu.
 • Odciski : Kukurydza to gruba, twarda powłoka skóry, która tworzy się na stopach i palcach, a także dłoniach i palcach. W ajurwedzie kukurydza kojarzy się z kadrą. Uszkodzenie dosz Vata i Kapha może doprowadzić do rozwoju Kadry. Ze względu na funkcję Chedana (zgarniania), używanie pasty Hing pomaga w zarządzaniu kukurydzą. Ze względu na swój charakter Ushna (gorący), równoważy również Vata i Kapha. Wskazówki: 1. Odmierz 1-2 łyżeczki proszku Hing. 2. Przygotuj pastę rozpuszczając ją w wodzie. 3. Zastosuj do dotkniętego obszaru. 4. Pozostaw na noc i umyj rano zwykłą wodą.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z Hing:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania leku Hing (Ferula assa-foetida) należy zachować poniższe środki ostrożności.(HR/3)

 • Chociaż nie ma wystarczających dowodów naukowych, Hing może powodować drgawki, ingerując w układ nerwowy. Dlatego zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed zażyciem Hing, jeśli cierpisz na epilepsję lub drgawki.
 • Unikaj przyjmowania Hing, jeśli masz zaburzenia krwawienia. Hing zawiera pewne substancje chemiczne, które mają właściwości rozrzedzające krew i mogą zwiększać ryzyko krwawienia.
 • Unikaj przyjmowania Hing w przypadku problemów żołądkowych lub jelitowych, ponieważ może podrażniać przewód pokarmowy.
 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania Hing:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania Hing (Ferula assa-foetida)(HR/4)

  • Karmienie piersią : Hing nie powinien być spożywany doustnie podczas karmienia piersią. Hing zawiera związki, które mogą przenikać do mleka matki i powodować problemy z krwawieniem u niemowląt.
  • Umiarkowana interakcja z lekami : Hing ma właściwości przeciwzakrzepowe, co oznacza, że może zapobiegać powstawaniu zakrzepów krwi. W rezultacie zazwyczaj zaleca się unikanie suplementów Hing lub Hing, ponieważ mogą one zwiększać ryzyko krwawienia i siniaków w połączeniu z lekami rozrzedzającymi krew.
  • Pacjenci z chorobami serca : Wykazano, że Hing obniża ciśnienie krwi. W rezultacie zazwyczaj zaleca się sprawdzanie ciśnienia krwi podczas stosowania suplementów Hing lub Hing (chociaż Hing jest bezpieczny, gdy spożywa się je z umiarem) oraz leków przeciwnadciśnieniowych.
  • Ciąża : Hing nie powinien być spożywany doustnie w czasie ciąży, ponieważ może spowodować poronienie. Ma działanie emmenagogiczne, co oznacza, że może powodować krwawienie z macicy. W związku z tym zaleca się unikanie bezpośredniego spożycia Hing w czasie ciąży i poinformowanie lekarza przed użyciem Hing w innych posiłkach.

  Jak wziąć Hing:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Hing (Ferula assa-foetida) można uwzględnić w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Hing Churna : Weź Hing Churna od jednego do dwóch szczypty. Dodaj do niego przytulną wodę lub miód. Przyjmuj to dwa razy dziennie, odpowiednio z lub po obiedzie lub kolacji.
  • Kapsuła na zawiasach : Zażyj jedną lub dwie tabletki Hing popijając wodą po obiedzie i kolacji. Tabletkę Hing należy przyjmować jedną lub dwie tabletki popijając wodą po obiedzie i kolacji.
  • Hing Powder (Churna) Zestaw wybielający do skóry : Zetrzyj pomidora. Dodaj trochę cukru i dobrze wymieszaj, aż cukier się rozpuści. Dodaj trochę Hing i wymieszaj, aby uzyskać pastę. Nałóż na twarz i szyję, a także pozostaw do wyschnięcia. Umyj letnią wodą, aby naturalnie poprawić wygląd skóry. Możesz również użyć proszku Hing z wodą lub miodem i stosować na skórę codziennie lub trzy razy w tygodniu.
  • Proszek Hing (Churna) do pielęgnacji włosów : Wymieszaj jogurt, olej migdałowy, a także eko do przyjaznej herbaty usuń w naczyniu i dobrze wymieszaj. Dodaj trochę proszku Hing do mieszanki i dobrze ubij, aby uzyskać pastę. Nakładaj na początek i całą długość włosów. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia na godzinę. Spłukać lekkim szamponem.
  • Olej do zawiasów : Wmasuj pół do jednej łyżeczki (lub w razie potrzeby) oleju Hing na skórę, aż olej się wchłonie. Powtarzaj co wieczór przed odpoczynkiem, aby nasmarować skórę i uniknąć suchych płatków.

