Pomegranate: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Pomegranate herb

Granat (Punica granatum)

Granat, znany również jako „Dadima” w Ajurwedzie, to bogaty w składniki odżywcze owoc, który był używany od tysiącleci ze względu na liczne korzyści zdrowotne.(HR/1)

Jest czasami określany jako „środek do oczyszczania krwi”. Spożywany codziennie sok z granatów może pomóc w problemach trawiennych, takich jak biegunka. Może również pomóc w problemach z sercem i nadmiernym cholesterolem ze względu na właściwości przeciwutleniające, które pomagają w utrzymaniu czystości tętnic. Nasiona lub sok z granatu mogą pomóc mężczyznom zwiększyć poziom energii i wytrzymałość seksualną. Może również pomóc w leczeniu zapalenia stawów ze względu na właściwości przeciwzapalne. Ze względu na swoje właściwości przeciwdrobnoustrojowe ekstrakt z nasion lub kwiatów granatu może być korzystny w leczeniu schorzeń zębów. Co więcej, na skórę można nałożyć pastę wykonaną z proszku z nasion granatu i wody, aby zapobiec oparzeniom słonecznym. Popularnym domowym lekarstwem na ból głowy jest nałożenie pasty z liści granatu i oleju kokosowego lub wody na czoło i kilkuminutowy masaż. Katar może być spowodowany piciem schłodzonego soku z granatów.

Granat jest również znany jako :- Punica granatum, Kulekhara, Dadima, Dadama, Anar, Dalimba, Matalam, Dadimba, Madalai, Madalam, Danimma, Rumman, Dadimacchada, Lohitapuspa, Dantabija, Dalim, Dalimgach, Dadam phala, Dalimbe haonu, Madulam Pazham, Dadimbakaya

