Cinnamon: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Cinnamon herb

Cynamon (Cinnamomum zeylanicum)

Cynamon, znany również jako Dalchini, jest powszechną przyprawą w większości kuchni.(HR/1)

Cynamon jest skutecznym lekiem na cukrzycę, ponieważ wspomaga wchłanianie glukozy w organizmie. Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym obniża również wysoki poziom cholesterolu i zmniejsza ryzyko chorób serca. Posiada również właściwości przeciwskurczowe, dlatego może być stosowany w celu złagodzenia bólu menstruacyjnego. Można go spożywać codziennie, mocząc korę cynamonu w herbacie lub mieszając szczyptę proszku cynamonowego z wodą cytrynową. Pomaga to w trawieniu i kontroli wagi. Właściwości przeciwdrobnoustrojowe cynamonu sprawiają, że jest korzystny w zwalczaniu trądziku. Aby pozbyć się trądziku, wymieszaj proszek cynamonowy z miodem i aplikuj jako maseczkę do twarzy.

Cynamon jest również znany jako :- Cinnamomum zeylanicum, True Cinnamon, Darusita, Dalcheni, Daruchini, Cinnamon bark, Karuvapatta, Ilavarngathely, Guda twak, Lavangapatta, Dalchini chekka, Darchini

Cynamon pozyskiwany jest z :- Zakład

Zastosowania i zalety cynamonu:-

Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, zastosowania i zalety cynamonu (Cinnamomum zeylanicum) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Cukrzyca (typ 1 i typ 2) : Cynamon może pomóc w leczeniu cukrzycy, zwiększając wchłanianie glukozy. Aldehyd cynamonowy, znajdujący się w cynamonie, zapobiega przemianie glukozy w sorbitol, zmniejszając ryzyko powikłań cukrzycy. Cynamon w proszku można dodać do herbaty lub kawy lub posypać tostami lub płatkami zbożowymi.
  Cynamon pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Cukrzyca, zwana w Ajurwedzie także Madhumeha, spowodowana jest nadmiarem Vata i złym trawieniem. Upośledzone trawienie powoduje akumulację Ama (toksycznych odpadów pozostawionych w organizmie w wyniku nieprawidłowego trawienia) w komórkach trzustki, osłabiając aktywność insuliny. Cynamonowa moc Ushna (gorąca) pomaga w korekcji spowolnionego trawienia. To obniża Ama i wzmacnia działanie insuliny, pozwalając na utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi.
 • Choroba wieńcowa : Choroba wieńcowa to stan, w którym tętnice dostarczające krew do serca zwężają się i twardnieją. Jest to spowodowane gromadzeniem się płytki nazębnej w tętnicach. Cynamon zawiera działanie przeciwutleniające, które pomaga zapobiegać zwężeniu tętnic. Ma również właściwości przeciwzapalne i pomaga kontrolować wysokie ciśnienie krwi poprzez rozluźnienie zwężonych naczyń krwionośnych. Razem zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej.
  Cynamon pomaga w zapobieganiu chorobie wieńcowej (CAD). Wszystkie rodzaje chorób tętnic wieńcowych są klasyfikowane jako Sira Dushti w Ajurwedzie (zwężenie tętnic). CAD jest spowodowany brakiem równowagi dosha Kapha, co zwiększa ryzyko krzepnięcia krwi. Cynamon pomaga zrównoważyć Kapha, co pomaga uniknąć zakrzepów krwi i zmniejsza ryzyko Sira Dushti (zwężenie tętnic). Wskazówka 1. Napełnij patelnię do połowy wodą i 2,5 cm laskami cynamonu. 2. Gotuj przez 5-6 minut na średnim ogniu. 3. Odcedź i dodaj 12 soków z cytryny. 4. Spożywaj to dwa razy dziennie, aby zmniejszyć ryzyko choroby wieńcowej.
 • Warunki alergiczne : Cynamon może pomóc w alergiach nosa poprzez hamowanie wytwarzania i uwalniania mediatorów prozapalnych, takich jak cytokiny, leukotrieny i PGD2.
