Chironji: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Chironji herb

Chironji (rzuty Buchanania)

Lasy tropikalne północnych, wschodnich i środkowych Indii są domem dla Chironji, znanego również jako Charoli.(HR/1)

Wytwarza nasiona owoców, które są powszechnie spożywane jako owoce suszone. Jest szeroko stosowany do nadawania smaku i składników odżywczych deserom, takim jak kheer, lody i owsianka. Właściwości przeciwwydzielnicze Chironji mogą pomóc w zapobieganiu wrzodom żołądka poprzez obniżenie wydzieliny żołądkowej. Może również pomóc w leczeniu cukrzycy ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające, które obniżają poziom glukozy we krwi. Właściwości ściągające i przeciwzapalne Chironji sprawiają, że jest on korzystny w gojeniu się ran. Jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe pomagają również zapobiegać infekcjom skóry. Dzięki właściwościom Sita (chłodzącym), nakładanie pasty z nasion Chironji na skórę z wodą różaną lub mlekiem pomaga radzić sobie z trądzikiem i podrażnieniami, zgodnie z Ajurwedą.

Chironji jest również znany jako :- Buchanania lanzan, Cironaji, Cireanji, Ciranjiji, Chaaroli, Priyala, Chiraunji, Sanna, Prasavaka, Lalana, Sannakadru, Dhanu, Dhanus

Chironji jest uzyskiwany z :- Zakład

Zastosowania i zalety Chironji:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, zastosowania i zalety Chironji (Buchanania lanzan) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Ogólna słabość : Chironji może pomóc w ogólnym osłabieniu lub zmęczeniu w codziennym życiu. Zmęczenie to uczucie wyczerpania, słabości lub braku energii. Zmęczenie jest również nazywane w Ajurwedzie jako klama i jest spowodowane niezrównoważoną doszą Kapha. Ze względu na właściwości balansujące Balya (dawca siły) i Tridosha, włączenie nasion chironji do codziennej diety może pomóc złagodzić objawy zmęczenia. Weź garść nasion Chironji. Udekoruj nimi słodkie potrawy, takie jak Kheer lub Halwa. Aby pozbyć się objawów osłabienia, zjedz go na śniadanie lub obiad.
 • Zaburzenia seksualne u mężczyzn : Męska dysfunkcja seksualna odnosi się do wadliwego funkcjonowania męskiego aktu seksualnego, jak sama nazwa wskazuje. Zaburzenie to objawia się brakiem libido lub brakiem ochoty na aktywność seksualną lub gdy nasienie jest szybko usuwane po aktywności seksualnej i przy minimalnej stymulacji prącia. Jest to również znane jako przedwczesny wytrysk lub wczesne wyładowanie. Właściwość Vrishya (afrodyzjak) Chironji pomaga w leczeniu dysfunkcji seksualnych. Pomaga w poprawie wytrzymałości i zmniejszeniu dysfunkcji seksualnych. Przydatne wskazówki dotyczące nasion Chironji. a. Zbierz garść nasion Chironji. b. Zagotuj je w mleku. c. Do tego ugotowanego zmiksowanego mleka Chironji dodaj trochę suszonych owoców, takich jak migdały. d. Przyjmuj go raz dziennie, szczególnie przed snem, aby uzyskać natychmiastowe rezultaty.
 • Hiperpigmentacja : Kiedy skóra jest wystawiona na działanie ciepła lub słońca, dosza Pitta w ciele ulega zapaleniu, co powoduje hiperpigmentację. Ze względu na właściwości Ropan (uzdrawiające) i Sita (chłodzące), olej z nasion Chironji pomaga w redukcji opalenizny i pigmentacji. Olejek Chironji Przydatne wskazówki Dodaj kilka kropli olejku Chironji na dłonie (w razie potrzeby). c. Połącz go z oliwą extra virgin lub olejem migdałowym. c. Aby pozbyć się przebarwień, stosuj tę mieszankę na dotknięty obszar raz lub dwa razy dziennie.
 • Trądzik i pryszcze : „Osoba z typem skóry dosha Kapha-Pitta może być podatna na trądzik i pryszcze, według Ajurwedy”. Wzrost produkcji sebum i zablokowanie porów spowodowane pogorszeniem Kapha prowadzi do powstania zarówno białych, jak i zaskórników. Innym składnikiem jest zaostrzenie Pitta, które charakteryzuje się tworzeniem czerwonych grudek (grudek) i stanem zapalnym wypełnionym ropą. Równoważenie Pitta-Kapha i Sita (chłód) Chironjiego pomagają w leczeniu trądziku. Pomaga zapobiegać i minimalizować powstawanie białych i zaskórników, jednocześnie chłodząc dotknięty obszar. Proszek z nasion chironji: przydatne wskazówki Weź tyle proszku z nasion Chironji, ile potrzebujesz. b. Zrób z niego pastę, mieszając ją z wodą różaną lub mlekiem. c. Użyj go, aby leczyć dotknięty region. d. Poczekaj 20-30 minut na zakończenie procesu. mi. Opłukać wodą; f. Powtarzaj dwa razy w tygodniu, aby usunąć trądzik i pryszcze.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z Chironji:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania leku Chironji (Buchanania lanzan) należy zachować następujące środki ostrożności.(HR/3)