Granat pozyskiwany jest z :- Zakład

Zastosowania i zalety granatu:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, zastosowania i zalety granatu granatowego (Punica granatum) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Przewlekła obturacyjna choroba płuc : W przypadku POChP granat może nie być korzystny (przewlekła obturacyjna choroba płuc). Wynika to z faktu, że u pacjentów z POChP przeciwutleniacze i polifenole zawarte w granatach nie są wchłaniane i trawione.
  Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) to choroba płuc, która utrudnia oddychanie. POChP jest spowodowana brakiem równowagi wszystkich trzech dosz, według Ajurwedy (Kapha, Vata i Pitta). Regularne spożywanie granatów pomaga złagodzić objawy POChP, równoważąc wszystkie dosze i wzmacniając płuca. Wskazówki: 1. Weź od ćwierć do pół łyżeczki proszku z granatów. 2. Po obiedzie i kolacji popij wodą lub miodem, aby pomóc w opanowaniu objawów POChP.
 • Miażdżyca : Granat może pomóc w zapobieganiu miażdżycy (zatkane tętnice). Zapobiega gromadzeniu się dodatkowego tłuszczu i usztywnianiu ścian tętnic. Granat jest bogaty w przeciwutleniacze i działa jako naturalny rozrzedzacz krwi. Podnosi dobry cholesterol, jednocześnie obniżając zły cholesterol (LDL) (HDL). Zmniejsza to również ryzyko powstawania blaszek miażdżycowych.
  Miażdżyca to stan, w którym płytka nazębna gromadzi się w tętnicach, twardniejąc i zwężając je. To nagromadzenie, według Ajurwedy, jest problemem Ama (toksycznymi resztkami w organizmie spowodowanymi wadliwym trawieniem), który hamuje krążenie krwi. Dzieje się tak z powodu skłonności Amy do trzymania się rzeczy. Zatyka tętnice, powodując usztywnienie ścian tętnic. Ze względu na właściwości Deepan (przystawka) i Pachan (trawienność), sok lub proszek z granatów mogą pomóc złagodzić Ama. Wskazówki: 1. Weź od ćwierć do pół łyżeczki proszku z granatów. 2. Aby zmniejszyć ryzyko miażdżycy, po obiedzie i kolacji popij wodą lub miodem.
 • Choroba wieńcowa : W badaniach wykazano, że granat zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Kwas punicowy, który jest bogaty w granaty, pomaga obniżyć poziom trójglicerydów. Zawiera również przeciwutleniacze, które pomagają obniżyć zły cholesterol (LDL), jednocześnie podnosząc dobry cholesterol (HDL).
  Brak równowagi Pachak Agni powoduje wysoki poziom cholesterolu (ogień trawienny). Nadmiar produktów przemiany materii, czyli Ama, powstaje, gdy trawienie tkanek jest upośledzone (toksyny pozostają w organizmie z powodu nieprawidłowego trawienia). Prowadzi to do nagromadzenia się szkodliwego cholesterolu i niedrożności tętnic krwi. Ze względu na zdolność do równoważenia Agni, granat pomaga w regulacji nadmiernego poziomu cholesterolu. Obniża Ama i zapobiega powstawaniu złego cholesterolu. Wskazówki: 1. Wyciśnij sok z pestek granatu w sokowirówce lub kup sok już przygotowany w sklepie. 2. Wypij 1-2 szklanki, najlepiej do śniadania, aby utrzymać serce w dobrej kondycji.
 • Cukrzyca : Polifenole zawarte w granatach pomagają obniżyć poziom glukozy we krwi. Stymuluje również komórki beta, które są komórkami produkującymi insulinę w trzustce. Granat zawiera przeciwutleniacze, takie jak kwasy galusowe. Chronią komórki przed uszkodzeniami, które mogą prowadzić do chorób serca związanych z cukrzycą.
  Cukrzyca, znana również jako Madhumeha, jest spowodowana brakiem równowagi Vata i złym trawieniem. Upośledzone trawienie powoduje akumulację Ama (toksycznych odpadów pozostawionych w organizmie w wyniku nieprawidłowego trawienia) w komórkach trzustki, osłabiając aktywność insuliny. Właściwości Deepan granatu (przystawka) i Pachan (układ trawienny) pomagają w usuwaniu Amy i kontrolowaniu zaostrzonej Vata. Pomaga to w zarządzaniu podwyższonym poziomem cukru we krwi. Wskazówki: 1. Weź od ćwierć do pół łyżeczki proszku z granatów. 2. Aby utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, połknij go po obiedzie i kolacji, popijając wodą.
