Babool: Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions
Health Benefits, Side Effects, Uses, Dosage, Interactions of Babool herb

Babool (akacja nilotica)

Babool jest również znany jako „Drzewo lecznicze”, ponieważ wszystkie jego części (kora, korzeń, guma, liście, strąki i nasiona) są używane w leczeniu różnych dolegliwości.(HR/1)

Według Ajurwedy żucie małych kawałków świeżej kory Babool jest korzystne w kontrolowaniu problemów ze zdrowiem jamy ustnej, ponieważ jej właściwości ściągające wzmacniają dziąsła i zęby. Ze względu na swoją charakterystykę Keshya, babool pomaga również w kontrolowaniu biegunki poprzez zmniejszenie motoryki jelit. Łagodzi również objawy przeziębienia i kaszlu, a także ból gardła, ułatwiając usuwanie plwociny z dróg oddechowych i ułatwiając oddychanie. Ze względu na jego działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, przyjmowanie proszku gumy Babool z wodą raz dziennie może pomóc złagodzić stawy dyskomfort. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne mieszanka proszku z liści Babool i oleju kokosowego może pomóc w leczeniu chorób jamy ustnej, takich jak nagromadzenie płytki nazębnej i zapalenie dziąseł. W przypadku skóry nadwrażliwej Babool należy zawsze stosować z olejem kokosowym na skórę. Nadmierne spożycie proszku Babul może również powodować nadkwaśność.

Babool jest również znany jako :- Acacia nilotica, indyjska guma arabska drzewo Babul, mimoza cierniowa, akacja egipska, akacja ciernista, Babla, czarna babul, Babaria, Baval, Kaloabaval, Kikar, Gobbli, Karijali, Karivelan, Karuvelum, Babhul, Vedibabul, Babhula, Bambuda, Baubra, Sak , Kaluvelamaram, Karrivelei, Karuvael, Karuvelam, Nallatumma, Tumma, Tuma

Babool jest uzyskiwany z :- Zakład

Zastosowania i zalety Babool:-

Zgodnie z kilkoma badaniami naukowymi, zastosowania i zalety Babool (Acacia nilotica) są wymienione poniżej(HR/2)

 • Problemy z ustami : Żucie małych kawałków świeżej kory drzewa babool może być korzystne dla zdrowia zębów. Ze względu na właściwości Kashaya (ściągające) nie tylko wzmacnia zęby, ale także leczy dziąsła.
 • Biegunka i utrata ruchu : Kora Babool ma właściwości kaszy (ściąga) i zmniejsza właściwości Ama (toksyczne resztki w ciele z powodu wadliwego trawienia), które wspomagają metabolizm, wzmacniają jelita i radzą sobie z biegunką lub utratą ruchu.
 • Leukorrhea : Ze względu na działanie chłodzące i ściągające, rano żuj 5-8 liści Babool i wypij szklankę wody, aby złagodzić białe upławy z pochwy u samic i Dhat rog u samców.
 • Kaszel i przeziębienie : Właściwość równoważąca Kapha Babool Bark pomaga stopić nadmiar plwociny i zapewnia ulgę w kaszlu i przeziębieniu, dzięki czemu jest przydatna w leczeniu objawów przeziębienia, a także łagodzeniu bólu gardła związanego z przeziębieniem i kaszlem.
 • Zapalenie stawów i złamanie kości : Ze względu na równoważenie Vata i właściwości Ropan (uzdrawiające), guma babool działa na ból stawów, a także pomaga w złamaniu, łącząc złamane końce, zapewniając skuteczne gojenie urazów wewnętrznych, gdy jest przyjmowana doustnie.
 • Rana : Ze względu na swoje właściwości Ropan (uzdrawiające) i Kashaya (ściągające), guma babool jest dobrym uzdrowicielem. W rezultacie guma balool stosowana jest do gojenia drobnych ran i zatrzymywania krwawienia, gdy jest stosowana zewnętrznie.
 • Choroba skóry : Kashaya (ściągająca) właściwość proszku z kory babool leczy choroby skóry, w tym zapalenie skóry i infekcje grzybicze.
 • Krwawiące Stosy : Ze względu na swoją moc Sita (chłodną) i właściwości Kashaya (ściągające), proszek babool działa dobrze na ból lub krwawiące stosy.
 • Urazy oparzeń : Ze względu na właściwości Kashya (ściągające) i Ropan (lecznicze), proszek z kory babool pomaga w leczeniu oparzeń, stymulując proces gojenia i kontrolując tworzenie się blizn.

