Malkangani: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Malkangani herb

Malkangani (Celastrus paniculatus)

Malkangani to ogromny, drzewiasty krzew pnący, znany również jako drzewo laski” lub „drzewo życia”.(HR/1)

Jego olejek służy jako tonik do włosów i jest pomocny we włosach. Malkangani po nałożeniu na skórę głowy wspomaga zdrowie włosów i zmniejsza łupież dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybiczym. Malkangani stosuje się również w leczeniu chorób skóry, w tym egzemy. Ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne liście Malkangani mają silne działanie gojące rany i mogą pomóc zmniejszyć ból i stan zapalny. Według Ajurwedy proszek Malkangani, który ma działanie równoważące vata, można przyjmować z miodem lub wodą, aby pomóc kontrolować ból i obrzęki związane z chorobą zwyrodnieniową stawów. Ze względu na jego zaletę Medhya (poprawia inteligencję), używanie oleju Malkangani z letnią wodą raz dziennie pomaga poprawić pamięć”.

Malkangani jest również znany jako :- Celastrus paniculatus, drzewo sztabowe, Doddaganugae, Gangunge beeja, Gangunge humpu, Kangondiballi, Ceruppunnari, Uzhinja, Malkangoni, Malkanguni, Jyotishmati, Valuluvai, Peddamaveru

Malkangani jest uzyskiwany z :- Zakład

Zastosowania i zalety Malkangani:-

Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, zastosowania i zalety Malkangani (Celastrus paniculatus) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Słaba pamięć : Malkangani to wzmacniacz pamięci. Słaba pamięć jest spowodowana brakiem aktywności doszy Kapha lub pogorszeniem doszy Vata, według Ajurwedy. Malkangani poprawia pamięć i pomaga zrównoważyć Vata. Dzieje się tak dzięki jego właściwości Medhya (poprawiająca inteligencję). Wskazówki: Dodaj 2-5 kropli olejku Malkangani na dłonie. c. Dodaj do szklanki letniego mleka lub wody. c. Przyjmuj go raz dziennie po lekkim posiłku, aby pomóc w utracie pamięci.
 • Lęk : Malkangani jest korzystny w leczeniu zaburzeń lękowych. Według Ajurwedy vata rządzi wszystkimi ruchami i ruchami ciała, a także systemem nerwowym. Brak równowagi vata jest główną przyczyną niepokoju. Malkangani pomaga w łagodzeniu objawów lękowych. Dzieje się tak dzięki równoważeniu Vata i cechom Medhya (poprawa inteligencji). a. Odmierz 4-6 szczypt proszku Malkangani. c. Połącz z miodem lub wodą, aby uzyskać pastę. c. Przyjmuj go po obiedzie i kolacji, aby złagodzić objawy lękowe.
 • Zaburzenia seksualne u mężczyzn : „Dysfunkcja seksualna mężczyzn może objawiać się utratą libido lub brakiem ochoty na aktywność seksualną. Możliwe jest również wystąpienie krótkiego okresu erekcji lub wyrzucenie nasienia wkrótce po aktywności seksualnej. Jest to również znane jako „przedwczesny wytrysk”. lub „wczesne wyładowanie”. Malkangani zwiększa wytrzymałość i pomaga leczyć męskie dysfunkcje seksualne. Dzieje się tak dzięki właściwościom afrodyzjaku (Vajikarana). Wskazówki: a. Dodaj 2-5 kropli olejku Malkangani na dłonie. c. Wymieszaj go w szklankę letniego mleka lub wody. c. Przyjmuj ją raz dziennie po lekkim posiłku, aby utrzymać swoje zdrowie seksualne pod kontrolą.”