 • Biegunka : Granaty zawierają dużo kwasu garbnikowego, flawonoidów i alkaloidów. Te substancje hamują ruchliwość jelit. Zachęcają również do ponownego wchłaniania wody i soli, zapobiegając gromadzeniu się płynów. Działanie antybakteryjne granatu zapobiega rozwojowi S.aureus i C.albicans, które powodują biegunkę.
  Vata jest pogarszana przez biegunkę, znaną również jako Atisar w Ajurwedzie, niewłaściwe jedzenie, nieczystą wodę, zanieczyszczenia, stres psychiczny i Agnimandję (słaby ogień trawienny). Ta pogorszona Vata wciąga płyn do jelit z wielu tkanek i łączy go z kałem, powodując luźne, wodniste ruchy lub biegunkę. Sproszkowany granat zawiera kaszę (środek ściągający), który pomaga zapobiegać biegunce, zatrzymując płyn w okrężnicy i zmniejszając częstotliwość wypróżnień. Wskazówki: 1. Weź od ćwierć do pół łyżeczki proszku z granatów. 2. Aby opanować biegunkę, popij wodą po zjedzeniu posiłku.
 • Zaburzenie erekcji : Granat jest bogaty w przeciwutleniacze i fitochemikalia. Zmniejsza stany zapalne i stres oksydacyjny, jednocześnie zwiększając poziom tlenku azotu we krwi. Poprawia to erekcję poprzez zwiększenie przepływu krwi i rozluźnienie mięśni gładkich męskich narządów płciowych. Zaburzenia erekcji mogą ulec pogorszeniu w wyniku nadciśnienia tętniczego (ED). Granat jest bogaty w polifenole, które pomagają obniżyć ciśnienie krwi. W rezultacie postęp ED może być spowolniony.
  Zaburzenia erekcji (ED) to stan seksualny u mężczyzn, w którym erekcja nie może być utrzymana lub jest niewystarczająco trudna do odbycia stosunku płciowego. Klaibya to ajurwedyjskie określenie na tę dolegliwość. Zaburzenia erekcji spowodowane są wadą doszy Vata. Granat wspomaga leczenie zaburzeń erekcji i poprawę sprawności seksualnej. Dzieje się tak dzięki właściwościom afrodyzjaku (Vajikarana). Wskazówki: 1. Weź od ćwierć do pół łyżeczki proszku z granatów. 2. Aby leczyć zaburzenia erekcji, zażywaj go z miodem po obiedzie i kolacji.
 • Infekcje grzybicze pochwy : Granat może pomóc w leczeniu infekcji pochwy. Przyczyniają się do tego jego właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Mikroorganizmy wywołujące infekcje pochwy, takie jak Candida albicans i Trichomonas vaginalis, są przez nią hamowane.
 • Syndrom metabliczny : Zespół metaboliczny to termin używany do opisania grupy problemów zdrowotnych, które obejmują wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i otyłość. Obecność polifenoli w granatach zmniejsza ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego.
 • Budowanie mięśni : Granat może pomóc w radzeniu sobie z bólem mięśni po ćwiczeniach. Granat zawiera fitochemikalia o właściwościach ergogenicznych (zwiększających wydajność). Zwiększa siłę i poprawia wydolność fizyczną.
 • Otyłość : Przeciwutleniacze, kwas elagowy i kwas garbnikowy znajdują się w granatach. Pomaga w zarządzaniu otyłością, ograniczając wchłanianie tłuszczu i zmniejszając głód w jelitach.
  Przyrost masy ciała spowodowany jest złymi nawykami żywieniowymi i siedzącym trybem życia, co skutkuje osłabieniem przewodu pokarmowego. Prowadzi to do wzrostu akumulacji Amy, powodując brak równowagi w meda dhatu i otyłość. Sok z granatów może pomóc Ci schudnąć, poprawiając metabolizm i obniżając poziom Amy. Odpowiadają za to jego cechy Deepan (przystawka) i Pachan (trawienność). Zmniejsza otyłość poprzez równoważenie Meda dhatu. 1. Wyciśnij sok z pestek granatu w sokowirówce lub kup sok już przygotowany na targu. 2. Aby poradzić sobie z otyłością, wypij 1-2 szklanki, najlepiej do śniadania.
 • Hemoroidy : Granat ma właściwości przeciwzapalne i jest bogaty w przeciwutleniacze. Może pomóc w leczeniu podrażnienia związanego z hemoroidami.
