Hadjod: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Hadjod herb

Hadjod (Cissus quadrangularis)

Hadjod, znany również jako Bone Setter, to starożytne indyjskie zioło.(HR/1)

Jest dobrze znany ze swoich zdolności do gojenia złamań, ponieważ dzięki obecności przeciwutleniaczy, takich jak fenole, garbniki, karotenoidy i witamina C. Sok Hadjod w połączeniu z ghee krowim lub filiżanką mleka, według ajurwedy, wspomaga gojenie złamań kości ze względu na jego zdolność Sandhaniya (wspieranie połączenia rozbitych części). Pomaga w kontrolowaniu wagi poprzez poprawę metabolizmu organizmu. Pomaga również radzić sobie z otyłością, zapobiegając gromadzeniu się tłuszczu i cholesterolu w organizmie oraz obniżając poziom trójglicerydów. Właściwości ściągające i gojące rany Hadjod wspomagają gojenie się ran. Właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne pasty Hadjod pomagają zmniejszyć ból i stan zapalny w ranach. Nadmierne używanie Hadjod może powodować niepożądane skutki, takie jak suchość w ustach, bóle głowy, suchość w ustach, biegunka i tak dalej. Dlatego ważne jest, aby przed użyciem Hadjod uzyskać poradę medyczną.

Hadjod jest również znany jako :- Cissus quadrangularis, Haadjodaa, Seter kości, Haadsaankal, Hadjoda, Mangarballee, Sunduballi, Piranta, Kaandvel, Haadabhanga gachha, Hadajoda, Asthisamhrt, Vajravalli

