Brinjal: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Brinjal herb

Brinjal (Solanum melongena)

Brinjal, znany również jako Baingan i Vrintak w Ajurwedzie, jest bogatym w składniki odżywcze pokarmem, który jest niskokaloryczny i bogaty w minerały, witaminy i błonnik.(HR/1)

Brinjal może wspomagać odchudzanie ze względu na niską zawartość kalorii i wysoką zawartość błonnika pokarmowego, który wspomaga trawienie i metabolizm. Sprawia również, że czujesz się pełniejszy na dłużej, co pomaga uniknąć przejadania się. Brinjal pomaga również w zarządzaniu cholesterolem, co jest korzystne dla zdrowia serca. Jego działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne może również pomóc w zmniejszeniu bólu i stanu zapalnego. Brinjal nie powinien być spożywany w dużych ilościach, ponieważ może powodować ból brzucha i dyskomfort żołądkowo-jelitowy.

Brinjal jest również znany jako :- Solanum melongena, Vrintakam, Bhantaki, Bhanta, Baigan, Bangan, Badne, Gullbadane, Ringana, Vengan, Kattrikkayi, Bankaya, Verri vanga, Bhanta, Begun, Vange, Vangi, Valutina, Bakłażan, Baadenjaan, Badinjan

Brinjal jest uzyskiwany z :- Zakład

Zastosowania i zalety Brinjal:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, zastosowania i zalety Brinjal (Solanum melongena) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Utrata wagi : Brinjal jest dobry na odchudzanie, ponieważ zapewnia uczucie pełności. Z powodu jego Guru (ciężkiego) charakteru tak właśnie jest. Trawienie zajmuje również dużo czasu i pozostawia uczucie sytości. Wskazówki: Pokrój 1 lub 2 Brinjal (fioletowy) na cienkie plasterki; b. dopraw plastry solą i proszkiem kurkumy. c. Smażyć plastry na płytkiej patelni. c. Dopraw solą i pieprzem do smaku.
 • Cukrzyca : Cukrzyca, znana również jako Madhumeha, jest spowodowana brakiem równowagi Vata i złym trawieniem. Upośledzone trawienie powoduje akumulację Ama (toksycznych odpadów pozostawionych w organizmie w wyniku nieprawidłowego trawienia) w komórkach trzustki, osłabiając aktywność insuliny. Ze względu na swoją jakość Ushna (gorącą), biały Brinjal pomaga w odzyskaniu powolnego trawienia. Obniża również Ama i pomaga w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi. a. Pokrój 1 lub 2 białe Brinjal na cienkie plasterki. b. Przed podaniem dopraw plastry solą i kurkumą. c. Smażyć plastry na płytkiej patelni. c. Dopraw solą i pieprzem do smaku.
 • Bezsenność : Zaostrzona Vata jest powiązana z Anidrą (bezsenność). W leczeniu bezsenności pomaga równoważąca vata i guru (ciężka) natura Brinjala.
 • Wypadanie włosów : Brinjal, po nałożeniu na skórę głowy, pomaga zmniejszyć wypadanie włosów i wspomaga ich wzrost. Wynika to z faktu, że wypadanie włosów jest spowodowane głównie podrażnioną doszą Vata w ciele. Brinjal równoważy doshę Vata, która zapobiega wypadaniu włosów. Równoważenie Vata Brinjal i właściwości Kshaya (ściągające) pomagają usunąć nadmiar sebum i utrzymać skórę głowy w czystości. Pokrojenie świeżego Brinjala na kawałki to dobry początek. b. Delikatnie wetrzyj kawałek Brinjala w skórę głowy. b. Odstawić na kilka minut sok Brinjal. d. Umyj włosy szamponem.
 • Przeciw zmarszczkom : Zmarszczki pojawiają się w wyniku starzenia się, suchości skóry i braku wilgoci w skórze. Według Ajurwedy pojawia się z powodu zaostrzonej vaty. Właściwości przeciwzmarszczkowe Brinjal wynikają z jego właściwości równoważących Vata. W połączeniu z oliwą z oliwek pomaga również nawilżyć skórę. Weź świeży Brinjal i pokrój go na małe ćwiartki. b. Zrób pastę z oliwy z oliwek i nałóż ją na twarz. c. Odstawić na co najmniej 20-30 minut. d. Aby uzyskać piękną cerę, myj zimną wodą dwa razy w tygodniu.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas stosowania leku Brinjal:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania leku Brinjal (Solanum melongena) należy zachować poniższe środki ostrożności.(HR/3)