  ajurwedzie hemoroidy określa się mianem Arsh i są spowodowane złą dietą i siedzącym trybem życia. Wszystkie trzy dosze, szczególnie Vata, są w wyniku tego krzywdzone. Niski pożar trawienny wywołany stanem zapalnym Vata prowadzi do chronicznych zaparć. Hemoroidy są spowodowane powiększeniem żył w okolicy odbytu. Sok z granatów przy regularnym spożywaniu korzystnie wpływa na leczenie hemoroidów. Dzieje się tak, ponieważ pomaga w promowaniu Agni (ognia trawiennego), który łagodzi zaparcia i zmniejsza stan zapalny hemoroidów. Wskazówki: 1. Weź od ćwierć do pół łyżeczki proszku z granatów. 2. W leczeniu hemoroidów popij wodą po zjedzeniu posiłku.
 • Rak prostaty : Granat zawiera polifenolowe przeciwutleniacze, które powstrzymują wzrost i obumieranie komórek rakowych. Substancje zapalne we krwi są również zmniejszone. Zmniejsza to stan zapalny i spowalnia postęp raka.
 • Reumatyzm : Właściwości przeciwzapalne granatu są dobrze znane. Zatrzymuje produkcję cząsteczek prozapalnych. Pomaga to zminimalizować obrzęk i sztywność stawów, a także uszkodzenia stawów. Granat może zatem pomóc w zmniejszeniu początku i progresji reumatoidalnego zapalenia stawów.
  ajurwedzie reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) określane jest jako Aamavata. Amavata to zaburzenie, w którym dosza Vata jest zepsuta, a trująca Ama (pozostaje w organizmie z powodu nieprawidłowego trawienia) gromadzi się w stawach. Jest to spowodowane powolnym ogniem trawiennym. Vata przenosi tę Amę w różne miejsca, ale zamiast zostać wchłonięta, gromadzi się w stawach. Proszek z granatu przyjmowany regularnie może pomóc w zmniejszeniu objawów reumatoidalnego zapalenia stawów. Jego właściwości Deepan (przystawka) i Pachan (trawienność) zmniejszają Ama i zapewniają ulgę w objawach reumatoidalnego zapalenia stawów. Wskazówki: 1. Weź od ćwierć do pół łyżeczki proszku z granatów. 2. Połknij go po zjedzeniu posiłku, aby złagodzić objawy reumatoidalnego zapalenia stawów.
 • Płytka nazębna : Ekstrakt z kwiatów granatu ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Zapobiega namnażaniu się mikroorganizmów powodujących płytkę nazębną.
 • Zapalenie ozębnej : Granat może pomóc w leczeniu paradontozy (zapalenie dziąseł). Granat posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwbakteryjne. Zakażenie Helicobacter pylori (H. pylori) jest powiązane z głębokimi kieszonkami przyzębnymi. Granat ma właściwości antybakteryjne i pomaga w zapobieganiu infekcji i wzrostowi H. pylori. Granat może pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się wirusów opryszczki, co wiąże się z postępem zapalenia przyzębia. Zmniejsza również ból i stany zapalne poprzez hamowanie cząsteczek prozapalnych.
 • Oparzenie słoneczne : Granaty są bogate w polifenole, które pomagają organizmowi wytwarzać kolagen. Niektóre z nich pomagają również chronić skórę przed uszkodzeniami UVB i UVA.
  „Granaty są bogate w polifenole, które pomagają organizmowi w produkcji kolagenu. Niektóre z nich pomagają również chronić skórę przed promieniowaniem UVB i UVA. Oparzenia słoneczne występują, gdy promienie słoneczne wzmacniają Pitta i zmniejszają Rasa Dhatu w skórze. Rasa Dhatu jest pożywny płyn, który nadaje skórze kolor, ton i blask.Ze względu na właściwości Ropan (uzdrawiające), korzystne jest nakładanie proszku lub pasty z granatu na oparzenia słoneczne.Dzięki temu jest szczególnie skuteczny w zmniejszaniu objawów oparzeń słonecznych i przywracaniu blasku skórze. Wskazówki: 1. Weź 1/2 do 1 łyżeczki sproszkowanych pestek granatu 2. Wymieszaj z wodą różaną na pastę 3. Nałóż na skórę równą warstwą 4. Pozostaw na 15-20 minut do wyschnięcia 5. Całkowicie wypłukać pod bieżącą wodą.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z granatu:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania granatu granatowego (Punica granatum) należy zachować następujące środki ostrożności.(HR/3)