 • Zapalenie kości i stawów : Malkangani jest pomocny w leczeniu bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów. Według Ajurwedy choroba zwyrodnieniowa stawów, znana również jako Sandhivata, jest spowodowana wzrostem doszy Vata. Powoduje ból, obrzęk i trudności w poruszaniu się. Malkangani to zioło równoważące Vata, które łagodzi objawy choroby zwyrodnieniowej stawów, takie jak ból stawów i obrzęk. a. Odmierz 4-6 szczypt proszku Malkangani. c. Połącz z miodem lub wodą, aby uzyskać pastę. c. Przyjmuj go po obiedzie i kolacji, aby pomóc w objawach choroby zwyrodnieniowej stawów.
 • Wypadanie włosów : Malkangani jest również jednym z najskuteczniejszych ajurwedyjskich leków na problemy z włosami. Utrata włosów jest spowodowana przez nasiloną doszę Vata, według Ajurwedy. Olejek Malkangani korzystnie wpływa na równoważenie Vata i usuwanie nadmiernej suchości skóry głowy. a. Nałóż 2-5 kropli olejku Malkangani (Jyotishmati) na dłonie lub w razie potrzeby. b. Połącz z kokosem lub oliwą z oliwek, aby uzyskać pastę. b. Dobrze wmasuj skórę głowy. d. Zrób to dwa razy w tygodniu, aby włosy nie wypadały.
 • Choroba skóry : Po nałożeniu na dotknięty obszar, proszek lub olej z malkangani pomaga zmniejszyć objawy chorób skóry, takich jak egzema. Szorstka skóra, pęcherze, stany zapalne, swędzenie i krwawienie to tylko niektóre z objawów egzemy. Nałożenie Malkangani lub jego oleju na dotknięty obszar pomaga zmniejszyć stan zapalny i zatrzymać krwawienie. Wynika to z faktu, że ma właściwość Ropan (uzdrawiania). a. Nałóż 2-5 kropli olejku Malkangani (Jyotishmati) na dłonie lub w razie potrzeby. b. Połącz z kokosem lub oliwą z oliwek, aby uzyskać pastę. c. Masuj lub nakładaj na dotknięty obszar. d. Postępuj w ten sposób, aby leczyć różne schorzenia skóry.
 • Ból stawu : Po nałożeniu na dotknięty obszar olejek malkangani pomaga leczyć ból kości i stawów. Według Ajurwedy kości i stawy są uważane za lokalizację vata w ciele. Brak równowagi vata jest główną przyczyną bólu stawów. Ze względu na właściwości równoważące vata, olejek Malkangani może pomóc w łagodzeniu bólu stawów. a. Nałóż 2-5 kropli olejku Malkangani (Jyotishmati) na dłonie lub w razie potrzeby. b. Połącz z kokosem lub oliwą z oliwek, aby uzyskać pastę. c. Masuj lub nakładaj na dotknięty obszar. c. Powtórz, aby złagodzić objawy zapalenia stawów.
 • Astma : Olejek Malkangani pomaga w łagodzeniu objawów astmy. Głównymi doszami związanymi z astmą według Ajurwedy są Vata i Kapha. W płucach uszkodzony „Vata” łączy się z zaburzoną „Kapha dosha”, blokując drogę oddechową. W wyniku tego oddychanie staje się trudne. Swas Roga lub Astma to termin medyczny określający tę dolegliwość. Olejek Malkangani nakładany na klatkę piersiową codziennie przed snem pomaga uspokoić Kapha i uwolnić nagromadzony w płucach śluz. W wyniku tego objawy astmy ustępują. a. Nałóż 2-5 kropli olejku Malkangani (Jyotishmati) na dłonie lub w razie potrzeby. c. Połącz w misce z oliwą z oliwek. c. Masuj lub nakładaj na dotknięty obszar. d. Zrób to ponownie, aby złagodzić objawy astmy.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z Malkangani:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Malkangani (Celastrus paniculatus) należy zachować następujące środki ostrożności(HR/3)