Video Tutorial

Środki ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z Babool:-

Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania leku Babool (Acacia nilotica) należy zachować następujące środki ostrożności(HR/3)

 • Skonsultuj się z lekarzem podczas przyjmowania Babool, jeśli masz zaburzenia oddechowe.
 • Unikaj przyjmowania Babool, jeśli masz zaparcia.
 • Specjalne środki ostrożności, które należy podjąć podczas przyjmowania leku Babool:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, poniżej należy zachować szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania Babool (Acacia nilotica)(HR/4)

  • Karmienie piersią : Babool nie powinien być przyjmowany podczas karmienia.
  • Ciąża : Babool należy unikać w czasie ciąży.
  • ciężka interakcja z lekami : Antybiotyk amoksycylina może być hamowany przez babool. W związku z tym ogólnie zaleca się, aby przed zażyciem leku Babool z amoksycyliną skonsultować się z lekarzem.
  • Alergia : Jeśli masz nadwrażliwość lub alergię, wymieszaj Babool z olejem kokosowym i nałóż go zewnętrznie.

  Jak zażywać Babool:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Babool (Acacia nilotica) można uwzględnić w metodach wymienionych poniżej(HR/5)

  • Babool Churna : Weź jedną czwartą do połowy Babool Churna. Dodaj do niej miód lub wodę, a także najlepiej spożywaj po posiłkach.
  • Kapsułka Baboola : Weź jedną do dwóch tabletek Babool Capsule. Najlepiej popijać wodą po posiłkach.
  • Guma Baboola : Weź jedną czwartą do pół łyżeczki proszku ozębnego Babool. Dodany do wody i podgrzany przez dwie do trzech minut, wypij raz dziennie lub weź jedną do dwóch łyżeczek gumy Babool. Nałóż na ranę. Umyj dokładnie wodą z kranu po dwóch do trzech godzinach. Stosuj ten zabieg raz dziennie lub trzy razy w tygodniu, aby uzyskać szybsze złagodzenie.
  • Proszek babolowy : Weź jedną czwartą do pół łyżeczki proszku Babool. Zrób pastę z oleju kokosowego. Zastosuj na dotkniętym obszarze. Użyj tego rozwiązania raz dziennie lub trzy razy w tygodniu dla szybszego złagodzenia.

  Ile leku Babool należy brać:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, Babool (Acacia nilotica) należy uwzględnić w ilościach wymienionych poniżej(HR/6)

  • Babool Churna : Jedna czwarta do pół łyżeczki dwa razy dziennie
  • Kapsułka Baboola : Jedna do dwóch kapsułek dwa razy dziennie
  • Guma Baboola : Jedna czwarta do pół łyżeczki raz dziennie lub pół do jednej łyżeczki lub zgodnie z wymaganiami.
  • Proszek babolowy : Jedna do dwóch łyżeczek lub zgodnie z wymaganiami

  Skutki uboczne Babool:-

  Jak wynika z kilku badań naukowych, podczas przyjmowania Babool (Acacia nilotica) należy wziąć pod uwagę poniższe działania niepożądane(HR/7)

  • Gaz
  • wzdęcia
  • Mdłości
  • Luźne ruchy
  • Zapalenie spojówek
  • Alergiczny nieżyt nosa
  • Wysypka

  Często zadawane pytania związane z Babool:-

  Question. Jakie są chemiczne składniki Babool?

  Answer. Babool jest bogaty w związki fenolowe, garbniki, sacharozę, kwas galusowy, śluz, saponiny, kwas stearynowy, chlorki i inne składniki odżywcze. Swoje działanie farmakologiczne zawdzięcza tym substancjom. Ma kwaśny i cierpki smak. Delikatne gałązki są używane jako szczoteczki do zębów, a kolce (Katte) służą do leczenia bólów stawów.

  Question. Jakie formy Babool są dostępne na rynku?

  Answer. Babool jest dostępny na rynku w następujących formach: 1. Guma do żucia Capsule 2 Churna to trzecia opcja. Produkty te są sprzedawane pod różnymi markami, w tym laboratoriami Kamdhenu, Dark Forest, Palash i Vita greens. Możesz wybrać produkt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.

  Question. Czy mogę przyjmować Babool na pusty żołądek?

  Answer. Tak, Babool można spożywać na pusty żołądek, ponieważ zawiera właściwości Sita (chłodne) i Kashaya (ściągające), które pomagają złagodzić nadkwasotę.