Hadjod jest uzyskiwany z :- Zakład

Zastosowania i zalety Hadjod:-

Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi zastosowania i zalety Hadjod (Cissus quadrangularis) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Hemoroidy : Właściwości przeciwzapalne Hadjod mogą pomóc w leczeniu hemoroidów. Łagodzi dyskomfort i stany zapalne w odbycie i dolnych żyłach odbytnicy. Hadjod pomaga również w zmniejszeniu krwawienia związanego z palami i wypadania tkanki hemoroidalnej.
  Hemoroidy to rodzaj krwawiących stosów, które pojawiają się, gdy dosze Vata i Pitta nie są w harmonii (zwłaszcza dosza Pitta). Zaparcia spowodowane niezrównoważonymi doszami prowadzą do tworzenia się masowatych formacji w okolicy odbytu. Nieleczona może prowadzić do krwawienia. Hadjod ma zaletę równoważenia Vata, która pomaga zapobiegać zaparciom, a jego kaszaja (ściągająca) natura pomaga zatrzymać krwawienie, przynosząc ulgę.
 • Otyłość : Hadjod jest korzystny dla utraty wagi, ponieważ pobudza metabolizm organizmu. Hadjod zawiera kilka składników, które pomagają w utracie wagi. Zapobiega również gromadzeniu się tłuszczów i lipidów, a także obniża poziom trójglicerydów. Właściwości Hadjoda współpracują ze sobą, pomagając w zwalczaniu otyłości.
  Otyłość to zaburzenie, które rozwija się w wyniku złego trawienia, powodując nagromadzenie toksyn w postaci tłuszczu w organizmie. W wyniku tego dochodzi do pogorszenia dosha Kapha. Ushna (gorąca) i równoważąca Kapha Hadjoda pomagają w radzeniu sobie z tą dolegliwością. Pomaga w kontroli otyłości poprzez poprawę ognia trawiennego, co poprawia trawienie i zmniejsza gromadzenie się toksyn. 1. Weź jedną tabletkę Hadjod dwa razy dziennie. 2. Pij codziennie po posiłkach, popijając letnią wodą.
 • Astma : Astma to choroba zapalna dróg oddechowych, która utrudnia oddychanie. Choroba ta charakteryzuje się powtarzającymi się napadami duszności i świszczącym odgłosem z klatki piersiowej. Głównymi doszami związanymi z astmą według Ajurwedy są Vata i Kapha. W płucach stan zapalny doszy Kapha powoduje, że dosza Vata traci równowagę. Choroba jest określana jako swas roga, ponieważ powoduje niedrożność dróg oddechowych, utrudniając oddychanie (astma). Równoważenie Kapha Hadjoda i charakterystyka Ushna (gorąca) pomagają w stopieniu zmagazynowanego kaszlu i usuwaniu przeszkód w drogach oddechowych. Astmatycy czerpią z tego korzyści, ponieważ ułatwia oddychanie i zapewnia ulgę.
 • Budowanie mięśni : Hadjod może wspomagać kulturystykę dzięki zawartości witaminy C, która jest niezbędna do syntezy kolagenu. Stwierdzono, że jest przydatny we wzmacnianiu kości i stawów oraz jest stosowany w suplementach kulturystycznych. Może również pomóc obniżyć poziom kortyzolu, który jest hormonem stresu, i zwiększyć wzrost mięśni.
  Osoba pracuje/ćwiczy, aby zwiększyć swoje mięśnie i siłę wewnętrzną w aktywności kulturystycznej. Hadjod’s Balya (dostawca siły) pomaga w kulturystyce. Pomaga to w rozwoju siły mięśni, co przyczynia się do zdrowej budowy ciała.
 • Cukrzyca (typ 1 i typ 2) : Działanie obniżające poziom glukozy we krwi Hadjoda może pomóc w leczeniu cukrzycy. Chroni komórki trzustki przed urazami i zwiększa wydzielanie insuliny, obniżając poziom cukru we krwi. Hadjod zawiera również przeciwutleniacze, które pomagają w obniżeniu poziomu glukozy na czczo.
  Cukrzyca, znana również jako Madhumeha w Ajurwedzie, jest spowodowana brakiem równowagi doszy Vata-Kapha i złym trawieniem. Upośledzone trawienie powoduje akumulację Ama (toksycznych odpadów pozostawionych w organizmie w wyniku nieprawidłowego trawienia) w komórkach trzustki, osłabiając aktywność insuliny. Równoważenie Vata-Kapha Hadjod i właściwości Pachan (trawienie) wspomagają trawienie i zapobiegają wytwarzaniu Amy, pomagając w ten sposób w leczeniu cukrzycy.
 • Wysoki cholesterol : Upośledzone trawienie powoduje rozwój i nagromadzenie toksyn w postaci ama (toksyczne pozostałości w organizmie w wyniku nieprawidłowego trawienia), co powoduje niedrożność naczyń krwionośnych. Właściwości Pachan (trawienie) i Ushna (ciepło) Hadjoda pomagają w radzeniu sobie z nadmiernym poziomem cholesterolu. Poprawia trawienie poprzez zwiększenie Agni (ciepła trawiennego). Zmniejsza to również objawy nadmiernego cholesterolu, zapobiegając produkcji Amy.