 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania leku Malkangani:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Malkangani (Celastrus paniculatus) należy zachować szczególne środki ostrożności.(HR/4)

  • Karmienie piersią : Nie ma wystarczających danych naukowych, aby wspierać stosowanie Malkangani podczas karmienia. W rezultacie Malkangani należy unikać lub stosować tylko pod nadzorem lekarza podczas karmienia.
  • Pacjenci z cukrzycą : Nie ma wystarczających danych naukowych, aby wspierać stosowanie Malkangani, jeśli używasz leków przeciwcukrzycowych. W tym scenariuszu najlepiej unikać Malkangani lub używać go tylko pod nadzorem lekarza.
  • Pacjenci z chorobami serca : Nie ma wystarczających danych naukowych, aby wspierać stosowanie Malkangani, jeśli przyjmujesz leki przeciwnadciśnieniowe. W tym scenariuszu najlepiej unikać Malkangani lub używać go tylko pod nadzorem lekarza.
  • Ciąża : Przed przyjęciem leku Malkangani w czasie ciąży należy porozmawiać z lekarzem.

  Jak przyjmować Malkangani:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Malkangani (Celastrus paniculatus) można uwzględnić w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Proszek z nasion Malkangani : Weź 4 do 6 szczypt proszku Malkangani. Wymieszać z miodem lub wodą. Zjedz to po obiedzie i kolacji. Powtarzaj to codziennie, aby złagodzić objawy stresu i niepokoju.
  • Kapsułki Malkangani (Jyotishmati) : Weź jedną do dwóch kapsułek Jyotishmati. Połykać popijając wodą raz dziennie.
  • Olej Malkangani (Jyotishmati) : Weź dwie do pięciu kropli olejku Malkangani (Jyotishmati). Dodaj do ciepłego mleka lub wody. Pij najlepiej rano po lekkim jedzeniu, aby uzyskać znacznie lepsze rezultaty, lub weź dwie do pięciu kropli oleju Malkangani (Jyotishmati) lub zgodnie z wymaganiami. Wymieszać z olejem kokosowym lub oliwą z oliwek. Zastosuj lub masuj terapię na dotkniętym obszarze.
  • Nasiona Malkangani : Weź pół do jednej łyżeczki nasion Malkangani i zmiel na proszek. Wymieszać z wodą lub miodem i również zrobić pastę. Nakładaj na dotknięty obszar raz dziennie. Użyj tego rozwiązania raz dziennie, aby zatroszczyć się o urazy i owrzodzenia.

  Ile należy zażyć Malkangani:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Malkangani (Celastrus paniculatus) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  • Proszek Malkangani : Cztery do sześciu szczypta raz lub dwa razy dziennie.
  • Kapsułka Malkanganiego : Jedna do dwóch kapsułek raz dziennie.
  • Olej Malkangani : Od dwóch do pięciu kropli raz dziennie lub od dwóch do pięciu kropli lub zgodnie z wymaganiami.

  Skutki uboczne Malkangani:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Malkangani (Celastrus paniculatus) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Nie ma jeszcze wystarczających danych naukowych na temat skutków ubocznych tego zioła.

  Często zadawane pytania związane z Malkangani:-

  Question. W jakich formach Malkangani jest dostępny?

  Answer. Malkangani można przyjmować w postaci pigułki, oleju lub proszku.

  Question. Czy Malkangani jest dobre na trawienie?

  Answer. Tak, Malkangani korzystnie wpływa na układ pokarmowy. Pomaga w poprawie ognia trawiennego dzięki jakości Ushna (gorącej), która pomaga w łatwym trawieniu pokarmu.

  Question. Czy Malkangani powoduje kwasowość?

  Answer. Ogólnie Malkangani nie wytwarza kwasowości. Jednakże, ponieważ ma moc Ushna (gorącą), należy ją spożywać tylko po lekkim posiłku.

  Question. Czy Malkangani jest korzystny w przypadku zaburzeń psychicznych?

  Answer. Tak, Malkangani jest przydatny w chorobach psychicznych, takich jak dezorientacja psychiczna i deficyty poznawcze, a także działa jako środek wzmacniający mózg. Ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające pomaga w zapobieganiu uszkodzeniom komórek, a tym samym pomaga w poprawie pamięci i uczenia się u osób.

  Malkangani jest potężnym lekarstwem na łagodzenie oznak i objawów choroby psychicznej. Malkangani ma cechę Medhya (zwiększa inteligencję), która pomaga w poprawie funkcji mózgu i zmniejszeniu objawów chorób psychicznych. Wskazówka 1: Odmierz 4-6 łyżeczek proszku Malkangani. 2. Dodaj do mieszanki letnie mleko. 3. Przyjmuj go po obiedzie i kolacji, aby pomóc w problemach ze zdrowiem psychicznym.

  Question. Jak można stosować Malkangani w chorobach jelit?

  Answer. Owoce i nasiona tej rośliny są mielone na proszek, który pomaga w usuwaniu robaków jelitowych i innych pasożytów.

  Question. Jak Malkangani radzi sobie ze stresem?

  Answer. Olej z nasion Malkangani ma zdolność zmniejszania stresu. Dzieje się tak ze względu na jego działanie przeciwutleniające i chroniące nerwy. Zmniejsza stres oksydacyjny i eliminuje stresogenne wolne rodniki.

  Malkangani jest silnym środkiem łagodzącym stres lub lęk. Według Ajurwedy stres jest powodowany przez zaostrzoną vatę. Malkangani ma działanie równoważące Vata i pomaga w redukcji stresu. Ma również właściwość Medhya (poprawiająca inteligencję), która koi i relaksuje umysł. 1. Odmierz 4-6 szczypt proszku Malkangani. 2. Dodaj do mieszanki letnie mleko. 3. Pij po obiedzie i kolacji, aby się zrelaksować.

  Question. Jakie są zastosowania olejku Malkangani?

  Answer. Olej z nasion Malkangani ma działanie uspokajające, depresyjne, przeciwdrgawkowe, przeciwlękowe i przeciwwrzodowe. Może pomóc w problemach żołądkowo-jelitowych, ranach, infekcjach i zaburzeniach, takich jak beri-beri.

  Question. Jakie są zalety proszku Malkangani?