  Question. Czy można stosować Babool w leczeniu Zaburzenia układu moczowego?

  Answer. Tak, Babool jest pomocny w leczeniu infekcji dróg moczowych. Kora drzewa Babool ma właściwości antybakteryjne i jest szczególnie skuteczna przeciwko bakteriom, takim jak Escherichia coli, które powodują większość problemów z moczem.

  Tak, Babool może pomóc w radzeniu sobie z problemami z moczem, które są spowodowane brakiem równowagi doszy Vata lub Pitta, co powoduje gromadzenie się toksyn, które zatykają drogi moczowe. Wynika to z jego właściwości równoważących Mutral (diuretyk) i Vata-Pitta. Powoduje wzrost produkcji moczu, co pomaga w usuwaniu toksyn, a tym samym zmniejsza objawy problemów z moczem. a. Weź od 14 do 12 łyżeczek Babool Churna. b. Połącz z miodem lub wodą i pij po posiłkach.

  Question. Czy Babool może zostać użyty do powstrzymania problemu zapadania nocy u mężczyzn?

  Answer. Tak, strąki rośliny Babool są od dawna używane do leczenia chorób seksualnych, takich jak zapadnięcie nocy; jednak żaden mechanizm działania nie został naukowo udowodniony.

  Tak, Babool może pomóc w radzeniu sobie z zapadnięciem zmroku u mężczyzn, który jest spowodowany brakiem równowagi doszy Vata. Wyjaśnia to równoważenie Vata i właściwości Vrishya (afrodyzjak). Weź 1-2 kapsułki Babool na początek. c. Popij szklanką wody, najlepiej po posiłku.

  Question. Czy Babool jest pomocny w leczeniu zaburzeń zębów?

  Answer. Tak, Babool pomaga w leczeniu problemów stomatologicznych, takich jak nagromadzenie płytki nazębnej i zapalenie dziąseł. Babool zawiera garbniki i kwas galusowy, które mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwhistaminowe, przeciwzapalne, hemostatyczne i ściągające, które wspomagają leczenie infekcji i stanów zapalnych zębów.

  Myj zęby dwa razy dziennie pastą do zębów zawierającą Babool jako aktywny składnik. c. Rób to codziennie, aby uzyskać najlepsze wyniki.

  Question. Czy Babool jest przydatny w walce z infekcją grzybicą?

  Answer. Ze względu na przeciwgrzybicze właściwości kory łodyg babool pomaga w walce z infekcją grzybicy. Działa między innymi na Candida albicans i Aspergillus niger.

  Dadru to grzyb, który powoduje grzybicę, która jest chorobą skóry. Z powodu braku równowagi Kapha i Pitta powoduje uczucie pieczenia i pieczenia. Właściwości Kashaya Babool (ściągające) i Ropan (lecznicze) mogą pomóc w zwalczaniu infekcji grzybicy. Pomaga w zapobieganiu infekcjom i gojeniu uszkodzonej skóry. a. Weź od 14 do 12 łyżeczek proszku Babool. b. Użyj oleju kokosowego, aby zrobić pastę. b. Nakładaj bezpośrednio na dotknięty obszar. d. Aby przyspieszyć leczenie infekcji grzybiczych, należy stosować ten lek raz dziennie lub trzy razy w tygodniu.

  Question. Czy Babool można stosować w leczeniu owrzodzeń jamy ustnej?

  Answer. Ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne Babool może być przydatny w leczeniu owrzodzeń jamy ustnej. Działa poprzez hamowanie rozwoju bakterii jamy ustnej, jednocześnie utrzymując pH jamy ustnej.

  Ze względu na właściwości Ropan (uzdrawiające), Kashaya (ściągające) i Sita (chłodzące), Babool może pomóc w kontrolowaniu owrzodzeń jamy ustnej. Sprzyja szybszemu gojeniu uszkodzonego obszaru, jednocześnie zapewniając efekt chłodzenia.

  SUMMARY

  Według Ajurwedy żucie małych kawałków świeżej kory Babool jest korzystne w kontrolowaniu problemów ze zdrowiem jamy ustnej, ponieważ jej właściwości ściągające wzmacniają dziąsła i zęby. Ze względu na swoją charakterystykę Keshya, babool pomaga również w kontrolowaniu biegunki poprzez zmniejszenie motoryki jelit.


Previous articleHvordan gjøre Purna Salabhasana, dens fordeler og forholdsregler
Next articleSabudana: korzyści zdrowotne, skutki uboczne, zastosowania, dawkowanie, interakcje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here