 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania leku Brinjal:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania leku Brinjal (Solanum melongena)(HR/4)

  • Karmienie piersią : Chociaż nie ma wystarczających danych, niektóre tradycyjne teorie mówią, że należy unikać Brinjala podczas karmienia piersią.
  • Pacjenci z chorobą nerek : Brinjal ma dużo szczawianów. Kamienie nerkowe są spowodowane obecnością szczawianów w organizmie. W rezultacie pacjenci z historią kamieni nerkowych powinni unikać regularnego spożywania leku Brinjal.
  • Ciąża : Chociaż nie ma wystarczających danych, niektóre tradycyjne teorie mówią, że należy unikać Brinjala w czasie ciąży. Zawiera kilka substancji, które są potencjalnie niebezpieczne dla dziecka.

  Jak przyjmować lek Brinjal:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Brinjal (Solanum melongena) można uwzględnić w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Sałatka Brinjal : Wytnij cienkie kawałki jednego Brinjala. Marynuj kawałki Brinjala solą, a także proszkiem kurkumy. Smażyć plastry na patelni. Możesz dodać jeden plasterek ogórka, pół pokrojonego pomidora i pół pokrojonej w krążki cebuli. Posyp solą i pieprzem według upodobań.
  • Chipsy Brinjal : Bardzo drobno pokrój jednego Brinjala. Każdy kawałek Brinjala posyp solą i zostaw na noc. Odcedź rano każdą nagromadzoną wodę. W innym naczyniu wymieszaj dwie do trzech łyżek oliwy z oliwek, szczyptę kurkumy, sól i czarny pieprz. Posmaruj tę mieszankę każdy plasterek Brinjal. Umieść kawałki Brinjal na blasze do gotowania. Włóż do piekarnika i gotuj w temperaturze 80 ℃ przez trzydzieści do czterdziestu minut. Gotuj do lekko brązowawego i chrupiącego.
  • Brinjal dla skóry : Weź świeży Brinjal i zrób małe plasterki. Wmasuj w skórę okrężnymi ruchami przez 3-5 minut. Pozostaw sok Brinjal na skórze przez około piętnaście minut. Zmyć przytulną wodą.
  • Brinjal na włosy : Pokrój świeżego Brinjala na kawałki. Delikatnie wetrzyj kawałek Brinjala w skórę głowy. Pozostaw sok Brinjal na kilka minut. Umyj włosy szamponem.
  • Olejek brinjalowy : Weź dwie do pięciu kropli olejku Brinjal. Dodaj do niego oliwę z oliwek. Nakładaj na dotknięte miejsce jeden lub dwa razy dziennie.

  Ile leku Brinjal należy zażyć:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Brinjal (Solanum melongena) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  • Olejek brinjalowy : Od dwóch do pięciu kropli dziennie lub zgodnie z wymaganiami.

  Skutki uboczne Brinjal:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania leku Brinjal (Solanum melongena) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Nie ma jeszcze wystarczających danych naukowych na temat skutków ubocznych tego zioła.

  Często zadawane pytania związane z Brinjal:-

  Question. Czy możesz jeść surowe Brinjal?

  Answer. Nie, nie zaleca się spożywania surowego Brinjala. Brinjal zawiera substancję chemiczną o nazwie solanina, która w dużych ilościach może wywoływać toksyczność neurologiczną i żołądkowo-jelitową. Nudności, wymioty, bóle głowy i zawroty głowy to tylko niektóre z objawów.

  Question. Czy Brinjal to pożywienie?

  Answer. Brinjal ma konkretną konsystencję i smak, który pozwala na zastosowanie go na wiele sposobów. Można go przygotować na wiele sposobów, w tym gotować, piec, dusić, grillować i łączyć z innymi warzywami. Brinjal jest bogaty w ważne składniki odżywcze, błonnik, kompleks witaminy B, przeciwutleniacze i minerały śladowe, ale ma również niską zawartość kalorii i sodu. W rezultacie jest odpowiednio określany jako superfood.

  Question. Czy możesz jeść skórę Brinjala?

  Answer. Skórę Brinjal można jeść. Można go spożywać w niewielkich ilościach, ale przy słabym układzie pokarmowym duża ilość może być trudna do strawienia.

  Question. Czy Brinjal jest zły, jeśli jest brązowy w środku?

  Answer. Jeśli wnętrze Brinjala jest brązowe, należy je natychmiast wyrzucić.

  Question. Dlaczego moczysz Brinjal w słonej wodzie?

  Answer. Brinjal można zmniejszyć gorycz i utrzymać jędrność, mocząc go w słonej wodzie przed gotowaniem.