 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania granatu:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania granatu granatowego (Punica granatum) należy zachować szczególne środki ostrożności.(HR/4)

  • Karmienie piersią : Sok z granatów jest bezpieczny do picia podczas karmienia piersią. Jednak niewiele jest dowodów na poparcie bezpieczeństwa innych form granatu, takich jak ekstrakt z granatu. Dzięki temu podczas karmienia piersią najlepiej pić sam sok.
  • Umiarkowana interakcja z lekami : Wykazano, że granat obniża poziom cholesterolu. W rezultacie, stosując Granat z lekami przeciwhiperlipidemicznymi, dobrze jest mieć oko na poziom cholesterolu we krwi.
  • Pacjenci z chorobami serca : Wykazano, że granat obniża ciśnienie krwi. W rezultacie, jeśli zażywasz Granat z lekami przeciwnadciśnieniowymi, powinieneś mieć oko na ciśnienie krwi.
  • Ciąża : Sok z granatów jest bezpieczny do picia przez całą ciążę. Jednak niewiele jest dowodów na poparcie bezpieczeństwa innych form granatu, takich jak ekstrakt z granatu. Dzięki temu w czasie ciąży należy spożywać tylko sok.

  Jak wziąć Granat:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, granat (Punica granatum) można zastosować do metod wymienionych poniżej(HR/5)

  • Nasiona owoców granatu : Obierz Granat i wyjmij jego nasiona. Jedz je najlepiej rano lub w połowie dnia.
  • Sok z granata : Umieść pestki granatu bezpośrednio w sokowirówce lub kup gotowy sok z rynku. Wypij go najlepiej na śniadanie lub po południu.
  • Granat w proszku : Weź jedną czwartą do pół łyżeczki proszku z granatu. Połknąć z wodą lub miodem po obiedzie i kolacji.
  • Peeling do twarzy z suszonymi nasionami granatu : Weź pół łyżeczki nasion granatu. Dodaj do tego miód. Delikatnie napisz to wszystko na twarzy i szyi przez pięć do siedmiu minut. Umyj całkowicie wodą z kranu.
  • Puder do twarzy z pestek granatu : Weź pół do jednej łyżeczki proszku z nasion granatu. Dodaj do niego wodę różaną, aby powstała pasta. Nakładaj równomiernie na twarz i szyję. Pozostaw do wyschnięcia na pięć do siedmiu minut. Umyć dokładnie wodą z kranu. Stosuj ten zabieg dwa do trzech razy dziennie, aby usunąć tłustą i matową skórę.
  • Okład do włosów ze skórki granatu : Weź skórki od jednego do dwóch granatów. Włóż bezpośrednio do miksera i dodaj do niego twaróg. Przygotuj pastę i nałóż ją równomiernie na włosy i skórę głowy. Odstaw na trzy do czterech godzin. Umyć dokładnie wodą z kranu. Użyj tego środka już w tygodniu, aby uzyskać gładkie włosy całkowicie wolne od łupieżu.
  • Olej z pestek granatu : Weź dwie do pięciu kropli oleju z pestek granatu Wymieszaj go z oliwą z oliwek. Umyć miejsce przed nałożeniem i wytrzeć do sucha. Nakładaj i masuj terapię okrężnymi ruchami. Pozostaw na dwie do trzech godzin, a następnie umyj wodą.

  Ile Granatu należy wziąć:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, granat (Punica granatum) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  • Nasiona granatu : Jeden do dwóch granatów lub zgodnie z wymaganiami.
  • Sok z granata : Jedna do dwóch szklanek soku z granatów lub według własnego gustu.
  • Granat w proszku : Jedna czwarta do pół łyżeczki dwa razy dziennie lub pół do jednej łyżeczki lub zgodnie z wymaganiami.
  • Kapsułka granatu : Jedna do dwóch kapsułek dwa razy dziennie.
  • Granatowa tabletka : Jedna do dwóch tabletek dwa razy dziennie.
  • Olej z granatów : Od dwóch do pięciu kropli lub zgodnie z wymaganiami.

  Skutki uboczne granatu:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania granatu granatowego (Punica granatum) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane.(HR/7)

  • Katar
  • Trudności w oddychaniu
  • Swędzący
  • Obrzęk

  Często zadawane pytania związane z granatem:-

  Question. Jakie są chemiczne składniki granatu?

  Answer. Antocyjany, flawonoidy, alkaloidy, garbniki, triterpeny i fitosterole należą do pierwiastków chemicznych występujących w granatach.

  Question. Ile soku z granatów należy pić dziennie?

  Answer. Sok z granatów można spożywać do 1-2 szklanek dziennie, najlepiej rano. Jeśli masz kaszel lub przeziębienie, powinieneś zachować ostrożność, ponieważ może to pogorszyć sytuację.

  Question. Jak długo możesz zachować świeżość granatu?

  Answer. Pełne owoce granatu można przechowywać w lodówce do dwóch miesięcy. Sok i owoce (obrane) nie powinny być przechowywane w lodówce dłużej niż 5 dni. Tak więc, jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego Granatu, trzymaj na nim skórkę i przechowuj w lodówce.

  Question. Jak stosować Peeling Granatowy do włosów?

  Answer. 1 szklanka nasion i skórek granatu 2. Wymieszaj z 12 szklankami twarogu, aż stanie się pastą. 3. Wmasuj pastę we włosy i skórę głowy. 4. Odstawić na 3 do 4 godzin. 5. Opłucz całkowicie pod bieżącą wodą. 6. Używaj tego opakowania raz w tygodniu, aby włosy były jedwabiste i wolne od łupieżu.

  Question. Czy granat zawiera dużo kwasu moczowego?

  Answer. Granat jest bogaty w kwas cytrynowy i jabłkowy, co pomaga obniżyć poziom kwasu moczowego. Pomaga to osobom cierpiącym na dnę moczanową w usuwaniu opuchniętych i bolących stawów, a także pacjentom z chorobami nerek.

