Banana: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Banana herb

Banan (Musa paradisiaca)

Banan to owoc, który jest zarówno jadalny, jak i naturalny zastrzyk energii.(HR/1)

Jest bogaty w potas i magnez, a cała roślina bananowca (kwiaty, dojrzałe i niedojrzałe owoce, liście i łodygi) ma właściwości lecznicze. Banany pomagają zwiększyć poziom energii, co poprawia wytrzymałość i zdrowie seksualne. Spożywanie niedojrzałych zielonych bananów wspomaga trawienie i łagodzi biegunkę. Właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne banana pomagają kontrolować ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. W połączeniu z mlekiem wspomaga przyrost masy ciała. Ze względu na wysoką właściwość Ropan (leczniczą), nałożenie pasty bananowej na skórę jest dobre do kontrolowania problemów skórnych, takich jak suchość skóry, trądzik i zmarszczki, zgodnie z Ajurwedą. Pomaga również w odżywieniu i wzroście włosów. Najlepiej unikać jedzenia bananów na pusty żołądek. Zaleca się przyjmowanie go po lekkim posiłku.

Banan jest również znany jako :- Musa paradisiaca, Varana, Ambusara, Kal, Talha, Kala, Kanch Kala, Kela, Bale gadde, Kadubale, Kattebale, Kadali, Kadila, Vazhai, Pazham, Arati chettu, Mouz

Banan jest pozyskiwany z :- Zakład

Zastosowania i zalety Banana:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, zastosowania i zalety banana (Musa paradisiaca) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Biegunka : ajurwedzie biegunka określana jest jako Atisar. Jest to spowodowane złym odżywianiem, skażoną wodą, zanieczyszczeniami, napięciem psychicznym i Agnimandją (słaby ogień trawienny). Wszystkie te zmienne przyczyniają się do pogorszenia Vaty. Ten pogorszony Vata wciąga płyn do jelita z wielu tkanek ciała i miesza go z odchodami. Powoduje to luźne, wodniste wypróżnienia lub biegunkę. Kiedy masz biegunkę, włącz do swojej diety banany. Ze względu na jego jakość Grahi (chłonną), jedzenie zielonego banana może pomóc Twojemu organizmowi wchłonąć więcej składników odżywczych i poradzić sobie z biegunką. Wskazówki: Spożywaj 1-2 surowe banany dziennie. c. Najlepiej zaraz po lekkim posiłku.
 • Seksualna dysfunkcja : „Dysfunkcja seksualna mężczyzn może objawiać się utratą libido lub brakiem ochoty na aktywność seksualną. Możliwe jest również uzyskanie krótkiego czasu erekcji lub uwolnienie nasienia wkrótce po aktywności seksualnej. Jest to również znane jako „przedwczesny wytrysk „lub „wczesne wyładowanie”. Regularne spożywanie bananów pomaga w normalnym funkcjonowaniu męskiej sprawności seksualnej. Dzieje się tak dzięki właściwościom afrodyzjaku (Vajikarna). Wskazówki: a. Spożywaj 1-2 surowe banany dziennie. c. Najlepiej , zaraz po lekkim posiłku.”
 • Zaparcie : Według Ajurwedy, zaparcia są powodowane przez zaostrzenie doszy Vata. Może to być spowodowane spożywaniem zbyt wielu szybkich posiłków, piciem zbyt dużej ilości kawy lub herbaty, zbyt późnym spaniem w nocy, stresem lub rozpaczą. Wszystkie te zmienne zwiększają Vata i powodują zaparcia w jelicie grubym. Ze względu na właściwości równoważące vata banan zapobiega zaparciom, sprawiając, że stolec jest miękki i gładki. Wskazówki: Połącz 1-2 banany z wywarem imbirowym. b. Aby złagodzić zaparcia, wymieszaj miód z herbatą i wypij go po lekkim posiłku.
 • UTI : Mutrakcchra to szerokie określenie używane w ajurwedzie na określenie infekcji dróg moczowych. Mutra to sanskryckie słowo oznaczające śluz, podczas gdy krichra to sanskryckie słowo oznaczające ból. Mutrakcchra to termin medyczny oznaczający bolesne oddawanie moczu i bolesne oddawanie moczu. Właściwość Sita (zimnego) soku z łodyg bananowca pomaga zmniejszyć uczucie pieczenia w infekcjach dróg moczowych. Pomaga również w usuwaniu toksyn z organizmu. a. Wyciśnij 2-4 łyżeczki soku z łodygi bananowca. b. Wymieszaj w tej samej ilości wody i wypij raz przed jedzeniem.
 • Słaba pamięć : Brak snu i stres to dwie najczęstsze przyczyny utraty lub upośledzenia pamięci. Regularne spożywanie bananów pomaga ukoić układ nerwowy, zmniejszając senność i napięcie. Wynika to z jego zdolności do równoważenia Vata. Wskazówki: Jedz 1-2 surowe banany dziennie. b. Zjedz je po lekkim posiłku.
 • Sucha skóra : Brak równowagi vata charakteryzuje suchość ust i skóry. Banan równoważy doshę Vata, która pomaga zmniejszyć suchość skóry. Wynika to z faktu, że jest to snigdha (oleista). a. Weź 1/2 do 1 łyżeczki świeżej pasty bananowej. b. Wymieszaj trochę mleka i nałóż je na dotknięty obszar. c. Odczekaj 25-30 minut przed spłukaniem wodą z kranu.
 • Zmarszczki : Według Ajurwedy zmarszczki są spowodowane wzrostem doszy Vata. Regulując Vata, banan pomaga zredukować zmarszczki i poprawić strukturę skóry. Wynika to z faktu, że jest to snigdha (oleista). a. Weź 1/2 do 1 łyżeczki świeżej pasty bananowej. b. Wymieszaj trochę mleka i nałóż je na dotknięty obszar. d. Poczekaj 30-45 minut na zakończenie procesu. d. Spłucz czystą wodą.
 • Wypadanie włosów : Według Ajurwedy wypadanie włosów jest spowodowane podrażnioną doszą Vata. Banan zmniejsza wypadanie włosów, równoważąc doszę Vata i pomaga w nawilżeniu i nawilżeniu włosów. Z powodu jego snigdha (oleistej) natury, tak właśnie jest. Wskazówki: Rozgnieć 2 lub więcej bananów w misce, w zależności od długości włosów. b. Zrobić pastę z 1-2 łyżkami oleju kokosowego. d. Dobrze wmasuj tę pastę we włosy. d. Pozostaw na 10-15 minut przed spłukaniem zimną lub letnią wodą. mi. Powtarzaj 1-2 razy w tygodniu, aby wyeliminować problemy z włosami.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z Banana:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania banana (Musa paradisiaca) należy zachować następujące środki ostrożności(HR/3)