  Answer. Proszek Malkangani stosuje się w leczeniu malarii i objawów chorób psychicznych. Sproszkowane nasiona spożywane doustnie pomagają zmniejszyć gaz, kwasowość, robaki jelitowe i bóle reumatyczne. W przypadku nowotworów złośliwych przydatny jest sproszkowany korzeń. Leucorrhoea można leczyć sproszkowaną korą.

  Question. Czy olejek Malkagani jest dobry na skórę?

  Answer. Stosowany zewnętrznie olejek Malkagani działa korzystnie na schorzenia skóry. Ze względu na swoje właściwości Ropan (leczenie) pomaga zmniejszyć stan zapalny i przyspieszyć proces gojenia.

  Question. Czy Malkangani pomaga radzić sobie z łupieżem?

  Answer. Tak, Malkangani może pomóc w walce z łupieżem. Liście Malkangani zawierają składniki przeciwgrzybicze, które pomagają zwalczać łupież.

  Tak, po nałożeniu na skórę głowy Malkangani lub zawarty w nim olej pomaga zredukować łupież. Ze względu na swój snigdha (tłusty) charakter łagodzi nadmierną suchość i zapobiega powstawaniu łupieżu. Wskazówka: 1. Użyj od 2 do 5 kropli olejku Malkangani (Jyotishmati) lub w razie potrzeby. 2. Połącz z kokosem lub oliwą z oliwek, aby uzyskać pastę. 3. Dokładnie masuj skórę głowy dwa razy w tygodniu. 4. Powtarzaj raz w tygodniu, aby powstrzymać łupież.

  Question. Czy Malkangani jest dobre podczas zimy?

  Answer. Tak, stosowany zewnętrznie na zimno, olej z nasion Malkangani rozgrzewa ciało.

  Malkangani jest korzystne w zimie ze względu na jego charakter Ushna (gorący), który utrzymuje ciało w cieple. Ból i sztywność stawów łagodzi masaż olejkiem Malkangani, który jest szczególnie korzystny w okresie zimowym. 1. Używaj olejku Malkangani (Jyotishmati) zgodnie ze swoimi potrzebami. 2. Połącz wszystkie składniki w misce z oliwą z oliwek. 3. Dokładnie masuj dotknięty obszar lub całe ciało. 4. Rób to codziennie w zimie, aby utrzymać ciało w cieple i złagodzić ból stawów.

  Question. Czy Malkangani można stosować jako tonik do włosów?

  Answer. Malkangani to tonik do włosów, który można wykorzystać. Włosy są zdrowe i gładkie, gdy z nasion zbiera się olej. Liście Malkangani zawierają również specyficzne składniki (saponiny), które mają właściwości przeciwgrzybicze i pomagają w leczeniu łupieżu.

  Makangani można stosować jako tonik do włosów, co jest prawdą. Olejek Malkangani zazwyczaj nakłada się na skórę głowy, aby zapobiec wypadaniu włosów. Dzięki swojej jakości Snigdha (olejowej) pomaga złagodzić nadmierną suchość skóry głowy, jednocześnie wspierając rozwój włosów.

  Question. Czy Malkagani można stosować w leczeniu problemów skórnych?

  Answer. Malkangani można stosować w leczeniu problemów skórnych. Liście tej rośliny mają właściwości gojące rany, antybakteryjne, nawilżające, przeciwgrzybicze i przeciwbólowe, a także redukujące ból i stany zapalne. W rezultacie Malkangini można wykorzystać do leczenia chorób skóry, takich jak świąd.

  Dzięki swojej jakości Snigdha (oleistej), Malkangani lub zawarty w nim olej pomaga zmniejszyć objawy problemów dermatologicznych i nadmiernej suchości skóry. Po nałożeniu na uszkodzony obszar olej posiada również właściwości Ropan (leczenie), które pomaga w szybkim gojeniu się ran. 1. Nałóż 2-5 kropli olejku Malkangani (Jyotishmati) na dłonie lub w razie potrzeby. 2. Połącz z kokosem lub oliwą z oliwek, aby uzyskać pastę. 3. Raz lub dwa razy dziennie nakładaj tę mieszankę na dotknięty obszar.

  SUMMARY

  Jego olejek służy jako tonik do włosów i jest pomocny we włosach. Malkangani po nałożeniu na skórę głowy wspomaga zdrowie włosów i zmniejsza łupież dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybiczym.


Previous articleJak dělat Ardha Chakrasana, její výhody a bezpečnostní opatření
Next articleલોધરા: આરોગ્ય લાભો, આડ અસરો, ઉપયોગો, માત્રા, ક્રિયાપ્રતિક્રિયાઓ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here