 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania leku Chironji:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania leku Chironji (Buchanania lanzan) należy zachować szczególne środki ostrożności(HR/4)

  • Karmienie piersią : Ponieważ nie ma wystarczających danych naukowych, aby wspierać stosowanie Chironji podczas karmienia piersią. W rezultacie najlepiej zasięgnąć porady lekarskiej przed użyciem Chironji podczas karmienia piersią.
  • Ciąża : Ponieważ nie ma wystarczających danych naukowych, aby poprzeć stosowanie Chironji podczas ciąży. W rezultacie najlepiej zasięgnąć porady lekarskiej przed użyciem Chironji podczas ciąży.

  Jak przyjmować Chironji:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Chironji (Buchanania lanzan) można wziąć pod uwagę w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  Ile należy wziąć Chironji:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Chironji (Buchanania lanzan) należy uwzględnić w kwotach wymienionych poniżej(HR/6)

  Skutki uboczne Chironji:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania leku Chironji (Buchanania lanzan) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Nie ma jeszcze wystarczających danych naukowych na temat skutków ubocznych tego zioła.

  Często zadawane pytania związane z Chironji:-

  Question. Czy możesz jeść surowe nasiona Chironji?

  Answer. Nasiona Chironji można spożywać na surowo. Są używane do przybrania różnych potraw, takich jak halwa, kheer i inne desery. Aby wzmocnić smak nasion, można je prażyć lub smażyć.

  Question. Jaki jest najlepszy sposób przechowywania nasion Chironji?

  Answer. Nasiona Chironji można przechowywać przez krótki czas w temperaturze pokojowej w hermetycznym pojemniku. Powinny być jednak przechowywane w zamrażarce do długotrwałego przechowywania.

  Question. Czy Chironji jest pomocny w cukrzycy?

  Answer. Tak, właściwości przeciwcukrzycowe i przeciwutleniające Chironji mogą pomóc w leczeniu cukrzycy. Przeciwutleniacze Chironji (flawonoidy) chronią komórki trzustki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, jednocześnie zwiększając produkcję insuliny. W efekcie obniża się poziom glukozy we krwi.

  Question. Czy Chironji może obniżyć poziom cholesterolu?

  Answer. Tak, właściwości przeciwutleniające i przeciwhiperlipidemiczne Chironji mogą pomóc w regulacji poziomu cholesterolu. Obniża poziom cholesterolu całkowitego, złego cholesterolu (LDL) i trójglicerydów, jednocześnie zwiększając poziom dobrego cholesterolu (HDL). W rezultacie można kontrolować poziom cholesterolu.

  Question. Czy Chironji jest korzystny w biegunce?

  Answer. Tak, Chironji może pomóc w leczeniu biegunki. Posiada właściwości przeciwbiegunkowe dzięki określonym składnikom (garbnikom). Kontroluje biegunkę poprzez zmniejszenie motoryki jelit i zmniejszenie częstotliwości stolca.

  Ze względu na swoje właściwości Kashaya (ściągające) i Sita (chłodne), kora Chironji jest przydatna w kontrolowaniu objawów biegunki. Pomaga zminimalizować objawy biegunki i kontrolować częstotliwość wodnistych stolców.