  połączeniu z miodem cynamon pomaga w radzeniu sobie z objawami alergii. Nagromadzenie Amy (toksycznych resztek w organizmie spowodowanych nieprawidłowym trawieniem) w organizmie powoduje alergię. Jest to związane z nierównowagą doszy Kapha. Cynamonowa natura Ushna (gorąca) ogranicza tworzenie się Amy i pomaga zrównoważyć Kapha, co pomaga regulować objawy alergii. Wskazówka 1: Odmierz 1-2 łyżeczki cynamonu. 2. Zrób pastę z miodem. 3. Przyjmuj dwa razy dziennie po lekkim posiłku. 4. Powtarzaj, aż znikną objawy alergii.
 • Infekcje grzybowe : Aldehyd cynamonowy, składnik cynamonu, działa antybakteryjnie na Candida albicans (chorobotwórcze drożdżaki), zmniejszając ryzyko infekcji grzybiczych.
  Cynamonowe właściwości Tikshna (ostra) i Ushna (gorąca) pomagają zminimalizować prawdopodobieństwo infekcji grzybiczych/drożdżowych w organizmie.
 • Zespół jelita drażliwego : W kilku badaniach cynamon został powiązany ze zmniejszeniem objawów IBS.
  Cynamon pomaga w leczeniu objawów zespołu jelita drażliwego (IBS). Zespół jelita drażliwego (IBS) jest również znany jako Grahani w ajurwedzie. Brak równowagi Pachak Agni powoduje Grahani (ogień trawienny). Cynamonowa Ushna (gorąca) pomaga w poprawie Pachak Agni (ognia trawiennego). Pomaga to w leczeniu objawów IBS. Wskazówki: 1. Napełnij patelnię do połowy wodą i 2,5 cm laskami cynamonu. 2. Gotuj przez 5-6 minut na średnim ogniu. 3. Odcedź i dodaj 12 soków z cytryny. 4. Pij to dwa razy dziennie, aby złagodzić objawy IBS.
 • Bóle menstruacyjne : Podwyższony poziom progesteronu powoduje skurcze i bóle menstruacyjne podczas miesiączek. Aldehyd cynamonowy i eugenol to dwa aktywne składniki cynamonu. Aldehyd cynamonowy działa przeciwskurczowo, a eugenol hamuje syntezę prostaglandyn i zmniejsza stan zapalny. Dzięki temu cynamon znacznie zmniejsza ból i dyskomfort związany z miesiączką.
  Jednym z najlepszych domowych sposobów łagodzenia bólu podczas menstruacji lub bolesnego miesiączkowania jest cynamon. Bolesne miesiączkowanie to dyskomfort lub skurcze występujące podczas lub tuż przed cyklem miesiączkowym. Kasht-aartava to ajurwedyjskie określenie tego stanu. Dosha Vata reguluje i kontroluje Aartava, czyli miesiączkę. W rezultacie kontrolowanie Vata u kobiety ma kluczowe znaczenie dla radzenia sobie z bolesnym miesiączkowaniem. Cynamon to przyprawa równoważąca Vata, która łagodzi bolesne miesiączkowanie. Zmniejsza bóle brzucha i skurcze podczas menstruacji poprzez kontrolowanie zaostrzonej Vata. Wskazówki: 1. Napełnij patelnię do połowy wodą i 2,5 cm laskami cynamonu. 2. Gotuj przez 5-6 minut na średnim ogniu. 3. Odcedź i dodaj 12 soków z cytryny. 4. Pij to dwa razy dziennie, aby zmniejszyć ból podczas menstruacji.
 • Trądzik : Cynamon ma właściwości antybakteryjne, które pomagają radzić sobie z trądzikiem poprzez hamowanie wzrostu i aktywności bakterii powodujących trądzik. Posiada również właściwości przeciwzapalne, które pomagają w zmniejszeniu bólu i zaczerwienienia związanego z trądzikiem.
 • Infekcje grzybicze jamy ustnej (Pleśniawki) : Wykazano, że cynamon pomaga niektórym pacjentom zakażonym wirusem HIV z pleśniawką, infekcją grzybiczą jamy ustnej. Aldehyd cynamonowy, składnik cynamonu, działa antybakteryjnie na Candida albicans (chorobotwórcze drożdżaki), zmniejszając ryzyko infekcji grzybiczych.
  Cynamonowe właściwości Tikshna (ostrość) i Ushna (ciepło) pomagają zmniejszyć prawdopodobieństwo infekcji drożdżakami w organizmie.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z cynamonu:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania cynamonu (Cinnamomum zeylanicum) należy podjąć następujące środki ostrożności(HR/3)

