Jasmine: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Jasmine herb

Jaśmin (Oficjalny Jaśmin)

Jaśmin (Jasminum officinale), znany również jako Chameli lub Malati, to pachnąca roślina, która ma zdolność leczenia wielu dolegliwości.(HR/1)

Liście, płatki i korzenie jaśminu są przydatne i wykorzystywane w ajurwedzie. Dzięki obecności przeciwutleniaczy, jaśmin pomaga w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi i utrzymaniu dobrej pracy serca. Te przeciwutleniacze chronią komórki organizmu przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Picie herbaty jaśminowej może pomóc Ci schudnąć, zwiększając metabolizm i spalając więcej kalorii. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające pasta z liści jaśminu może wspomagać gojenie się ran. Ze względu na jego właściwości nawilżające, stosowanie olejku jaśminowego na skórę może pomóc w kontrolowaniu niektórych stanów skóry, takich jak suchość. Niektórzy ludzie mogą rozwinąć wrażliwość na olejek jaśminowy, na przykład kontaktowe zapalenie skóry. W rezultacie najlepiej używać go w połączeniu z olejem nośnikowym.

Jaśmin jest również znany jako :- Jasminum officinale, Jasminum grandiflorum, Yasmeen, Chamelee, Jati Maltiga, Sanna Jati Mallige, Pichi, Jatimalli, Jati, Sannajati

Jaśmin pozyskiwany jest z :- Zakład

Zastosowania i zalety Jasmine:-

Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, zastosowania i zalety jaśminu (Jasminum officinale) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Czujność psychiczna : Jaśmin ma stymulujący wpływ, który pomaga poprawić czujność umysłową. Wdychanie aromatu jaśminu wzmacnia fale beta w mózgu, co poprawia czujność umysłową. Fale beta są ważne dla utrzymania świadomości i czujności. Zapach jaśminu może również pomóc w stanach lękowych, rozpaczy i stresie.
 • Zwiększenie pożądania seksualnego : Wykazano, że jaśmin stymuluje pożądanie seksualne zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Dzieje się tak dzięki istnieniu w niektórych pierwiastkach właściwości afrodyzjakalnych. Olejek jaśminowy jest również orzeźwiający, który pomaga leczyć depresję i poprawiać nastrój.
 • Choroba wątroby : Jaśmin korzystnie wpływa na zapalenie wątroby i inne choroby wątroby. Zawiera składnik zwany oleuropeiną, który ma właściwości przeciwwirusowe. Zapobiega namnażaniu się wirusa zapalenia wątroby typu B. Może również pomóc w bólu związanym z bliznowaceniem wątroby (marskość).
 • Biegunka : Ze względu na swoje właściwości przeciwbólowe i przeciwskurczowe jaśmin może łagodzić bóle brzucha spowodowane biegunką. Odwar z jaśminu łagodzi bóle i skurcze żołądka poprzez uspokojenie mięśni gładkich jelit.
 • Środek uspokajający : Ze względu na swoje działanie przeciwdepresyjne i relaksujące, jaśmin korzystnie wpływa na relaksację. Zawiera określone składniki, które działają uspokajająco i pomagają w relaksacji mózgu. Ma również właściwości przeciwlękowe, co oznacza, że spowalnia aktywność mózgu i łagodzi niepokój.
 • Infekcje skóry : Olejek jaśminowy jest dobry dla skóry, ponieważ działa odprężająco, nawilżająco i leczniczo. Pomaga przy zapaleniu skóry i zapobiega wysuszaniu skóry. Jaśmin zawiera również przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać wolne rodniki i redukują drobne linie i zmarszczki.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas stosowania Jasmine:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Jasmine (Jasminum officinale) należy podjąć poniższe środki ostrożności.(HR/3)

 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania Jasmine:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania jaśminu (Jasminum officinale)(HR/4)

  • Karmienie piersią : Ponieważ nie ma wystarczających danych naukowych, aby wspierać stosowanie jaśminu podczas karmienia piersią. W rezultacie najlepiej jest unikać stosowania Jasmine lub skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem Jasmine podczas karmienia piersią.
  • Ciąża : Ponieważ nie ma wystarczających danych naukowych, aby poprzeć stosowanie jaśminu podczas ciąży. W rezultacie najlepiej jest unikać lub skonsultować się z lekarzem przed użyciem Jasmine w czasie ciąży.
  • Alergia : U niektórych osób olejek jaśminowy może powodować kontaktowe zapalenie skóry. W rezultacie przed użyciem olejku jaśminowego zaleca się wykonanie testu płatkowego.

  Jak przyjmować Jasmine:-

  Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, jaśmin (Jasminum officinale) można uwzględnić w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  Ile jaśminu należy brać:-

  Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, jaśmin (Jasminum officinale) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  Skutki uboczne Jasmine:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Jasmine (Jasminum officinale) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Uczucie pieczenia nosa

  Często zadawane pytania związane z jaśminem:-

  Question. Czy Jasmine zmniejsza niepokój?