 • Unikaj jedzenia zbyt wielu bananów, ponieważ ich strawienie zajmuje dużo czasu.
 • Unikaj bananów, jeśli masz jakiekolwiek problemy z oddychaniem, takie jak astma, ponieważ może to pogorszyć Kapha.
 • Unikaj Banana, jeśli masz migrenę.
 • Liście bananowca, sok z łodyg lub pastę owocową należy stosować z wodą różaną lub dowolnym kremem do skóry, jeśli Twoja skóra jest nadwrażliwa.
 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania Banana:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania banana (Musa paradisiaca) należy zachować szczególne środki ostrożności(HR/4)

  • Alergia : Spożywanie bananów może wywoływać reakcje alergiczne.
  • Pacjenci z cukrzycą : Banan może podnieść poziom cukru we krwi. W rezultacie, jeśli masz cukrzycę, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem przed zjedzeniem bananów.

  Jak wziąć Banan:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Banan (Musa paradisiaca) można zastosować w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Owoc Bananowy : Owoc bananowy należy przyjmować zgodnie z własnymi preferencjami po lekkim posiłku.
  • Sok z łodyg bananowych : Weź dwie do czterech łyżeczek soku z łodygi bananowca. Dodaj taką samą ilość wody i wypij przed jedzeniem.
  • Proszek z łodygi bananowca : Weź jedną czwartą do pół łyżeczki proszku z łodygi bananowca. Dodaj miód lub wodę i spożywaj po posiłkach dwa razy dziennie.
  • Sok bananowy : Liście bananowca lub sok z łodygiWeź jedną do dwóch łyżeczek soku bananowegoDodaj do niego trochę wody różanej. Zastosuj go w dotkniętym miejscu przez siedem do dziesięciu minut. Umyj całkowicie wodą z kranu.
  • Świeża pasta bananowa : Weź pół do jednej łyżeczki świeżej pasty bananowej. Dodaj do tego miód. Nakładaj na dotknięty obszar przez cztery do pięciu minut. Umyj obficie wodą z kranu.

  Ile Banana należy brać:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Banan (Musa paradisiaca) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  • Sok bananowy : Jedna do dwóch łyżeczek lub zgodnie z wymaganiami.
  • Pasta Bananowa : Pół do jednej łyżeczki lub zgodnie z wymaganiami.

  Skutki uboczne Banana:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania banana (Musa paradisiaca) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Nie ma jeszcze wystarczających danych naukowych na temat skutków ubocznych tego zioła.

  Często zadawane pytania związane z bananem:-

  Question. Czy banan jest bardzo pożywny?

  Answer. Tak, banany są zdrowe. Banany są bogate w potas i pomagają zaspokoić 23 procent dziennego zapotrzebowania na potas. Ten potas jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni. Banany są również bogate w błonnik, a także witaminy A, B6, C i D. Banany mają średnio 70 kalorii na porcję.