 • Cynamon to Ushna virya (gorąca) w mocy. Dlatego wskazane jest przyjmowanie niewielkiej ilości i przez krótki czas w przypadku zapalenia żołądka lub zaostrzenia Pitta (ciepła) w ciele. Wskazane jest przyjmowanie Cinnamonu pod nadzorem lekarza, jeśli masz jakiekolwiek zaburzenia krwawienia, takie jak krwawienie z nosa lub obfite krwawienie podczas menstruacji.
 • Używaj olejku cynamonowego ostrożnie w przypadku skóry nadwrażliwej lub tłustej. Unikaj stosowania olejku cynamonowego w dużych dawkach i przez dłuższy czas.
 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania Cinnamonu:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania cynamonu (Cinnamomum zeylanicum)(HR/4)

  • Karmienie piersią : Jeśli karmisz piersią, możesz przyjmować Cynamon w proporcjach do posiłku. Jednak przed zażyciem suplementów cynamonu należy udać się do lekarza.
  • Umiarkowana interakcja z lekami : Laski lub proszek cynamonu mogą obniżać liczbę płytek krwi we krwi, narażając cię na ryzyko krwawienia. W rezultacie ogólnie dobrym pomysłem jest kontrolowanie liczby płytek krwi, jeśli przyjmujesz cynamon z lekami przeciwzakrzepowymi lub przeciwpłytkowymi.
  • Pacjenci z cukrzycą : Wykazano, że cynamon obniża poziom glukozy we krwi. W rezultacie, podczas stosowania Cynamonu z lekami przeciwcukrzycowymi, ogólnie zaleca się częste badanie poziomu glukozy we krwi.
  • Pacjenci z chorobami serca : Wykazano, że cynamon obniża ciśnienie krwi. W rezultacie ogólnie dobrym pomysłem jest monitorowanie ciśnienia krwi podczas przyjmowania cynamonu i leków przeciwnadciśnieniowych.
  • Ciąża : Przyjmowanie Cynamonu w proporcjach posiłków jest bezpieczne w czasie ciąży. Jednak przed zażyciem suplementów cynamonu należy udać się do lekarza.

  Jak zażywać cynamon?:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, cynamon (Cinnamomum zeylanicum) można zastosować w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Proszek cynamonowy : Weź jedną lub dwie szczypty proszku cynamonowego. Dodaj do niej jedną łyżeczkę miodu. Najlepiej przyjmować po posiłku dwa razy dziennie.
  • Kapsułka Cynamonu : Weź jedną do dwóch kapsułek cynamonu. Połykać popijając wodą dwa razy dziennie po obiedzie i kolacji.
  • Cynamon Woda cytrynowa : Weź szklankę ciepłej wody. Dodaj jedną lub dwie szczypty proszku cynamonowego. Wciśnij do niego pół cytryny. Dodaj do niego jedną łyżeczkę miodu i dobrze wymieszaj. Pij codziennie, aby wspomóc kontrolę wagi.
  • Cynamonowe Mleko Kurkuma : Umieść szklankę mleka na patelni i zagotuj. Teraz dodaj dwie szczypty proszku cynamonowego i wymieszaj, aż się rozpuści. Pij to mleko, gdy jest letnie. Przyjmuj go najlepiej przed pójściem spać w przypadku zaburzeń snu i dyskomfortu artretycznego.
  • Herbata Cynamonowa : Umieść jeden. 5 filiżanek wody na patelni, a także dwa cale kory cynamonu. Gotuj na ogniu narzędzia przez pięć do sześciu minut. Odcedź i dociśnij do niej połowę cytryny. Pij to dwa razy dziennie, aby zmniejszyć stres i spalać tłuszcz
  • Facepack z miodem cynamonowym : Weź szczyptę proszku cynamonowego. Wymieszaj z jedną łyżeczką miodu. Zastosuj do dotkniętego obszaru. Poczekaj pięć do dziesięciu minut. Umyć wodą z kranu. Użyj tego trzy razy w tygodniu, aby uregulować trądzik, a także acnes
  • Olejek Cynamonowy w Olejku Sezamowym : Weź dwie do trzech kropli olejku cynamonowego. Dodaj pięć do sześciu kropli oleju sezamowego. Stosuj raz dziennie, aby złagodzić dolegliwości stawów.