  Answer. Tak, jaśmin może pomóc w stanach lękowych, ponieważ zawiera związki o właściwościach przeciwlękowych i przeciwdepresyjnych. Wdychanie olejku jaśminowego zmniejsza aktywność mózgu i pomaga zrelaksować umysł. Zawiera również działanie uspokajające, które pomagają dobrze spać w nocy.

  Question. Czy zielona herbata jaśminowa jest korzystna?

  Answer. Zalet picia zielonej herbaty jaśminowej jest wiele. Jest bogaty w przeciwutleniacze i chroni komórki organizmu przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Pomaga w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi i utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania serca. Jego zapach koi umysł i działa uspokajająco.

  Question. Czy herbata jaśminowa pomaga w odchudzaniu?

  Answer. Tak, herbata jaśminowa może pomóc w utracie wagi ze względu na niską zawartość kalorii (około 2 kalorie na porcję). Pomaga również w poprawie metabolizmu organizmu, co jest przydatne w spalaniu dodatkowych kalorii.

  Question. Czy jaśmin powoduje katar sienny?

  Answer. Ze względu na intensywny zapach jaśmin może wywoływać katar sienny. Jaśmin zawiera pewne pierwiastki, które nadają mu wyrazisty zapach i mogą powodować reakcje alergiczne u osób na niego wrażliwych.

  Question. Czy jaśmin powoduje astmę?

  Answer. Nie ma wystarczających danych naukowych, aby potwierdzić rolę Jasmine w astmie. Działanie wykrztuśne i przeciwskurczowe jaśminu zostało udowodnione w kilku badaniach, aby pomóc złagodzić kaszel i skurcz oskrzeli związany z astmą.

  Question. Czy Jasmine powoduje zaparcia?

  Answer. Nie ma wystarczających danych naukowych, aby potwierdzić rolę Jasmine w wywoływaniu zaparć. Z drugiej strony kwiaty, korzenie i liście tej rośliny mogą pomóc w zapobieganiu zaparciom i wzdęciom.

  Question. Czy herbata jaśminowa powoduje poronienie?

  Answer. Chociaż nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby poprzeć twierdzenie, że herbata jaśminowa powoduje poronienie. Olejek jaśminowy natomiast ma właściwości pobudzające pracę macicy, dlatego najlepiej unikać go w okresie ciąży.

  Question. Czy herbata jaśminowa powoduje wzdęcia?

  Answer. Nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby uzasadnić rolę Jasmine w wywoływaniu wzdęć.

  Question. Czy Jasmine powoduje ból głowy?

  Answer. Nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby poprzeć twierdzenie Jasmine, że powoduje bóle głowy. W rzeczywistości jaśmin pomaga łagodzić bóle głowy dzięki swoim właściwościom kojącym i uspokajającym. Bóle głowy można złagodzić pocierając czoło kwiatami jaśminu i olejkiem.

  Question. Czy jaśmin jest korzystny dla włosów?

  Answer. Ze względu na swoje właściwości nawilżające i relaksujące, jaśmin może być korzystny dla włosów. Nadaje włosom jedwabistą i gładką konsystencję. Zastosowanie olejku jaśminowego do masażu skóry głowy poprawia krążenie krwi.

  Question. Czy jaśmin jest korzystny dla skóry?

  Answer. Tak, jaśmin jest dobry dla skóry, ponieważ działa nawilżająco i uspokajająco. Poprawia wygląd i teksturę skóry. Posiada właściwości antyoksydacyjne, które chronią skórę przed wolnymi rodnikami i spowalniają procesy starzenia. Jaśmin ma również działanie przeciwdrobnoustrojowe, co pomaga zapobiegać infekcjom skóry.

  Question. Czy Jasmine jest dobry na trądzik?

  Answer. Tak, jaśmin może pomóc w leczeniu trądziku, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne i przeciwtrądzikowe. Zmniejsza stany zapalne i hamuje rozwój bakterii powodujących trądzik.

  Question. Czy jaśmin powoduje alergie?

  Answer. Jaśmin może wywoływać reakcje alergiczne, takie jak kontaktowe zapalenie skóry u niektórych osób. Dla tych, którzy są wrażliwi na zapach, jego silny aromat może działać uczulająco.

  Question. Czy jaśmin powoduje stan zapalny?

  Answer. Nie ma wystarczających danych naukowych, aby potwierdzić rolę Jasmine w stanach zapalnych. W rzeczywistości niektóre pierwiastki z jaśminem mają właściwości przeciwzapalne i mogą pomóc w leczeniu stanów zapalnych.

  SUMMARY

  Liście, płatki i korzenie jaśminu są przydatne i wykorzystywane w ajurwedzie. Dzięki obecności przeciwutleniaczy jaśmin pomaga w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi i utrzymaniu dobrej pracy serca.


Previous articleVatsnabh: આરોગ્ય લાભો, આડ અસરો, ઉપયોગો, માત્રા, ક્રિયાપ્રતિક્રિયાઓ
Next articleમાલકાંગણી: આરોગ્ય લાભો, આડ અસરો, ઉપયોગો, માત્રા, ક્રિયાપ્રતિક્રિયાઓ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here