  Ile należy wziąć Hing:-

  Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, Hing (Ferula assa-foetida) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  • Hing Churna : Jedna do dwóch szczypt dwa razy dziennie.
  • Zawias Kapsułka : Jedna do dwóch kapsułek dwa razy dziennie.
  • Zawias Tablet : Jedna do dwóch tabletek dwa razy dziennie.
  • Olej do zawiasów : Jedna czwarta do pół łyżeczki dziennie lub zgodnie z wymaganiami lub pół do jednej łyżeczki dziennie lub zgodnie z wymaganiami.
  • Proszek do zawiasów : Od jednej do dwóch szczypty lub zgodnie z wymaganiami.

  Skutki uboczne Hing:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Hing (Ferula assa-foetida) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Obrzęk ust
  • Beknięcie
  • Biegunka
  • Ból głowy
  • Drgawki
  • Obrzęk ust
  • Reakcja alergiczna

  Często zadawane pytania związane z Hing:-

  Question. Gdzie uprawia się Hing w Indiach?

  Answer. Hing uprawia się w Kaszmirze i częściach Pendżabu w Indiach.

  Question. Jak używasz Hinga?

  Answer. W kuchni indyjskiej hing jest częstą przyprawą. To aromatyzujący i aromatyczny środek chemiczny, który jest kluczowym składnikiem wielu indyjskich przepisów. Hing może być również używany do przechowywania żywności. Zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, w tym redukcję gazów i kwasowości, i może być spożywany bez gotowania. Sugestie dotyczące spożycia Hing- 1. W szklance ciepłej wody rozpuść 12 łyżeczek proszku Hing. To powinno być spożywane na pusty żołądek. 2. W szklance maślanki lub ciepłego mleka dodaj 2-3 małe kawałki Hing (lub proszku Hing). Pij to raz lub dwa razy dziennie.

  Question. Czy Hing nie zawiera glutenu?

  Answer. Chociaż hing nie zawiera glutenu, dostępny w handlu proszek Hing do gotowania może nie być. Proszek Hing jest wytwarzany z suszonej gumy korzenia Ferula. Chociaż ten proszek jest naturalnie bezglutenowy, przetwarza się go poprzez rozcieńczenie go mąką pszenną, co powoduje włączenie glutenu.

  Question. Co to jest jeera Hing?

  Answer. Hing jeera to mieszanka proszku hing (asafoetida) i jeery (nasiona kminku lub proszku z nasion kminku) stosowane w kuchni indyjskiej. Są wykorzystywane jako wzmacniacze smaku i zapachu w różnych indyjskich przepisach.

  Question. Jak używać Hing do utraty wagi?

  Answer. Hing może pomóc Ci schudnąć na wiele sposobów: Woda Hing Aby przygotować wodę Hing, połącz szczyptę proszku Hing ze szklanką ciepłej wody. Najlepiej, jeśli wypijesz to z samego rana. Regularne picie wody Hing może pomóc Ci schudnąć. Hing w proszku Aby wspomóc utratę wagi, wymieszaj kawałki Hing lub proszek z maślanką lub jedzeniem i spożywaj.