  Ile należy zażyć cynamonu:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, cynamon (Cinnamomum zeylanicum) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  • Proszek cynamonowy : Jedna do dwóch szczypt proszku dwa razy dziennie lub jedna do dwóch łyżeczek do herbaty lub zgodnie z wymaganiami.
  • Kapsułka Cynamonu : Jedna do dwóch kapsułek dziennie.
  • Olejek cynamonowy : Dwie do trzech kropli lub zgodnie z wymaganiami.

  Skutki uboczne cynamonu:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania cynamonu (Cinnamomum zeylanicum) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Biegunka
  • Wymioty
  • Zawroty głowy
  • Senność
  • Wysypka skórna i obrzęk
  • obrzęk języka
  • Obrzęk i owrzodzenia w jamie ustnej

  Często zadawane pytania związane z cynamonem:-

  Question. Gdzie można używać cynamonu w codziennym życiu?

  Answer. Cynamon jest stosowany w różnych produktach spożywczych i napojach, w tym w wypiekach, puddingach, słodyczach, lodach, wyrobach cukierniczych, gumie do żucia, curry, ryżu smakowym, zupach, sosach, herbacie ziołowej i napojach gazowanych. Kora cynamonu znajduje się również między innymi w paście do zębów, płynie do płukania ust, perfumach, mydle, szmince, syropie na kaszel i aerozolach do nosa.

  Question. Jak przechowywać cynamon?

  Answer. Proszek lub laski cynamonu należy przechowywać w hermetycznym pojemniku w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu. Cynamon w proszku ma sześciomiesięczny okres przydatności do spożycia, chociaż laski cynamonu mogą przetrwać nawet rok.

  Question. Jak sprawdzić skuteczność Cynamonu?

  Answer. Weź niewielką ilość proszku cynamonowego i rozetrzyj go między palcami lub rozłup jeden koniec laseczki cynamonu i zmiażdż go między palcami. Cynamon powinien pachnieć świeżo i mocno, jeśli jest mocny. Moc cynamonu słabnie, jeśli aromat jest słaby.

  Question. Czy możesz ponownie użyć laski cynamonu?

  Answer. Laski cynamonu mają długi okres przydatności do spożycia i mogą być używane wielokrotnie, zanim stracą swój smak. Opłucz pałeczkę cynamonu pod gorącą wodą i pozostaw do wyschnięcia przed ponownym użyciem. Przesuń kilka razy laskę cynamonu na tarce, aby uwolnić smaki i uzyskać najlepszy smak przy następnym użyciu.

  Question. Czy Miód z Cynamonem może pomóc w utracie wagi?

  Answer. Tak, możesz schudnąć, mieszając cynamon w proszku z miodem. Dzieje się tak, ponieważ oba mają zdolność równoważenia Kapha, co jest główną przyczyną przybierania na wadze.

  Question. Czy mogę wziąć cynamon w proszku z imbirem?

  Answer. Ze względu na ich właściwości przeciwutleniające, proszek cynamonowy i imbir można stosować razem. Jest to szczególnie korzystne, jeśli cierpisz na zmęczenie mięśni w wyniku intensywnych ćwiczeń. Kiedy mięśnie szkieletowe kurczą się, powstają wolne rodniki, które mogą prowadzić do stresu oksydacyjnego i wyczerpania mięśni. Właściwości przeciwutleniające imbiru i cynamonu pomagają eliminować wolne rodniki i minimalizować stres oksydacyjny. Pomaga to w zmniejszeniu zmęczenia mięśni i poprawie wydajności treningu.

  Question. Czy laski cynamonu są jadalne?