  Question. Czy nasiona Chironji można stosować w anemii?

  Answer. Ze względu na swoje właściwości przeciwanemiczne nasiona Chironji mogą być przydatne w leczeniu anemii. Zawiera określone składniki (minerały, witaminy itp.), które stymulują syntezę krwi w szpiku kostnym i podnoszą liczbę czerwonych krwinek. Wzmacnia również układ odpornościowy poprzez zwiększenie wytwarzania białych krwinek.

  Question. Czy Chironji jest przydatny w chorobie wrzodowej żołądka?

  Answer. Tak, Chironji może pomóc w leczeniu wrzodów żołądka, ponieważ zawiera przeciwutleniacze (flawonoidy), które chronią błonę śluzową żołądka przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Ze względu na działanie przeciwwydzielnicze zmniejsza również wydzielanie i kwasowość żołądka.

  Niestrawność i pogorszenie Pitta dosha są najczęstszymi przyczynami wrzodów żołądka. To często powoduje uczucie pieczenia. Ze względu na równoważenie Pitta i właściwości Sita (chłodzenie), Chironji pomaga w leczeniu wrzodów żołądka, zmniejszając objawy wrzodów żołądka, takie jak pieczenie.

  Question. Czy Chironji zmniejsza stres?

  Answer. Tak, liście Chironji mogą pomóc w redukcji stresu. Dzięki poszczególnym składnikom posiada właściwości antyoksydacyjne. Te przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, o których wiadomo, że powodują stres.

  Question. Czy Chironji można używać w ukąszeniach węży?

  Answer. Ze względu na swoje właściwości antyjadowe Chironji może być stosowany do leczenia ukąszeń węży. Zawiera taniny, które łączą się z białkami znajdującymi się w jadzie węża, tworząc związek. Dzięki temu przeciwdziała toksyczności jadu węża.

  Question. Czy Chironji to wzmacniacz pamięci?

  Answer. Tak, ponieważ Chironji ma działanie neuroprotekcyjne, może pomóc w poprawie pamięci. Pomaga wzmocnić procesy mózgowe, takie jak pamięć, zwiększając produkcję neuroprzekaźnika (acetylocholiny) w mózgu. Obniża również poziom cholesterolu w surowicy, który jest zazwyczaj wyższy u osób z chorobą Alzheimera. W rezultacie pomaga zapobiegać wystąpieniu choroby Alzheimera.

  Question. Czy Chironji pomaga w gojeniu się ran?

  Answer. Tak, właściwości ściągające i przeciwzapalne Chironji mogą wspomagać gojenie się ran. Zwiększając produkcję kolagenu, poprawia kurczenie się i zamykanie ran. Przyspiesza również gojenie się ran poprzez unikanie infekcji ze względu na swoje właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

  Każde uszkodzenie zewnętrzne powoduje ranę, która powoduje ból i stan zapalny. Ze względu na swoje właściwości Ropan i Sita (chłodne), pasta lub olej Chironji pomaga w gojeniu się ran.

  Question. Czy Chironji jest korzystny w chorobach skóry?

  Answer. Chociaż nie ma wystarczających danych naukowych, aby potwierdzić znaczenie Chironjiego w problemach skórnych. Ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające olej Chironji może pomóc w niektórych problemach skórnych, takich jak trądzik lub blizny.

  Choroby skóry są spowodowane brakiem równowagi doszy Pitta, co może powodować swędzenie i podrażnienie. Ze względu na równoważenie Pitta i właściwości Ropan (uzdrawiające), pasta lub olej Chironji może pomóc w leczeniu problemów skórnych. Łagodzi swędzenie i podrażnienie, a także zapewnia efekt chłodzenia dotkniętego obszaru.

  SUMMARY

  Wytwarza nasiona owoców, które są powszechnie spożywane jako owoce suszone. Jest szeroko stosowany do nadawania smaku i składników odżywczych deserom, takim jak kheer, lody i owsianka.


Previous articleKā veikt Ardha Chakrasana, tās priekšrocības un piesardzības pasākumi
Next articleHvordan gjøre Upavista Konasana, dens fordeler og forholdsregler

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here