  Question. Czy Brinjal jest dobry na stosy?

  Answer. Pomimo braku wystarczających dowodów naukowych, Brinjal może być skuteczny w kontrolowaniu stosów.

  Question. Czy Brinjal jest dobry na cukrzycę?

  Answer. Ze względu na obecność polifenolowych substancji chemicznych Brinjal może być korzystny w leczeniu cukrzycy. Kontrolowane wchłanianie glukozy może pomóc w obniżeniu poziomu glukozy we krwi. Brinjal zawiera również dużo błonnika i ma niski poziom rozpuszczalnych węglowodanów.

  Question. Czy Brinjal jest dobry na wysokie ciśnienie krwi?

  Answer. Brinjal może być korzystny dla osób z wysokim ciśnieniem krwi. Zawiera niską zawartość sodu i wysoką zawartość potasu, co może pomóc w kontroli ciśnienia krwi.

  Question. Czy Brinjal jest dobry na choroby wątroby?

  Answer. Brinjal może być korzystny w leczeniu chorób wątroby. Przypisuje się to obecności hepatoprotekcyjnych fenoli, flawonoidów i przeciwutleniaczy.

  Question. Czy Brinjal jest dobry na zaburzenia żołądka?

  Answer. Brinjal ma właściwości wiatropędne. Może być korzystny w leczeniu problemów żołądkowo-jelitowych, takich jak wzdęcia.

  Question. Czy Brinjal jest dobry na dnę moczanową?

  Answer. Brinjal może pomóc w zarządzaniu akumulacją kwasu moczowego, ale nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby to potwierdzić. Ponieważ ma charakter zasadowy, może pomóc w eliminacji kwasu moczowego z organizmu.

  Question. Czy Brinjal jest dobry na odchudzanie?

  Answer. Chociaż nie ma wystarczających danych naukowych, Brinjal może pomóc w utracie wagi. Ma dużo błonnika, a jego strawienie zajmuje dużo czasu. W rezultacie jedzenie Brinjala może sprawić, że poczujesz się pełny przez długi czas.

  Question. Czy Brinjal powoduje biegunkę?

  Answer. Brinjal pomaga w utrzymaniu zdrowego Agni (ognia trawiennego) i naprawie wadliwego przewodu pokarmowego. Jednak ze względu na jego guru (ciężką) naturę, spożywanie zbyt dużej ilości Brinjal może powodować wzdęcia i biegunkę.

  Question. Czy Brinjal powoduje wzdęcia i refluks?

  Answer. Pomimo braku wystarczających danych naukowych, Brinjal może być skuteczny w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego (znanego również jako choroba refluksowa przełyku lub GERD)

  Brinjal pomaga w utrzymaniu zdrowego Agni (ognia trawiennego) i naprawie wadliwego przewodu pokarmowego. Jednak ze względu na właściwości Ushna (gorące) i Guru (ciężkie), spożywanie zbyt dużej ilości Brinjal może powodować wzdęcia lub kwaśny refluks.

  Question. Czy Brinjal jest zły na zapalenie stawów?

  Answer. Brinjal zawiera substancję znaną jako solanina. Nadmiar jedzenia brinjal może prowadzić do gromadzenia się solaniny, co może powodować objawy artretyczne, takie jak stan zapalny, ból i sztywność. W rezultacie zazwyczaj zaleca się, aby pacjenci z zapaleniem stawów unikali przyjmowania leku Brinjal.

  Jeśli masz zapalenie stawów, powinieneś unikać spożywania zbyt dużej ilości Brinjal, ponieważ trawienie zajmuje dużo czasu. Powoduje to nagromadzenie Amy, co pogarsza objawy zapalenia stawów.

  Question. Czy Brinjal jest dobry na trądzik?

  Pomimo braku wystarczających danych naukowych, Brinjal może być skuteczny w leczeniu trądziku.

  Question. Czy Brinjal jest dobry na łuszczycę?

  Brinjal może pomóc w leczeniu łuszczycy, ale nie ma wystarczających danych naukowych.

  SUMMARY

  Brinjal może wspomagać odchudzanie ze względu na niską zawartość kalorii i wysoką zawartość błonnika pokarmowego, który wspomaga trawienie i metabolizm. Sprawia również, że czujesz się pełniejszy na dłużej, co pomaga uniknąć przejadania się.


Previous articleHoe Tiriyaka Dandasana te doen, de voordelen en voorzorgsmaatregelen?
Next articleJatamansi: korzyści zdrowotne, skutki uboczne, zastosowania, dawkowanie, interakcje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here