Sal Tree: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Sal Tree herb

Drzewo Sal (Shorea robusta)

Sal jest czczony jako święte drzewo i jest znany jako „Dom Bogini Plemiennej”.(HR/1)

Jest stosowany w przemyśle meblarskim i ma znaczenie religijne, medyczne i handlowe. Ze względu na swoje właściwości ściągające sals jest powszechnie stosowany w zapobieganiu biegunce i czerwonce. Jego właściwości przeciwbólowe i ściągające pomagają również zmniejszyć obrzęki i kontrolować krwawienie. jego właściwości Sita (chłód) i Kashaya (ściągające), spożywanie proszku z drzewa Sal z miodem pomaga radzić sobie z problemami kobiecymi, w tym krwotokiem macicznym (krwawieniem w nieregularnych odstępach) i upławami (biała wydzielina z pochwy) zgodnie z Ajurwedą. Ze względu na jego działanie przeciwbólowe i przeciwbólowe właściwości przeciwzapalne, pomaga również w leczeniu bólu stawów i zapalenia stawów, zmniejszając ból i stany zapalne.Dzięki właściwościom ściągającym i przeciwbakteryjnym żywica z drzewa sal pomaga w gojeniu się ran i schorzeniach skóry, takich jak nadmierne przetłuszczanie się, podrażnienie, wysypki i tak dalej. Aby zmniejszyć blizny i ślady, nałóż na skórę mieszankę liści sal i miodu.Rany, które są leczone pastą z proszku żywicy Sal i miodu leczyć szybciej. Niektórzy ludzie są uczuleni na żywicę drzewa Sal i w wyniku tego dostają wysypki. W rezultacie najlepiej mieszać go z olejem nośnikowym, takim jak kokos lub sezam.

Drzewo Sal jest również znane jako :- Shorea robusta, Shaalgaach, Shaal tree, Shaalvriksh, Saal, Sakhuaa, Saakhu, Kabba, Saalvriksham, Mulappumarutu, Raalechaavriksha, Salva, Shaaluaagachha, Shala, Saalam, Guggilam, Awashkarn, Sarj, Shalasaar, Salggula, Asgua, Sagua Kabba, Raala, Jalari chettu, Sarjamu, Gugal, Shalam, Kungiliyam, Attam, Sakhu, Shalgach, Talura, Sakab, Sakwa, Seral, Guggilu, Sajara, Rala, Ralacha vriksha, Maramaram, Common Shal, indyjski dammer, Kaikahr, Lalemoabbari, Lalemohari, Saal

Sal Drzewo jest pozyskiwane z :- Zakład

Zastosowania i zalety Sal Tree:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, zastosowania i zalety Sal Tree (Shorea robusta) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Biegunka i czerwonka : Dzięki właściwościom Kashaya (ściągająca) i Sita (chłodna), żywica z drzewa sal pomaga poprawić trawienie i zmniejszyć biegunkę i biegunkę.
 • Krwawienie : Ze względu na swoje właściwości Ropan (lecznicze) i Kashaya (ściągające), żywica z drzewa sal może pomóc zmniejszyć obrzęk i kontrolować krwawienie, gdy jest przyjmowana doustnie.
 • Krwotok maciczny i upławy : Ze względu na właściwości Sita (chłodne) i Kashaya (ściągające), proszek z kory drzewa Sal zapewnia doskonałe rezultaty w chorobach kobiecych, takich jak krwotok maciczny i upławy.
 • Schorzenia skóry : Kashaya (ściągające) i Sita (chłodne) właściwości drzewa sal pomagają w leczeniu problemów skórnych, takich jak nadmierna tłustość, swędzenie i czerwone wysypki spowodowane ekspozycją na ciepło.
 • Ból : Ze względu na swój charakter Kashaya (ściągający), żywica z drzewa sal pomaga zmniejszyć dyskomfort i obrzęk, gdy jest stosowana na stosach.
 • Gojenie się ran : Ze względu na swoje właściwości Ropan (leczenie) i Sita (chłodzenie), drzewo Sal pomaga w gojeniu się ran, gdy stosuje się je na wrzody, zakażone rany i wykwity skórne.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z Sal Tree:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, należy zachować poniższe środki ostrożności podczas przyjmowania Sal Tree (Shorea robusta)(HR/3)

 • Sproszkowane drzewo Sal może u niektórych osób powodować zaparcia i stwardnienie stolca.
 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania Sal Tree:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania Sal Tree (Shorea robusta)(HR/4)

  • Pacjenci z cukrzycą : Wykazano, że drzewo sal obniża poziom glukozy we krwi. W rezultacie ogólnie zaleca się monitorowanie poziomu cukru we krwi podczas stosowania produktów z drzewa Sal w połączeniu z lekami przeciwcukrzycowymi.
  • Alergia : Jeśli Twoja skóra jest nadwrażliwa, wymieszaj korę, żywicę lub liście z miodem lub wodą różaną.

