Chopchini: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Chopchini herb

Chopchini (chiński uśmiech)

Chopchini, znany również jako korzeń chiński, to wieloletni pnący krzew liściasty stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej.(HR/1)

Uprawia się ją głównie w górzystych obszarach Indii, takich jak Assam, Uttarakhand, Bengal Zachodni, Manipur i Sikkim. Rizhomes lub korzeń tej rośliny są znane jako „Jin Gang Teng” i są szeroko wykorzystywane do celów leczniczych. Chopchini ma silne składniki bioaktywne, które mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwrobacze, przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, hepatoprotekcyjne, przeciwzapalne, trawienne, przeczyszczające, odtruwające, moczopędne, przeciwgorączkowe, tonizujące, przeciwcukrzycowe i przeciwbólowe. Działania te pomagają w leczeniu niestrawności, wzdęć, kolek, zaparć, robaczycy, trądu, łuszczycy, gorączki, padaczki, szaleństwa, nerwobólów, kiły, duszności (podrażnienia podstawy pęcherza), osłabienia nasienia i ogólnego osłabienia, ponieważ a także robaczycy, trądu, ps

Chopchini jest również znany jako :- Smilax china, Chopcheenee, Kumarika, Shukchin, korzeń chiński, China Pairu, Parangichekkai, Pirngichekka, Sarsaparilla

Chopchini pozyskuje się z :- Zakład

Zastosowania i zalety Chopchini:-

Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, zastosowania i zalety Chopchini (Smilax china) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Zatrzymanie płynów : Właściwości moczopędne Chopchini pomagają w zarządzaniu retencją płynów. Pomaga w generowaniu moczu i zmniejszeniu retencji wody.
  „Chopchini pomaga w radzeniu sobie z objawami retencji płynów w organizmie. Zatrzymanie płynów jest związane z „Shvathu” w Ajurwedzie. Obrzęk rozwija się w organizmie w wyniku nagromadzenia dodatkowego płynu w tym stanie. Chopchini zawiera mutral (diuretyk) funkcja, która pomaga w usuwaniu nadmiaru wody lub płynów z organizmu i łagodzi objawy zatrzymywania płynów. Chopchini to świetne warzywo, które pomaga w zatrzymaniu płynów. 1. Weź 1-3 mg proszku Chopchini (lub zgodnie z zaleceniami lekarza). 2. Połącz go z miodem lub mlekiem, aby zrobić napój. 3. Przyjmuj raz lub dwa razy dziennie po posiłkach, aby złagodzić objawy zatrzymania płynów. LUB 1. Weź 1 tabletkę Chopchini lub zgodnie z zaleceniami lekarza). lekarz 2. Połykać popijając wodą dwa razy dziennie po posiłkach, aby złagodzić objawy zatrzymania płynów.
 • Reumatyzm : „Aamavata, czyli reumatoidalne zapalenie stawów, to stan ajurwedy, w którym dosha Vata jest osłabiona, a Ama gromadzi się w stawach. Vata przenosi tę Amę w różne miejsca, ale zamiast być wchłaniana, gromadzi się w stawach.Potencja Ushna (gorąca) Chopchini pomaga w redukcji Amy. Chopchini ma również działanie równoważące Vata, co pomaga złagodzić objawy RR reumatoidalne zapalenie stawów, takie jak ból i obrzęk stawów Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów można złagodzić jedząc Chopchini 1. Weź 1-3 mg proszku Chopchini (lub zgodnie z zaleceniami lekarza) 2. Połącz to z niewielką ilością letniej wody 3. Przyjmuj go raz lub dwa razy dziennie po posiłkach, aby złagodzić objawy reumatoidalnego zapalenia stawów.
 • Syfilis : Chociaż nie ma wystarczających dowodów naukowych na poparcie znaczenia Chopchiniego w kile, może to pomóc w leczeniu choroby.
 • Łuszczyca : Łuszczyca to stan zapalny skóry, który powoduje czerwone, łuszczące się plamy. Właściwości przeciwłuszczycowe Chopchini sprawiają, że jest on przydatny w leczeniu łuszczycy, gdy jest stosowany jako krem na dotknięty obszar. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne zapobiega rozwojowi bakterii i łagodzi stany zapalne skóry. Chopchini zawiera związek antyproliferacyjny, który pomaga w leczeniu łuszczycy. Zatrzymuje lub spowalnia reprodukcję i proliferację komórek.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z Chopchini:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Chopchini (Smilax china) należy zachować następujące środki ostrożności(HR/3)

 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas stosowania leku Chopchini:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania Chopchini (Smilax china)(HR/4)

