Bakuchi: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Bakuchi herb

Bakuchi (Psoralea corylifolia)

Bakuchi sBakuchi Bakuchi to cenne zioło o właściwościach leczniczych.(HR/1)

Nasiona Bakuchi mają kształt nerki i mają gorzki smak i okropny zapach. Olejek Bakuchi to domowy lek leczniczy. Właściwości przeciwzapalne oleju Bakuchi zmieszanego z olejem kokosowym pomagają zminimalizować reakcje zapalne na skórze. Dzięki swoim wspaniałym właściwościom leczniczym pomaga również w redukcji czyraków i ognisk skórnych. Cecha Keshya proszku Bakuchi, według ajurwedy, wspomaga rozwój włosów i zapobiega łupieżowi, gdy jest stosowany zewnętrznie. Właściwości Kusthagna i Rasayana Bakuchi, według Ajurwedy, pomagają leczyć plamy bielactwa poprzez zmniejszenie białych obszarów. Proszek Bakuchi w połączeniu z miodem hamuje niszczenie komórek tworzących pigment dzięki właściwościom immunomodulującym. Ze względu na swoje właściwości przeciwwirusowe może być również stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego. Właściwości przeciwutleniające Bakuchi pomagają również w leczeniu uszkodzenia wątroby poprzez unikanie dalszego uszkodzenia komórek wątroby. Bakuchi należy przyjmować w małych dawkach, zgodnie z Ajurwedą, ponieważ duże dawki mogą powodować nadkwaśność i zapalenie żołądka. Charakterystyki Kusthagna i Rasayana Bakuchi, według Ajurwedy, pomagają leczyć plamy bielactwa poprzez zmniejszenie białych obszarów.

Bakuchi jest również znany jako :- Psoralea corylifolia, Babchi, Babacha, Babichi, Habchu, Karkokil, Kaurkolari

Bakuchi jest uzyskiwany z :- Zakład

Zastosowania i zalety Bakuchi:-

Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, zastosowania i zalety Bakuchi (Psoralea corylifolia) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Bielactwo : Ze względu na swoje cechy Kusthaghna i Rasayana, Bakuchi leczy plamy bielactwa, zmniejszając białe plamy. Ciemniejszy obszar stopniowo pokrywa cały biały obszar skóry, powodując widoczne zmiany skórne.
 • Choroba skóry : Raktashodaka (oczyszczacz krwi) Bakuchi służy do leczenia różnych problemów skórnych, takich jak drażniące czerwone grudki, swędzące wykwity, egzema, grzybica, szorstkie i przebarwione dermatozy i dermatozy z pęknięciami.
 • Niestrawność : Bakuchi wspomaga trawienie, promując ogień trawienny i umożliwiając szybsze trawienie pokarmu ze względu na jego moc Ushna (gorąca).
 • Inwazja robaków : Właściwość Bakuchi Krimighna (przeciw robakom) pomaga w leczeniu inwazji robaków.
 • Zaburzenia kaszlu : Bakuchi może pomóc zmniejszyć astmę, kaszel i zapalenie oskrzeli, ponieważ może zrównoważyć Kapha i posiada Ushna Virya (gorącą moc).
 • Bielactwo : Bakuchi pomaga kontrolować bielactwo, ponieważ zmniejsza białe plamy, powodując, że ciemniejszy obszar stopniowo pokrywa całą białą skórę, co powoduje widoczne zmiany skórne związane z funkcją Kusthaghna. Ze względu na swój charakter Ropan (uzdrawiający), pomaga również w szybkim gojeniu, gdy jest podawany zewnętrznie na uszkodzony obszar.
 • Wypadanie włosów : Cecha Keshya (wzmacniacz wzrostu włosów) proszku Bakuchi stymuluje rozwój włosów i zmniejsza łupież po zastosowaniu zewnętrznym.
 • Rana : Ze względu na swoje właściwości Ropan (leczenie), Bakuchi pomaga w szybkim gojeniu się ran po nałożeniu na uszkodzony obszar. Bakuchi był w stanie przyspieszyć gojenie się ran dzięki swojej charakterystyce.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z Bakuchi:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Bakuchi (Psoralea corylifolia) należy zachować poniższe środki ostrożności.(HR/3)