  Question. Czy banana można jeść przed treningiem?

  Answer. Potas jest bogaty w banany. Pomaga w prawidłowym skurczu mięśni podczas aktywności. Banany są również dobrym źródłem kalorii i węglowodanów. Dzięki temu banany są doskonałym źródłem energii. W rezultacie zjedzenie banana na 30 minut przed treningiem może zapewnić zastrzyk energii, jednocześnie zapobiegając skurczom mięśni.

  Question. Czy możesz zjeść skórkę banana?

  Answer. Chociaż skórka banana nie jest szkodliwa i można ją jeść, nie jest powszechnie spożywana, ponieważ uważa się ją za niejadalną. Jest bogaty w magnez, potas oraz witaminy B6 i B12.

  Question. Czy możesz jeść razem miód i banan?

  Answer. Sałatki owocowe z bananami i miodem są proste w przygotowaniu. Pomaga przy zaparciach, redukcji wagi i nawodnieniu organizmu.

  Question. Czy mogę wziąć sok z łodygi bananowca?

  Answer. Tak, sok z łodygi bananowca jest korzystny dla zdrowia. Pomaga przejść kamienie nerkowe poprzez zwiększenie przepływu moczu. Wynika to z jego właściwości moczopędnych (Mutral).

  Question. Ile kalorii zawiera jeden banan?

  Answer. Banan dostarcza około 105 kalorii w jednej porcji.

  Question. Czy banan jest dobry na biegunkę?

  Answer. Tak, banany mogą pomóc w biegunce, szczególnie u dzieci. Pektyna w zielonych bananach nie może zostać wchłonięta przez jelito cienkie. Pektyna dostaje się do okrężnicy w postaci niestrawionej i wspomaga wchłanianie soli i wody.

  Question. Czy banan jest dobry na wrzody żołądka?

  Answer. Tak, banany mogą pomóc w przypadku wrzodów żołądka. Kwaśne środowisko żołądka jest neutralizowane przez banana, który tworzy powłokę na wyściółce żołądka. Pomaga to leczyć wrzody, zmniejszając stan zapalny i przyspieszając gojenie.

  Question. Czy banan jest dobry na zaparcia?

  Answer. Banany mogą pomóc w zaparciach. Banany są bogate w niestrawne włókna, które pomagają regulować ruchy jelit. Pektyna bananowa zwiększa objętość stolca i pomaga w wchłanianiu wody, czyniąc go miękkim.

  Question. Czy Banan pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi?

  Answer. Banany pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Banany zawierają dużo potasu, który pomaga regulować ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko udaru. Wskazówka: Dojrzałe banany są lepsze do obniżania ciśnienia krwi niż niedojrzałe banany.

  Question. Czy banan ma wpływ na wrzody?

  Answer. Tak, banany pomagają chronić żołądek przed wrzodami i powodowanymi przez nie uszkodzeniami. Leukocyjanidyna z banana zagęszcza błonę śluzową wyściełającą żołądek. Banany mają działanie zobojętniające kwas. Pomaga w neutralizacji kwasu żołądkowego. Banan wspomaga naprawę wrzodów żołądka oraz zapobiega dodatkowym uszkodzeniom i dyskomfortowi. Wydzielanie kwasu można zmniejszyć, łącząc banana z mlekiem.

  Question. Czy banan ma wpływ na kamienie nerkowe?

  Answer. Tak, banany mogą zapobiegać tworzeniu się kamieni nerkowych. Banany są bogate w potas, co pomaga zminimalizować wydalanie wapnia z moczem, zmniejszając ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych.

  Question. Czy Banan pomaga radzić sobie z kacem?

  Answer. Tak, banan może pomóc na kaca. Elektrolity, takie jak potas i magnez, są tracone, gdy pijesz dużo. Banan jest bogaty w te niezbędne elektrolity i pomaga w nawodnieniu organizmu. Banany mogą również pomóc złagodzić rozstrój żołądka spowodowany nadmiernym piciem. Kiedy banan jest połączony z miodem, pomaga odzyskać energię utraconą z powodu niskiego poziomu cukru we krwi wywołanego intensywnym piciem. Wskazówka: Koktajl sporządzony z połączenia banana, mleka i miodu pomoże Ci wyzdrowieć z kaca.

  Question. Czy Banan odgrywa rolę w radzeniu sobie z depresją?

  Answer. Tak, banan może pomóc w depresji. Tryptofan to białko występujące w bananach. Kiedy tryptofan w organizmie zamienia się w serotoninę, rozluźnia umysł i sprawia, że czujesz się szczęśliwy.

  Question. Czy banan może powodować biegunkę?