  Question. Czy granat powoduje biegunkę?

  Answer. Z drugiej strony sok z granatów jest korzystny na biegunkę, czerwonkę i robaki jelitowe. Sok z granatów jest dobry do nawadniania organizmu i uzupełniania elektrolitów utraconych podczas biegunki i czerwonki.

  Question. Czy nasiona granatu są zdrowe?

  Answer. Nasiona granatu są w rzeczywistości zdrowe. Obfitują w nich przeciwutleniacze i polifenole. Nasiona i ekstrakt z granatu mogą być korzystne w leczeniu nadciśnienia, cukrzycy i raka.

  Question. Czy granat jest dobry na kamienie nerkowe?

  Answer. Tak, granat ma właściwości przeciw kamicy nerkowej i może pomóc w leczeniu kamieni nerkowych. Zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych poprzez hamowanie gromadzenia się szczawianu wapnia. Granat rozluźnia mięśnie dróg moczowych i dróg żółciowych, ułatwiając usuwanie kamieni nerkowych.

  Tak, granat pomaga w zapobieganiu kamieni nerkowych. Nagromadzenie Amy, według Ajurwedy, jest jedną z głównych przyczyn powstawania kamieni nerkowych. Granat zmniejsza krystalizację lub rozwój kamieni w nerkach i pęcherzach poprzez obniżenie poziomu Ama.

  Question. Czy jedzenie granatu pomaga w zapaleniu żołądka?

  Answer. Tak, granat może zmniejszyć stan zapalny żołądka. Posiada właściwości przeciwzapalne, które powstrzymują wytwarzanie cząsteczek prozapalnych.

  Question. Czy Granat pomaga w odchudzaniu?

  Answer. Granat może być stosowany jako środek wspomagający odchudzanie. Dzieje się tak, ponieważ obecne są przeciwutleniacze, polifenole i flawonoidy.

  Question. Czy granaty są dobre dla twojej skóry?

  Answer. Tak, granaty działają korzystnie na skórę. Granat zawiera kwas elagowy, który chroni skórę przed przebarwieniami wywołanymi promieniami UV.

  Question. Jakie są korzyści z przyjmowania soku z granatów podczas ciąży?

  Answer. Uważa się, że sok z granatów jest szczególnie przydatny podczas ciąży, ponieważ zawiera duże stężenie minerałów i witamin, które są niezbędnymi składnikami diety ciążowej. Zawiera przeciwutleniacze, takie jak witamina C i witamina E, które mogą pomóc w walce z wolnymi rodnikami i uszkodzeniami komórek, zmniejszając uszkodzenia łożyska. Stężenie potasu w soku z granatów pomaga kobietom w ciąży uniknąć skurczów nóg. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, sok ten gwarantuje również zdrowy przepływ krwi, co wspomaga wzrost niemowlęcia.

  Question. Jakie są zalety granatu dla mężczyzn?

  Answer. Granat jest szczególnie pomocny dla mężczyzn ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające, które pomagają zapobiegać rakowi prostaty. Granat zawiera przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać wolne rodniki i zapobiegają uszkodzeniom komórek. Właściwości przeciwutleniające granatu mogą również pomóc w podniesieniu poziomu testosteronu, zwiększeniu ruchliwości plemników i leczeniu chorób seksualnych, takich jak zaburzenia erekcji.

  Ze względu na równoważenie Vata i właściwości afrodyzjakalne granat jest skuteczny w określonych męskich zaburzeniach seksualnych, takich jak wytrysk przedmiesiączkowy i powiększenie prostaty, dzięki tridoshhar (pomaga zrównoważyć trzy dosze).

  Question. Czy granat jest korzystny podczas okresów?

  Answer. Tak, sok z granatów może być zdrowy w określonych porach roku. Podczas miesiączki typowe jest wyczerpanie z powodu utraty krwi, zwłaszcza u kobiet z anemią. Działanie przeciwanemiczne i przeciwutleniające granatu pomaga zwiększyć liczbę krwinek, co może pomóc złagodzić zmęczenie.

  Granat to naturalnie Balya (tonik). W efekcie pomaga w utrzymaniu poziomu energii i zmniejszeniu zmęczenia występującego w organizmie podczas miesiączki.