 • Bakuchi należy przyjmować w zalecanej dawce i czasie trwania, ponieważ wysoka dawka i długotrwałe stosowanie może powodować nadkwaśność i zapalenie żołądka.
 • Niektórych produktów, takich jak twaróg, marynaty, ryby itp. należy unikać w przypadku leczenia bielactwa z Bakuchi churna, ponieważ są to Apatia z leczeniem.
 • Pastę z nasion Bakuchi należy stosować z mlekiem, wodą różaną lub jakąkolwiek substancją chłodzącą, jeśli twoja skóra jest nadwrażliwa, ponieważ jest to Ushna Virya (gorąca w potencji).
 • Olej Bakuchi może również powodować łagodne podrażnienie skóry i uczucie pieczenia, gdy jest stosowany zewnętrznie. Dlatego używaj go z olejem kokosowym lub balsamem nawilżającym.
 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania leku Bakuchi:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania Bakuchi (Psoralea corylifolia)(HR/4)

  • Karmienie piersią : Bakuchi należy stosować wyłącznie podczas karmienia piersią pod nadzorem lekarza.
  • Ciąża : W czasie ciąży Bakuchi należy stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza.

  Jak wziąć Bakuchi:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Bakuchi (Psoralea corylifolia) można uwzględnić w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Bakuchi Churna Z miodem : Weź jedną czwartą do pół łyżeczki Bakuchi Churna. Dodaj jedną łyżeczkę miodu. Zjedz to po obiedzie i kolacji.
  • Kapsuła Bakuchi : Weź jedną lub dwie kapsułki Bakuchi, popijając wodą po obiedzie i kolacji.
  • Tabliczka Bakuchi : Weź jedną lub dwie tabletki Bakuchi, popijając wodą po obiedzie i kolacji.

  Ile należy wziąć Bakuchi:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Bakuchi (Psoralea corylifolia) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  • Bakuczi Churna : Jedna czwarta do połowy dwa razy dziennie.
  • Kapsuła Bakuchi : Jedna do dwóch kapsułek dwa razy dziennie.
  • Tabliczka Bakuchi : Jedna do dwóch tabletek dwa razy dziennie.
  • Olej Bakuchi : Od dwóch do pięciu kropli lub zgodnie z wymaganiami.
  • Proszek Bakuchi : Pół do jednej łyżeczki lub zgodnie z wymaganiami.

  Skutki uboczne Bakuchi:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Bakuchi (Psoralea corylifolia) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Nie ma jeszcze wystarczających danych naukowych na temat skutków ubocznych tego zioła.

  Często zadawane pytania związane z Bakuchi:-

  Question. Jak nakładać olejek z nasion Bakuchi (Babchi) na twarz i ciało?

  Answer. Poniższa procedura może być zastosowana do nałożenia oleju z nasion bakuchi na twarz i ciało w połączeniu z olejem kokosowym: 1. Dodaj kilka kropli oleju Bakuchi na dłonie (zgodnie z wymaganiami). 2. Wymieszaj z równą ilością oleju kokosowego. 3. Nakładaj 4-5 razy dziennie na dotknięty obszar.

  Question. Jak stosować Bakuchi w leczeniu bielactwa nabytego lub Leucoderma?

  Answer. Olejek Bakuchi należy nakładać na skórę miejscowo i delikatnie wcierać. Olejek zwiększa pigmentację skóry, co wspomaga leczenie bielactwa nabytego. Posiada właściwości immunomodulujące, co oznacza, że podnosi w organizmie ilość melanocytów (komórek pigmentotwórczych). Wspomaga również usuwanie toksyn ze skóry oraz rewitalizację okolicy.