 • Dna : ajurwedzie dna jest określana jako Vatarakta i charakteryzuje się zaczerwienieniem, obrzękiem i, co najważniejsze, bólem stawów. Wszystkie te symptomy są spowodowane brakiem równowagi doszy Vata, co dodatkowo zaburza równowagę Rakta dhatu. Równoważenie Vata Hadjoda i charakterystyka Ushna (gorąca) pomagają złagodzić objawy dny moczanowej i dostarczyć ciepło do dotkniętego obszaru.
 • Malaria : Hadjod, który ma właściwości przeciwmalaryczne, może pomóc w leczeniu malarii. Ze względu na działanie przeciwpasożytnicze, niektóre elementy w Hadjod ograniczają rozwój pasożyta malarii, zapobiegając w ten sposób malarii.
 • Bóle menstruacyjne : Bolesne miesiączkowanie to termin medyczny oznaczający bolesne miesiączki. Kasht-aartava to ajurwedyjskie określenie tego stanu. Aartava, czyli menstruacja, jest zarządzana i rządzona przez doszę Vata, według Ajurwedy. Równoważenie Vata Hadjoda i cechy Ushna (gorące) pomagają w radzeniu sobie z nieprzyjemną miesiączką. W trakcie cyklu miesiączkowego pomaga to złagodzić ból i przynieść ulgę.
 • Reumatyzm : Właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne Hadjod mogą pomóc w radzeniu sobie z objawami reumatoidalnego zapalenia stawów. Niektóre składniki Hadjod ograniczają działanie białka zapalnego, co powoduje zmniejszenie bólu i zapalenia stawów związanego z zapaleniem stawów.
  Reumatoidalne zapalenie stawów, lub Aamavata w Ajurwedzie, jest zaburzeniem, w którym dosha Vata jest osłabiona, a Ama gromadzi się w stawach (stawach). Aamavata zaczyna się od osłabionego ognia trawiennego, co powoduje nagromadzenie Amy (toksyczne pozostałości w ciele z powodu niewłaściwego trawienia). Vata przenosi Amę w różne miejsca, ale zamiast być wchłaniana, gromadzi się w stawach, powodując reumatoidalne zapalenie stawów. Równoważenie Vata Hadjoda i charakterystyka Pachan (trawienie) wspomagają trawienie, zapobiegając gromadzeniu się Amy i zmniejszając w ten sposób objawy reumatoidalnego zapalenia stawów.
 • Napady padaczkowe : Właściwości przeciwdrgawkowe Hadjoda mogą pomóc w zmniejszeniu napadów. Zawiera flawonoidy, które pomagają kontrolować skurcze mięśni i zapobiegać drgawkom.
  Napady padaczkowe są stanem, który pojawia się, gdy dosza Vata nie jest w równowadze. Vata wpływa na nerwy, powodując objawy, takie jak przemijające splątanie, utrata przytomności oraz gwałtowne ruchy rąk i nóg. Równoważenie Vata Hadjoda i Balya (dostarczyciel siły) pomagają wzmocnić nerwy i zminimalizować występowanie napadów.
 • Niestrawność : Hadjod może pomóc w opanowaniu rozstroju żołądka, pomimo braku wystarczających danych naukowych. Jest uważany za silny środek żołądkowy, który pomaga w łagodzeniu niestrawności.
  Brak równowagi w doszy Pitta, który prowadzi do słabego lub słabego trawienia, może powodować rozstrój żołądka. Ze względu na właściwości Ushna (gorące) i Pachan (trawienie), Hadjod zwiększa Agni (ogień trawienny) i wspomaga trawienie, łagodząc objawy rozstroju żołądka.
 • Osteoporoza : Hadjod mógł pomóc w tworzeniu i funkcjonowaniu kości. Jest bogaty w witaminę C, która wzmacnia komórki budujące kości, zwiększa wchłanianie wapnia i wzmacnia działanie innej witaminy, która pomaga w metabolizmie kości. W rezultacie ma wspomagać gojenie złamanych kości.
  Osteoporoza, znana również jako Asthi-Majjakshaya w Ajurwedzie, charakteryzuje się degeneracją lub degradacją tkanki kostnej w wyniku braku równowagi dosha Vata. Ze względu na równoważenie Vata i właściwości Snigdha (olejowe), Hadjod pomaga radzić sobie z osteoporozą, zapobiegając degradacji kości i zapewniając wystarczającą oleistość lub tłustość kości.
 • Ból stawu : Hadjod może być przydatny w leczeniu dolegliwości stawów. Zawiera szczególne składniki, które pomagają w zmniejszeniu bólu i sztywności mięśni u mężczyzn, którzy w wyniku aktywności odczuwają dyskomfort w stawach.
  Dyskomfort stawów jest objawem, który pojawia się, gdy dosza Vata nie jest w równowadze. Równoważenie Vata Hadjoda i charakterystyka Ushna (ciepło) pomagają złagodzić dyskomfort stawów. Pomaga to w ogrzaniu stawów, co skutkuje złagodzeniem. Wskazówki 1. Weź trochę łodygi hadżod. 2. Zmiksuj, aż utworzy gęstą pastę. 3. Aby uzyskać ulgę, regularnie aplikuj w dotkniętym regionie.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z Hadjod:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Hadjod (Cissus quadrangularis) należy zachować poniższe środki ostrożności.(HR/3)