  Jak wziąć Sal Drzewo?:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Sal Tree (Shorea robusta) można zastosować w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Sal drzewo (żywica) Proszek : Weź jedną czwartą do pół łyżeczki proszku z drzewa Sal. Wymieszać z miodem lub popijać wodą po obiedzie i kolacji.
  • Sal drzewo Kwath : Weź osiem do dziesięciu łyżeczek Sal Tree Kwath (produktu) Dodaj dokładnie taką samą ilość wody i wypij jeden do dwóch razy dziennie po posiłkach.
  • Sal z żywicą drzewną z miodem : Weź jedną czwartą do pół łyżeczki miodu Sal z żywicy i nałóż na otwartą ranę. Powtarzaj to jeden do dwóch razy dziennie, aby szybciej regenerować się rana.

  Ile należy wziąć Sal Tree:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Sal Tree (Shorea robusta) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  • Proszek z drzewa Sal : Jedna czwarta do pół łyżeczki dwa razy dziennie lub pół do jednej łyżeczki lub zgodnie z wymaganiami.

  Skutki uboczne Sal Tree:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Sal Tree (Shorea robusta) należy wziąć pod uwagę poniższe skutki uboczne(HR/7)

  • Nie ma jeszcze wystarczających danych naukowych na temat skutków ubocznych tego zioła.

  Często zadawane pytania związane z drzewem Sal:-

  Question. Jaki jest chemiczny składnik drzewa Sal?

  Answer. Steroidy, terpenoidy bergenin, shoreafenol, chalkon, kwas ursolowy, -amyrenon, hopeafenol i friedelina to pierwiastki chemiczne, które nadają Salowi jego lecznicze właściwości.

  Question. Jakie są inne zastosowania drewna z drzewa Sal?

  Answer. Drewno z drzewa sal jest najczęściej wykorzystywane w przemyśle budowlanym i meblarskim. Służy między innymi do produkcji ram drzwi, okien i mebli.

  Question. Czy drzewo Sal można stosować do leczenia wrzodów żołądka?

  Answer. Tak, składniki kwasu ursolowego i amyryny w drzewie Sal mają właściwości gastroochronne. Sal wydaje się chronić błonę śluzową przewodu pokarmowego, działając jako przeciwutleniacz i obniżając poziom kwasu żołądkowego, enzymów żołądkowych i białek żołądkowych w doświadczeniach na zwierzętach.

  Kashaya (ściągające) i Ropan (lecznicze) właściwości drzewa Sal pomagają w leczeniu wrzodów żołądka. Chroni błonę śluzową żołądka obniżając poziom kwasu żołądkowego.

  Question. Czy drzewo Sal można stosować w przewlekłym bólu?

  Answer. Tak, drzewo Sal ma właściwości przeciwzapalne i antynocyceptywne. Sal pomaga łagodzić ból zarówno na poziomie centralnym, jak i obwodowym, w tym ból pooperacyjny.

  Question. Czy proszek z drzewa Sal jest dobry na wrzody trawienne?

  Answer. Spożywane doustnie drzewo sal ma właściwości Sita (na zimno) i Kashya, które dają efekt chłodzący i leczniczy w przypadku wrzodów trawiennych”

  Question. Czy możemy używać Sal na problemy z uszami?

  Answer. Sal może być stosowany w leczeniu schorzeń uszu, takich jak ból ucha, ze względu na jego właściwości przeciwbólowe, które pomagają zmniejszyć dyskomfort związany z różnymi problemami z uszami. Wskazówka: W przypadku bólu ucha użyj wywaru (Kwath) wyprodukowanego z kory drzewa Sal jako kropli do uszu. “

  Tak, Sal okazał się skuteczny w leczeniu schorzeń uszu, jednak najlepiej stosować go pod nadzorem lekarza. Jego właściwość Kashaya (ściągająca) pomaga w regulacji wydzieliny z uszu.

  Question. Czy Sal poprawia potencję seksualną?

  Answer. Sal ma działanie afrodyzjakalne, które stymuluje pożądanie seksualne, a także sprawność seksualną, dlatego może wspomagać potencję seksualną.

  SUMMARY

  Jest stosowany w przemyśle meblarskim i ma znaczenie religijne, medyczne i handlowe. Ze względu na swoje ściągające właściwości sal jest powszechnie stosowany w zapobieganiu biegunce i czerwonce.


Previous articleHvordan gjøre Gorakshasana, dens fordeler og forholdsregler
Next articleKaip atlikti Vriščikasaną, jos privalumai ir atsargumo priemonės

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here