  Brak równowagi Pitta w ciele powoduje bielactwo. Brak równowagi Pitta powoduje produkcję Ama (toksyny, która zalega w organizmie z powodu niestrawności), uszkadzając głębsze tkanki ciała. W wyniku tego dochodzi do depigmentacji skóry. Cechy Bakuchi Deepan (przystawka), Pachan (trawienie) i Ropan (trawienie) pomagają w radzeniu sobie z tą dolegliwością. Poprawia pracę układu pokarmowego, co wspomaga trawienie Amy, a także leczy chorobę, przynosząc ukojenie. Jego funkcja Rasayana (odmładzająca) pomaga również w odmładzaniu skóry. Wskazówki 1. Weź tyle oleju Bakuchi, ile potrzebujesz. 2. Połącz go z taką samą ilością oleju kokosowego. 3. Zastosuj tę kombinację do dotkniętego obszaru i wystaw go na słońce rano. 4. Rób to codziennie, aby uzyskać najlepsze efekty.

  Question. Czy można stosować Bakuchi w leczeniu chorób układu oddechowego?

  Answer. Nie ma wystarczających danych naukowych, aby potwierdzić rolę Bakuchi w chorobach układu oddechowego.

  Tak, Bakuchi może być stosowany w leczeniu zaburzeń oddechowych, takich jak kaszel, które są spowodowane brakiem równowagi dosha Kapha. W wyniku tego tworzy się i gromadzi śluz w drogach oddechowych. Ze względu na właściwości równoważące Kapha i Rasayana (odmładzanie), Bakuchi pomaga kontrolować ten stan. Pomaga w utrzymaniu ogólnego stanu zdrowia, zmniejszając rozwój śluzu.

  Question. Jakie są zastosowania Bakuchi w biegunce?

  Answer. Nie ma wystarczających danych naukowych, aby potwierdzić funkcję Bakuchi w przypadku biegunki.

  Question. Czy Bakuchi jest pomocny w żółtaczce?

  Answer. Chociaż nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby sugerować rolę Bakuchiego w żółtaczce. Z drugiej strony Bakuchi może chronić wątrobę przed uszkodzeniem dzięki właściwościom przeciwutleniającym. Zwalcza wolne rodniki i może chronić komórki wątroby przed uszkodzeniem.

  Tak, Bakuchi może pomóc w żółtaczce, która jest spowodowana brakiem równowagi trzech dosz, co skutkuje spowolnionym trawieniem i utratą apetytu. Ze względu na swoje cechy Rasayana (odmładzanie) i Deepan (przekąska), Bakuchi pomaga kontrolować tę chorobę. Wspomaga trawienie i zwiększa apetyt, jednocześnie utrzymując ogólny stan zdrowia.

  Question. Jakie są skutki uboczne Bakuchi Churna?

  Answer. Bakuchi churna zwykle nie ma negatywnych skutków ubocznych. Jednak przed użyciem Bakuchi churna należy zawsze udać się do lekarza.

  Question. Jakie są lecznicze zastosowania oleju Bakuchi?

  Answer. Olej Bakuchi jest korzystny w infekcjach ze względu na swoje właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne, które zapobiegają rozwojowi grzybów i bakterii. Jego właściwości przeciwzapalne pomagają również uniknąć podrażnień skóry. W rezultacie pomaga w leczeniu bielactwa, czyraków i wykwitów skórnych.

  Ze względu na swoje właściwości Ropan (uzdrawiające), olej Bakuchi może być używany do miejscowego stosowania w sytuacjach takich jak bielactwo. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj go z olejem kokosowym. Pomaga w gojeniu się plastrów, które powstają w wyniku tej choroby. Wskazówki 1. Nałóż kilka kropli olejku Bakuchi na dłonie. 2. Wlej taką samą ilość oleju kokosowego. 3. Użyj go do leczenia uszkodzonego regionu.

  SUMMARY

  Nasiona Bakuchi mają kształt nerki i mają gorzki smak i okropny zapach. Olejek Bakuchi to domowy lek leczniczy.


Previous articleબ્લેક ટી: સ્વાસ્થ્ય લાભો, આડ અસરો, ઉપયોગો, માત્રા, ક્રિયાપ્રતિક્રિયાઓ
Next articleHing: korzyści zdrowotne, skutki uboczne, zastosowania, dawkowanie, interakcje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here