 • Stosowanie Hadjod może obniżać ciśnienie krwi i może wpływać na poziom cukru we krwi podczas i po zabiegu chirurgicznym. Dlatego generalnie zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub unikanie stosowania Hadjod co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem.
 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania leku Hadjod:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania Hadjod (Cissus quadrangularis)(HR/4)

  • Karmienie piersią : Chociaż nie ma wystarczających danych naukowych, zazwyczaj dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z lekarzem przed zażyciem Hadjod podczas karmienia.
  • Ciąża : Chociaż nie ma wystarczających danych naukowych, zazwyczaj dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z lekarzem przed użyciem Hadjod w czasie ciąży.

  Jak zażywać Hadjod:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Hadjod (Cissus quadrangularis) można uwzględnić w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  Ile Hadjod należy wziąć:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Hadjod (Cissus quadrangularis) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  Skutki uboczne Hadjod:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Hadjod (Cissus quadrangularis) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane.(HR/7)

  • Suchość w ustach
  • Bezsenność
  • Gaz jelitowy
  • Ból głowy
  • Suchość w ustach
  • Biegunka

  Często zadawane pytania związane z Hadjod:-

  Question. Jakie są inne sposoby wykorzystania Hadjod?

  Answer. 1. Hadjod w proszku do spożycia doustnego Przyjmować 2,5 g proszku Hadjod dwa razy dziennie (lub zgodnie z zaleceniami lekarza). b. Przyjmuj po posiłkach z mlekiem lub wodą, aby przyspieszyć gojenie się złamań. Sok Hadjod nr 2 Spożywać 10-20 ml soku Hadjod po posiłkach (lub zgodnie z zaleceniami lekarza). b. Wypij go z ghee krowim lub szklanką mleka, aby przyspieszyć gojenie się złamań.

  Question. Jak Hadjod pomaga w zmniejszeniu lęku?

  Answer. Działanie przeciwlękowe Hadjoda pomaga w zmniejszeniu lęku. Zawiera elementy antyoksydacyjne, które zwalczają wolne rodniki i zapobiegają uszkodzeniom komórek (neuronów). Pomaga również kontrolować poziom niektórych neuroprzekaźników (GABA), co pomaga złagodzić lęk.

  Niepokój jest stanem rządzonym przez doszę Vata. Vata wpływa na układ nerwowy, wywołując niepokój, nerwowość, a nawet niepokój. Równoważenie Vata Hadjoda i Balya (dostawca siły) pomagają w leczeniu lęku poprzez wzmocnienie nerwów i zmniejszenie objawów lękowych.

  Question. Czy Hadjod pomaga w bólu brzucha?

  Answer. Chociaż nie ma wystarczających danych naukowych, aby potwierdzić znaczenie Hadjod w bólu brzucha, łodyga Hadjod może być skuteczna w bólu brzucha.

  SUMMARY

  Jest dobrze znany ze swoich zdolności do gojenia złamań, ponieważ dzięki obecności przeciwutleniaczy, takich jak fenole, garbniki, karotenoidy i witamina C. Sok Hadjod w połączeniu z ghee krowim lub filiżanką mleka, według ajurwedy, wspomaga gojenie złamań kości ze względu na jego zdolność Sandhaniya (wspieranie połączenia rozbitych części).


Previous articleHvordan gjøre Konasana 1, dens fordeler og forholdsregler
Next articleCelery: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here