  • Karmienie piersią : Ponieważ nie ma wystarczających danych naukowych, najlepiej unikać Chopchini podczas karmienia piersią lub wcześniej odwiedzić lekarza.
  • Pacjenci z cukrzycą : Ponieważ nie ma wystarczających danych naukowych, pacjenci z cukrzycą powinni unikać Chopchiniego lub udać się do lekarza, zanim to zrobią.
  • Pacjenci z chorobami serca : Chopchini może wpływać na leki nasercowe. W rezultacie często zaleca się zasięgnięcie porady lekarza przed połączeniem Chopchini z lekami kardioprotekcyjnymi.
  • Ciąża : Ponieważ nie ma wystarczających danych naukowych, najlepiej unikać Chopchini w czasie ciąży lub wcześniej udać się do lekarza.
  • Alergia : Ponieważ nie ma wystarczających dowodów naukowych dotyczących wpływu Chopchiniego na alergie, najlepiej go unikać lub skonsultować się z lekarzem przed użyciem.

  Jak przyjmować Chopchini:-

  Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, Chopchini (Smilax china) można zastosować w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Pasta Chopchini : Weź od 1 do 6 gramów lub w zależności od zapotrzebowania na proszek Chopchini. Dodaj do niego trochę oleju kokosowego lub wody i zrób pastę. Nałóż tę pastę równomiernie na dotknięty obszar. Stosuj ten zabieg trzy razy w tygodniu, aby pozbyć się suchości i obrzęku w przypadku łuszczycy.

  Ile należy wziąć Chopchini:-

  Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, Chopchini (Smilax china) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  Skutki uboczne Chopchini:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Chopchini (Smilax china) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Podrażnienie żołądka
  • Katar
  • Objawy astmy

  Często zadawane pytania związane z Chopchini:-

  Question. Czy Chopchini można stosować jako środek aromatyzujący?

  Answer. Chopchini to składnik aromatyzujący, który można stosować w żywności, napojach i lekach.

  Question. Czy Chopchini można stosować jako przyprawę?

  Answer. Chopchini jest stosowany w produkcji napojów bezalkoholowych jako przyprawa do napojów.

  Question. Jaki jest smak Chopchini?

  Answer. Chopchini ma lekko gorzki smak.

  Question. Jakie są zalety Chopchini na cukrzycę?

  Answer. Właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne Chopchini mogą pomóc w leczeniu cukrzycy typu 2. Chopchini spowalnia rozkład glukozy i obniża poziom cukru we krwi. Chroni również komórki trzustki przed uszkodzeniem, co wspomaga wydzielanie insuliny.

  Question. Czy Chopchini działa jako przeciwutleniacz?

  Answer. Chopchini jest przeciwutleniaczem ze względu na jego zdolność do wymiatania wolnych rodników. Chroni komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi wywoływanymi przez wolne rodniki (reaktywne formy tlenu).

  Question. Czy Chopchini pomaga w spermatogenezie?

  Answer. Chopchini, ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające, może wspomagać spermatogenezę. Posiada właściwości wymiatania wolnych rodników, co pomaga zwiększyć tworzenie nowych plemników, jednocześnie zwiększając liczbę plemników.

  Question. Czy Chopchini jest przydatny w raku jajnika?

  Answer. Chopchini może być korzystny w leczeniu raka jajnika. Spowalnia proliferację komórek nowotworowych, co skutkuje mniejszym guzem.

  Question. Czy Chopchini może pomóc w zminimalizowaniu reakcji alergicznych?

  Answer. Właściwości antyalergiczne Chopchini mogą pomóc w zmniejszeniu objawów alergii. Zmniejsza uwalnianie cząsteczek zapalnych i hamuje uwalnianie histaminy. W rezultacie, nie reagując na infekcje, pomaga w redukcji objawów alergicznych.

  Question. Czy Chopchini jest pomocny w padaczce?

  Answer. Uważa się, że Chopchini jest pomocny w leczeniu padaczki ze względu na jego działanie przeciwdrgawkowe i przeciwpadaczkowe. Działa poprzez hamowanie aktywności określonych neuroprzekaźników (GABA), które pomagają rozluźnić mózg i zapobiegać napadom.

  Question. Czy Chopchini może zaszkodzić żołądkowi?

  Answer. Chopchini może podrażniać żołądek, jeśli jest spożywany w dużych ilościach.

  Question. Czy Chopchini może powodować astmę?

  Answer. W niektórych sytuacjach narażenie na pył Chopchini może powodować katar i objawy astmy.

  SUMMARY

  Uprawia się ją głównie w górzystych obszarach Indii, takich jak Assam, Uttarakhand, Bengal Zachodni, Manipur i Sikkim. Rizhomes lub korzeń tej rośliny są znane jako „Jin Gang Teng” i są szeroko wykorzystywane do celów leczniczych.


Previous articleસેના: આરોગ્ય લાભો, આડ અસરો, ઉપયોગો, માત્રા, ક્રિયાપ્રતિક્રિયાઓ
Next articleHur man gör Paripurna Navasana, dess fördelar och försiktighetsåtgärder

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here