  Question. Czy Hing jest dobry na skurcze mięśni?

  Answer. Tak, Hing skutecznie zapobiega skurczom mięśni. Ponieważ działa hamująco na receptory mięśni gładkich, hing pomaga w rozluźnieniu mięśni gładkich (receptory muskarynowe).

  Kiedy Hing jest regularnie włączany do diety, może pomóc w radzeniu sobie ze skurczami mięśni. Wynika to z właściwości równoważących Vata, które pomagają rozluźnić mięśnie gładkie.

  Question. Czy Hing jest dobry na cukrzycę?

  Answer. Tak, Hing jest korzystny dla diabetyków. Hing pomaga w obniżeniu poziomu glukozy we krwi, jednocześnie pomagając w zwiększeniu poziomu insuliny we krwi.

  Ze względu na właściwości Deepan (przystawka) i Pachan (trawienność), zawiasy pomagają w regulacji cukru. Zwiększa metabolizm i utrzymuje poziom insuliny w ryzach. W rezultacie Hing pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi.

  Question. Czy Hing jest dobry na trawienie?

  Answer. Tak, hing korzystnie wpływa na trawienie. Hing wzmaga wydzielanie i przepływ żółci poprzez zwiększenie produkcji enzymów w ślinie. Hing zwiększa również aktywność enzymów trawiennych w żołądku i jelicie cienkim.

  Tak, hing korzystnie wpływa na trawienie. Włączenie Hing do regularnej diety zwiększa ogień trawienny i ułatwia trawienie pokarmu. Odpowiadają za to jego cechy Deepan (przystawka) i Pachan (trawienność).

  Question. Czy Hing pomaga zmniejszyć wzdęcia i inne problemy żołądkowe?

  Answer. Tak, Hing może pomóc w zmniejszeniu wzdęć i innych problemów żołądkowo-jelitowych. Niektóre pierwiastki mają właściwości wiatropędne (uwalniające gazy) i przeciwskurczowe. Wspomaga redukcję bólów brzucha, wzdęć i skurczów, a także poprawia trawienie.

  Tak, Hing pomaga w zmniejszeniu wzdęć, a także innych problemów żołądkowych, takich jak niestrawność, wzdęcia i ból brzucha. Wszystkie te zaburzenia są spowodowane brakiem lub złym trawieniem. Ze względu na właściwości Ushna (gorące), Deepan (przystawka) i Pachan (trawienie), pomagają w radzeniu sobie z tymi zaburzeniami.

  Question. Czy Hing może pomóc zmniejszyć bóle głowy?

  Answer. Chociaż nie ma wystarczających danych naukowych, aby potwierdzić rolę Hing w bólach głowy, według niektórych dowodów naukowych ma on właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zaobserwowano jednak, że spożywanie znacznych ilości Hing może u niektórych osób powodować bóle głowy.

  W rzadkich przypadkach, jeśli źródłem bólu głowy są nadmierne wzdęcia lub wytwarzanie gazów, hing może pomóc złagodzić bóle głowy. Gaz powstaje w wyniku powolnego lub niepełnego trawienia. Ze względu na właściwości Deepan (przekąska) i Pachan (trawienie), hing pomaga w trawieniu i zapewnia ulgę w gazach.

  Question. Czy Hing ma działanie przeciwpadaczkowe?

  Answer. Ze względu na swoje właściwości przeciwpadaczkowe i przeciwutleniające, Hing może być stosowany w leczeniu padaczki. Padaczka jest spowodowana uszkodzeniem komórek przez wolne rodniki, co powoduje nieprawidłową aktywność mózgu. Niektóre pierwiastki zawarte w Hing mają właściwości przeciwutleniające i chronią komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, dzięki czemu są przydatne w leczeniu padaczki.