  Answer. Laski cynamonu są zarówno przyprawą, jak i składnikiem aromatyzującym i są jadalne. Idealną metodą jest lekkie opiekanie laski cynamonu przed zmiażdżeniem ich na proszek. Cynamon w proszku może być stosowany w kuchni i napojach.

  Question. Czy Cynamon może pomóc Ci schudnąć?

  Answer. Cynamon w proszku przyspiesza metabolizm, rozkładając cząsteczki tłuszczu w diecie i zwiększając wchłanianie glukozy. 1. Weź 1-2 szczypty proszku cynamonowego z 1 łyżeczką miodu dwa razy dziennie po lekkich posiłkach. 2. Trzymaj się go przez co najmniej 2-3 miesiące, aby zobaczyć najlepsze efekty.

  Przyrost masy ciała spowodowany jest złymi nawykami żywieniowymi i siedzącym trybem życia, co skutkuje osłabieniem przewodu pokarmowego. Prowadzi to do wzrostu nagromadzenia Amy, powodując brak równowagi w Meda Dhatu i otyłość. Cynamon wspomaga utratę wagi poprzez poprawę metabolizmu i obniżenie poziomu Ama. Wynika to z faktu, że jest to Uszna (gorąca). Zmniejsza wagę, równoważąc Meda Dhatu.

  Question. Czy pacjenci z zaburzeniami wątroby mogą spożywać cynamon?

  Answer. Cynamon zawiera związek smakowo-zapachowy kumarynę. U osób z problemami z wątrobą/wątrobą należy unikać nadmiernego stosowania kumaryny, ponieważ może to powodować toksyczność i uszkodzenie wątroby.

  Question. Czy cynamon jest dobry na obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu?

  Answer. Chociaż nie ma odpowiednich danych naukowych, wiadomo, że proszek cynamonowy obniża poziom cholesterolu całkowitego i LDL.

  Gdy cynamon jest zawarty w codziennej diecie, pomaga w obniżeniu podwyższonego poziomu cholesterolu. Brak równowagi Pachak Agni powoduje wysoki poziom cholesterolu (ogień trawienny). Nadmiar produktów przemiany materii, czyli Ama, powstaje, gdy trawienie tkanek jest upośledzone (toksyny pozostają w organizmie z powodu nieprawidłowego trawienia). W wyniku tego gromadzi się zły cholesterol. Cynamon pomaga w poprawie Agni i redukcji Amy. Odpowiadają za to jego cechy Deepan (przystawka) i Pachan (trawienność). W efekcie obniża poziom cholesterolu i usuwa blokady z tętnic. 1. Odmierz 1-2 szczypty cynamonu w proszku. 2. Wymieszaj z 1 łyżeczką miodu. 3. Przyjmuj dwa razy dziennie, najlepiej po posiłkach.

  Question. Czy Cynamon powoduje refluks żołądkowy?

  Answer. Ogólnie rzecz biorąc, cynamon wspomaga trawienie i łagodzi niestrawność lub gazy poprzez stymulowanie ognia trawiennego (Pachak Agni). Jednak ze względu na swoją jakość Ushna (gorącą) może powodować refluks kwaśny, jeśli jest spożywany w dużych ilościach. Dlatego Cynamon w proszku należy przyjmować z miodem lub mlekiem.

  Question. Czy mogę przyjmować proszek cynamonowy z kurkumą w ciepłej wodzie na pusty żołądek?

  Answer. Tak, możesz wyeliminować nadmiar tkanki tłuszczowej, mieszając proszek cynamonowy z kurkumą w ciepłej wodzie na pusty żołądek. Jeśli jednak masz w przeszłości kwasowość, nie przyjmuj jej na pusty żołądek ani w dużych dawkach. Wynika to z faktu, że oba zioła mają charakter Ushna (gorący) i mogą nasilać problemy z kwasowością.

  Question. Jak używać cynamonu do odchudzania?

  Answer. 1. W rondelku wymieszaj 1,5 szklanki wody i 2,5 cm kory cynamonu. 2. Gotuj przez 5-6 minut na średnim ogniu. 3. Odcedź i dodaj 12 soków z cytryny. 4. Pij to dwa razy dziennie, aby schudnąć.

