Suddh Suahaga: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Suddh Suahaga herb

Suddh Suahaga (Boraks)

Suddh Suahaga jest znany w Ajurwedzie jako Tankana, a w języku angielskim jako Borax.(HR/1)

Występuje w postaci krystalicznej i ma szereg właściwości leczniczych, które mogą pomóc w poprawie stanu zdrowia. Suddh Suhaga bhasma z miodem, według Ajurwedy, łagodzi objawy kaszlu i przeziębienia poprzez uwalnianie śluzu dzięki swoim właściwościom równoważenia Ushna i Kapha. Ze względu na swoją moc podgrzewania pomaga również zmniejszyć wzdęcia poprzez poprawę ognia trawiennego. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne Suddh Suhaga Bhasma może również pomagać w leczeniu infekcji dróg moczowych. Właściwości Suddh Suhaga Tikshna (ostra), Ruksha (sucha) i Kshara (alkaliczna) pomagają zmniejszyć łupież, infekcje skóry i brodawki w połączeniu z olejem kokosowym, miodem lub sokiem z cytryny. Ze względu na moc podgrzewania, Suddh Suhaga należy stosować w połączeniu z olejem kokosowym podczas nakładania na skórę głowy.

Suddh Suahaga jest również znany jako :- Boraks, Tanka, Dravaka, Veligatam, Ponkaram, Suhaga, Dekahydrat tetraboranu sodu, Tankana.

Suddh Suahaga jest uzyskiwany z :- Metal i minerały

Zastosowania i zalety Suddh Suahaga:-

Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, zastosowania i zalety Suddh Suahaga (Boraks) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Przeziębienie i kaszel : Równowaga Kapha Suddh Suahaga i moc Ushna (gorąca) pomagają radzić sobie z kaszlem. Wspomaga rozluźnienie śluzu i łatwe odkrztuszanie.
 • wzdęcia : Suddh Suahaga pomaga zmniejszyć wzdęcia, ponieważ jego natura Ushna (gorąca) promuje ogień trawienny.
 • Brak miesiączki i oligomenorrhea : Ze względu na swoją moc Ushna (gorącą), Suddh Suahaga jest przydatna w zmniejszaniu prawdopodobieństwa problemów zdrowotnych kobiet, takich jak brak miesiączki i oligomenorrhea.
 • Łupież : Właściwości Tikshna (ostre) i Ruksha (suche) Suddh Suahaga pomagają zmniejszyć łupież.
 • Brodawki skóry : Właściwość Kshara (alkaliczna) firmy Suddh Suahaga pomaga w leczeniu brodawek skórnych.
 • Infekcja skóry : Działanie antybakteryjne Suddh Suahaga, które przypisuje się jego właściwościom Tikshna (ostry), Ruksha (suchy) i Kshara (alkaliczny), pomaga w leczeniu infekcji grzybiczych skóry.

Video Tutorial

Środki ostrożności podczas korzystania z Suddh Suahaga:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Suddh Suahaga (Boraks) należy zachować następujące środki ostrożności(HR/3)

 • Suddh Suahaga należy przyjmować w zalecanej dawce i czasie trwania. Dzieje się tak, ponieważ wysoka dawka lub dłuższy czas trwania mogą powodować nudności lub wymioty ze względu na ich charakter Ushna (gorący) i Tikshna (ostry).
 • Użyj Suddh Sauhaga z olejem kokosowym, jeśli nakładasz na skórę głowy, ze względu na jego moc Ushna (gorąca).
 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania Suddh Suahaga:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania Suddh Suahaga (Boraks)(HR/4)

  • Karmienie piersią : Należy unikać Suddh Suahaga podczas karmienia piersią.
  • Ciąża : Suddh Suahaga należy unikać w czasie ciąży.
  • Alergia : Jeśli twoja skóra jest nadwrażliwa, zmieszaj Suddh Sauhaga z wodą różaną.

  Jak stosować Suddh Suahaga:-

  Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, Suddh Suahaga (Boraks) można zastosować w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Suddh Sauhaga Bhasma : Weź jedną do dwóch szczypt Suddh Sauhaga Bhasma. Dodaj do niej pół do jednej łyżeczki miodu. Przyjmuj go najlepiej rano, aby usunąć kaszel i ból gardła.
  • Suddh Suahaga z olejem kokosowym : Weź pół łyżeczki Suddh Suhaga. Dodaj do niego olej kokosowy, a także stosuj na skórę głowy i włosy. Odczekaj 30 minut i spłucz szamponem. Stosuj ten zabieg jeden do dwóch razy w tygodniu, aby złagodzić łupież.
  • Suddh Sauhaga z sokiem z cytryny : Weź jedną czwartą łyżeczki Suddh Suahaga. Dodaj do niego dwie do trzech kropli soku z cytryny. Zrób pastę i nałóż tę mieszankę na brodawki. Użyj tego rozwiązania raz dziennie, aby uzyskać niezawodną ulgę od pieprzyków.
  • Suddh Suahaga z Miodem : Weź pół łyżeczki Suddh Sauhaga. Dodaj do niego pół łyżeczki miodu. Nałożyć na ranę i wysypkę Dokładnie umyć po jednej do dwóch godzin. Użyj tego zabiegu, aby szybko wyzdrowieć, a także złagodzić ból.

  Ile należy wziąć Suddh Suahaga:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Suddh Suahaga (Boraks) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  Skutki uboczne Suddh Suahaga:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Suddh Suahaga (Boraks) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Suddh Suahaga nie powinno być przyjmowane przez dłuższy czas (ponad 2 miesiące) przez mężczyzn, ponieważ może to wpłynąć na jakość i ilość nasienia ze względu na jego właściwość Kshara (alkaliczność).

  Często zadawane pytania związane z Suddh Suahaga:-

  Question. Czy Suddh Suahaga może powodować pieczenie i zaczerwienienie skóry?

  Answer. Suddh Suahaga, ponieważ ma charakter Ushna (gorący) i Kshara (alkaliczny), może wywołać uczucie pieczenia, jeśli Twoja skóra jest nadwrażliwa.

  SUMMARY

  Występuje w postaci krystalicznej i ma szereg właściwości leczniczych, które mogą pomóc w poprawie stanu zdrowia. Suddh Suhaga bhasma z miodem, według Ajurwedy, łagodzi objawy kaszlu i przeziębienia poprzez uwalnianie śluzu dzięki swoim właściwościom równoważenia Ushna i Kapha.


Previous articleShallaki: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Next articleWalnut: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here