  Hing może mieć właściwości przeciwpadaczkowe. Padaczka jest znana jako Apasmara w Ajurwedzie. Osoby z padaczką cierpią na napady padaczkowe w wyniku braku równowagi doszy Vata. Napad jest spowodowany nieprawidłową aktywnością elektryczną mózgu, która powoduje niekontrolowane i szybkie ruchy ciała, a w niektórych przypadkach utratę przytomności. Równoważenie Vata Hing i właściwości Tantrika balkaraka (tonik nerwowy) mogą pomóc w leczeniu padaczki, zapewniając wigor dla układu nerwowego.

  Question. Czy Hing pomaga poprawić metabolizm?

  Answer. Tak, Hing może pomóc w poprawie metabolizmu poprzez stymulację enzymów trawiennych, które wspomagają trawienie i metabolizm. Posiada również właściwości przeciwutleniające, które mogą jeszcze bardziej wspomóc metabolizm organizmu.

  Tak, właściwości Ushny (na gorąco), Deepan (przekąska) i Pachan (trawienie) w Hing mogą pomóc w zwiększeniu metabolizmu poprzez promowanie odpowiedniego i lepszego trawienia posiłków.

  Question. Jakie są zalety Hing dla niemowląt?

  Answer. Hing może pomóc Ci schudnąć na wiele sposobów: Podlewaj Hing W szklance ciepłej wody posyp szczyptę proszku Hing. Najlepiej, jeśli wypijesz to z samego rana. Regularne picie wody Hing może pomóc Ci schudnąć. sproszkowany hing W przypadku wzdęć, problemów żołądkowych i kolki, hing podaje się niemowlętom, głównie noworodkom. Przypisuje się to obecności wiatropędów (uwalniających gazy) i przeciwskurczowych składników w Hing (kwas ferulowy, umbelliferon). Uwalnia gazy i zapobiega kolkom i skurczom u noworodków.

  Question. Czy Hing jest dobry dla skóry?

  Answer. Tak, stosowany miejscowo, Hing pomaga w redukcji problemów skórnych, takich jak suchość i zmarszczki. Ze względu na swój snigdha (olejowy) charakter, hing poprawia strukturę skóry i zatrzymuje wilgoć.

  Question. Czy Hing jest dobry na włosy?

  Answer. Tak, Hing pomaga w zapobieganiu łupieżowi i wypadaniu włosów. Hing pomaga w usuwaniu nadmiernej suchości i pobudzaniu wzrostu włosów. Dzieje się tak dzięki właściwościom zioła równoważącego snigdha (oleistość) i vata.

  Question. Czy Hing powoduje ciepło?

  Answer. Ze względu na swoje właściwości trawienne, takie jak Deepan (przekąska) i Pachan, Hing pomaga w trawieniu i kontroli gazów (trawiennych). Jednak ze względu na swoją uszną (gorącą) naturę, zbyt dużo Hing może wytworzyć ciepło lub kwasowość.

  Question. Czy Hing może leczyć ukąszenia i użądlenia owadów?

  Answer. Nie ma wystarczających danych naukowych, aby wspierać stosowanie Hing w leczeniu ukąszeń i użądleń owadów. Z drugiej strony Hing zawiera olejki lotne, które mogą pomóc leczyć ukąszenia i użądlenia owadów. Odstrasza również komary z organizmu ze względu na ostry zapach.

  Question. Czy Hing pomaga w redukcji trądziku?

  Answer. Nie ma wystarczających danych naukowych, aby wspierać stosowanie Hing w leczeniu trądziku. Z drugiej strony Hing oferuje korzyści odmładzające skórę dzięki obecności składników przeciwzapalnych i przeciwutleniających (takich jak kwas ferulowy).

  SUMMARY

  Jest zrobiony z łodygi rośliny Asafetyda i ma gorzki, ostry smak. Wzmacniając aktywność enzymów trawiennych w żołądku i jelicie cienkim, hing wspomaga trawienie.


Previous articleBakuchi: korzyści zdrowotne, skutki uboczne, zastosowania, dawkowanie, interakcje
Next articleKako izvajati Dhruvasano, njene koristi in previdnostni ukrepi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here