  Question. Czy jedzenie granatu pomaga obniżyć ciśnienie krwi?

  Answer. Ze względu na właściwości przeciwutleniające spożywanie granatu może pomóc w regulacji ciśnienia krwi. Granat obniża ciśnienie krwi poprzez zwiększenie dostępności tlenku azotu w krążeniu. Tlenek azotu rozszerza tętnice krwi i obniża ciśnienie krwi.

  Vata jest ogólnie odpowiedzialna za regulację przepływu krwi w naczyniach. Ze względu na właściwości równoważące Vata, granat może pomóc obniżyć ciśnienie krwi poprzez zachowanie przepływu krwi w tętnicach.

  Question. Czy granat może poprawić pamięć?

  Answer. Tak, działanie przeciwutleniające granatu pomaga w poprawie pamięci. Granat zawiera przeciwutleniacze, które chronią komórki mózgowe przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Może to pomóc w funkcjach mózgu związanych z pamięcią. Pomaga również w zapobieganiu chorobom psychicznym, takim jak demencja.

  Question. Czy sok z granatów jest dobry na wątrobę?

  Answer. Tak, ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające, sok z granatów jest dobry dla wątroby i może pomóc w uniknięciu chorób takich jak stłuszczenie wątroby. Przeciwutleniacze pomagają zmniejszyć uszkodzenia komórek wątroby przez wolne rodniki, co pomaga uniknąć chorób wątroby i utrzymać zdrowie wątroby.

  Question. Czy sok z granatów jest przydatny w gorączce?

  Answer. Rola granatu w obniżaniu gorączki nie jest dobrze poparta badaniami naukowymi.

  Question. Czy jest coś złego w jedzeniu granatu w nocy?

  Answer. Chociaż nie ma wystarczających danych naukowych, aby potwierdzić negatywne konsekwencje jedzenia granatu późno w nocy, jest to owoc bogaty w błonnik i witaminę C, który wspomaga trawienie i poprawia metabolizm.

  Granat jest bezpieczny do spożycia w nocy ze względu na jego laghu (lekki) charakter, który sprawia, że jest lekkostrawny. Granat powinien być spożywany co najmniej 2 godziny przed snem, aby poprawić trawienie.

  Question. Czy picie soku z granatów powoduje swędzenie?

  Answer. Granat może powodować reakcje alergiczne, swędzenie i obrzęk u niektórych osób.

  Question. Czy granat jest bezpieczny do aplikacji na włosy?

  Answer. Ekstrakt lub proszek ze skórki granatu jest bezpieczny w użyciu, pomimo braku danych naukowych. Nakładaj na włosy, aby uzyskać lepszą jakość i zwalczać łupież.

  Tak, możesz nałożyć sok z granatów na włosy. Po nałożeniu na skórę głowy sok z granatów pomaga odżywiać i wzmacniać mieszki włosowe. Ze względu na właściwości Kashaya (ściągające) i Ropan (uzdrawiające), pasta z nasion granatu wspomaga gojenie skóry głowy.

  Question. Co granat robi z twoją twarzą?

  Answer. Granaty obfitują w polifenole. Pobudza produkcję kolagenu i chroni skórę przed uszkodzeniami UVA i UVB.

  Question. Czy olej z pestek granatu jest dobry na skórę?

  Answer. Tak, polifenole i flawonoidy obfitują w olej z pestek granatu. Działają chemoprotekcyjnie, co oznacza, że zmniejszają ryzyko raka skóry.

  Tak, olejek z granatu jest korzystny dla skóry, ponieważ działa kojąco i nawilżająco. Jest to związane z właściwościami Snigdha (olej) i Ropan (uzdrawianie).

  SUMMARY

  Jest czasami określany jako „środek do oczyszczania krwi”. Spożywany codziennie sok z granatów może pomóc w problemach trawiennych, takich jak biegunka.

Previous articleGhee: korzyści zdrowotne, skutki uboczne, zastosowania, dawkowanie, interakcje
Next articleડુંગળી: આરોગ્ય લાભો, આડ અસરો, ઉપયોગો, માત્રા, ક્રિયાપ્રતિક્રિયાઓ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here