  Answer. Banany nie są zdrowe na biegunkę. Ma tendencję do kontrolowania wypróżnień i odchodów. Banan zawiera potas, który pomaga zrównoważyć zawartość wody w jelicie. Pomaga to w utrzymaniu normalnej konsystencji stolca. Banan jest tak korzystny dla tych, którzy cierpią zarówno na biegunkę, jak i zaparcia.

  Kiedy masz biegunkę, zjedz surowego banana. Jego cecha Grahi (absorbent) wspomaga wchłanianie składników odżywczych i leczenie biegunki.

  Question. Czy banan powoduje depresję?

  Answer. Potas jest bogaty w banany. Kiedy jesteśmy zestresowani lub przygnębieni, nasz metabolizm wzrasta, obniżając poziom potasu. W rezultacie codzienne jedzenie banana może pomóc w walce z depresją i stresem.

  Brak równowagi w doszy Vata może powodować depresję. Właściwości równoważące vata banana pomagają w leczeniu depresji.

  Question. Czy Banan z mlekiem to toksyczna kombinacja?

  Answer. Chociaż nie ma na to wystarczających dowodów naukowych, mówi się, że banany i mleko są niezgodne. Kwaśność banana i słodycz mleka mogą powodować problemy żołądkowe.

  Według Ajurwedy bananów nie należy spożywać z mlekiem. Dzieje się tak, ponieważ osłabia Agni, powodując niestrawność, nudności i ciężkość brzucha. Może również powodować Ama (toksyczne odpady pozostałe po nieprawidłowym trawieniu) i zwiększać Kapha. Może to powodować problemy z zatokami, przekrwienie, przeziębienie i kaszel.

  Question. Czy bezpiecznie jest mieć banana w nocy?

  Answer. Jeśli masz niestrawność, kaszel lub astmę, powinieneś unikać bananów w nocy. Wynika to z możliwości pogorszenia doszy Kapha. Banany są również mocnymi owocami, których strawienie zajmuje dużo czasu. W rezultacie zjedz go co najmniej 2-3 godziny przed snem.

  Question. Czy shake bananowy jest pomocny w przybieraniu na wadze?

  Answer. Chociaż nie ma wystarczających danych naukowych, koktajle bananowe mogą pomóc w przytyciu.

  Banan pomaga w utrzymaniu poziomu energii oraz przybieraniu na wadze. Koktajle bananowe, na przykład, są przydatne w przybieraniu na wadze ze względu na właściwości Balya (dostarczające siły).

  Question. Jakie są korzyści z jedzenia banana na pusty żołądek?

  Answer. Ponieważ banany zawierają witaminę C, jedzenie ich na pusty żołądek wywołuje nadkwaśność. Ponieważ banany są bogate w potas, mogą powodować problemy z sercem, jeśli są spożywane na pusty żołądek. W rezultacie nie zaleca się spożywania bananów na pusty żołądek.

  Ze względu na swoją guru (ciężką), która utrudnia trawienie, banany nie powinny być spożywane na pusty żołądek. W wyniku tego może wystąpić kwasowość i niestrawność.

  Question. Czy banany mogą powodować trądzik?

  Answer. Banany mogą powodować ogniska trądziku, jeśli masz skórę skłonną do trądziku, ponieważ zachęcają skórę do tworzenia większej ilości oleju. Wynika to z faktu, że jest to snigdha (oleista). W rezultacie lepiej unikać nakładania banana na skórę. Jedną z alternatyw jest zrobienie opakowania bananowego z wodą różaną.

  Question. Czy banany mogą pomóc we wzroście włosów?

  Answer. Banany, które są bogate w przeciwutleniacze, witaminy, minerały, naturalne oleje i, co najważniejsze, aminokwasy mogą wspomagać wzrost włosów. Banan zawiera aminokwas argininę, który wspomaga rozwój włosów, jednocześnie chroniąc je przed urazami.

  Question. Co się stanie, jeśli wcierasz skórkę bananową w twarz?

  Answer. Ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, skórka od banana oczyszcza i łagodzi skórę. Lecznicze właściwości banana mogą również pomóc w redukcji blizn i ran na twarzy.

  Ze względu na swoje właściwości Snigdha (efekt tłusty) i Ropan (uzdrawiający), skórka od banana pomaga w tworzeniu blasku i blasku po nałożeniu na twarz. Pomaga to również w utrzymaniu wilgoci w skórze, szybkim gojeniu się skóry i tworzeniu naturalnego blasku na twarzy.

  SUMMARY

  Jest bogaty w potas i magnez, a cała roślina bananowca (kwiaty, dojrzałe i niedojrzałe owoce, liście i łodygi) ma właściwości lecznicze. Banany pomagają zwiększyć poziom energii, co poprawia wytrzymałość i zdrowie seksualne.


Previous articleHow to do Makarasana 3, Its Benefits & Precautions
Next articleAko robiť Matsyendrasana, jej výhody a preventívne opatrenia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here