  Question. Jakie są korzyści z picia herbaty cynamonowej?

  Answer. Herbata z cynamonem działa relaksująco na organizm. Herbata cynamonowa może pomóc w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi po posiłkach, poprawić krążenie i wspomagać trawienie.

  Cynamon to fantastyczna roślina do utrzymania ciała i umysłu w dobrej kondycji. Herbata cynamonowa to jedna z najlepszych metod włączenia cynamonu do codziennej rutyny. Herbata cynamonowa ze względu na właściwości równoważące vata działa odprężająco na organizm. Jego właściwości Deepan (przystawka) i Pachan (układ trawienny) pomagają również utrzymać dobre trawienie i poziom cukru we krwi poprzez zwiększenie metabolizmu.

  Question. Czy cynamon jest dobry dla kobiet z zespołem policystycznych jajników?

  Answer. Cynamon może pomóc w leczeniu zespołu policystycznych jajników (PCOS). Poprawia insulinooporność i cykliczność miesiączkową, dzięki czemu jest prawdopodobnym naturalnym źródłem leczenia PCOS.

  Brak równowagi Kapha i Vata w ciele, według Ajurwedy, jest głównym czynnikiem rozwoju PCOS u kobiet. Cynamon równoważy Vata i Kapha w organizmie i pomaga w radzeniu sobie z objawami PCOS, gdy jest włączony do codziennej diety.

  Question. Czy cynamon jest korzystny w chorobach neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera i Parkinsona?

  Answer. Tak, włączenie cynamonu do diety może pomóc w chorobach neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona i Alzheimera. Ma wpływ na ilość białka, które chroni komórki mózgowe przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Poprawia to zdolności motoryczne, jednocześnie chroniąc komórki mózgowe przed dodatkowymi obrażeniami.

  Wady neuroprzekaźnictwa są etiologią choroby Parkinsona. Vepathu, stan chorobowy opisany w Ajurwedzie, może być powiązany z chorobą Parkinsona. Wprowadza ją zepsuta dosha Vata. Cynamon może pomóc zrównoważyć vata i regulować objawy choroby Parkinsona, dodając go do regularnych nawyków.

  Question. Jakie są zalety cynamonu dla skóry?

  Answer. Cynamon ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu może zapobiegać problemom skórnym. Ma również właściwości antyoksydacyjne i pomaga zminimalizować widoczność zmarszczek i drobnych linii.

  Cynamon doskonale nadaje się do skóry tłustej. Ze względu na swoją naturę Rukhsana (sucha) i Tiksna (ostra) pomaga oczyszczać pory skóry i złuszczać martwe komórki naskórka. 1. Przesiej szczyptę proszku cynamonowego do małej miski. 2. Połącz z nim 1 łyżeczkę miodu. 3. Nałóż krem na skórę i pozostaw na 5 minut. 4. Aby uzyskać najlepsze wyniki, powtarzaj dwa razy w tygodniu.

  Question. Czy proszek cynamonowy może zapobiegać starzeniu się skóry?

  Answer. Cynamon pomaga w redukcji oznak i objawów starzenia poprzez promowanie tworzenia białka kolagenowego w komórkach skóry. Po zmieszaniu z miodem i nałożeniu na twarz puder cynamonowy wzmacnia strukturę i elastyczność skóry.

  Question. Jakie są zgłoszone niepożądane reakcje na działanie oleju cynamonowego?

  Answer. Długotrwały kontakt z nierozcieńczonym olejkiem cynamonowym może spowodować oparzenia chemiczne. Aby tego uniknąć, przetestuj swoją skórę niewielką ilością olejku cynamonowego, aby sprawdzić, czy reaguje.

  SUMMARY

  Cynamon jest skutecznym lekiem na cukrzycę, ponieważ wspomaga wchłanianie glukozy w organizmie. Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym obniża również wysoki poziom cholesterolu i zmniejsza ryzyko chorób serca.


Previous articleOlejek z drzewa herbacianego: korzyści zdrowotne, skutki uboczne, zastosowania, dawkowanie, interakcje
Next articleVatsnabh: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here